DOR: TRE-UHR 5:9 - První domácí porážka v sezóně

T ř e b í č - Když domácí otočili ze stavu 0:2 na 3:2, zdálo se, že opět předvedou svoji specialitu, kterou je otáčení zápasů. Pak ale přišla studená sprcha v podobě čtyř gólů v třebíčské síti. Z tohoto úderu už se domácí nevzpamatovali, i když dokázali stáhnout na rozdíl jediné branky, když svůj druhý a celkově třebíčský pátý gól dal Roman Stromecký. Pak ale opět úřadovali hosté a dovedli zápas do divoké, ale zasloužené výhry 9:5.

13.kolo, pátek 17.10.2008
5:92:2, 3:5, 0:2
UHR UHR
Branky a nahrávky: 10. Stromecký (Vyhnalík, Fusek), 14. Deveri (Weiss, Vlašín), 22. Caudr (Fusek), 33. Caudr (Vyhnalík), 35. Stromecký - 6. Lažek (Urbanec), 7. Bršlica (Novotný), 24. Janás (Lenkovič, Janovský), 25. Janás (Lažek), 31. Novotný (Janovský, Jurík), 32. Lenkovič (Kočí), 40. Bršlica (Jurík, Urbanec), 49. Bršlica (Novotný), 59. Janás (Jurík). Rozhodčí: Lerch - Humpolička, Pospíšil. Vyloučení: 9:6. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:6, 5:6, 5:9.
SK Horácká Slavia Třebíč: Černý od Caha - Ivanák, Kučera, Peroutka, Donutil, Krejčí, Doborovolný, Pálka, Vyhnalík, Salák, Outulný, Kazatel, Šulc, Stromecký, Vlašín, Fuesek, Weiss, Deveri, Svoboda, Paták, Caudr.
HC Uherské Hradiště: Hubáček - Lažek, Urbanec, Černý, Jurík, Rozhon, Bršlica, Beneš, Janás, Kočí, Lenkkovič, Novotný, KOvalovský, Polák, Chatvát, Tomi, Pudelka, Janeba, Koutník, Zderčík, Janovský.

Domácí hráči do zápasu vstoupili dobře, zaměstnávali soupeřova brankáře, ale trošku paradoxně udeřilo na druhé straně. Černého v třebíčské brance překonal v šesté minutě Jan Lažek po přihrávce Patrika Urbance - 1:0. Domácí ještě zvýšili svoji aktivitu, výsledkem byl ale druhý gól v jejich síti a to už o minutu později. Na rozdíl dvou branek pro hosty zvyšoval Jiří Bršlica, asistoval Karel Novotný - 0:2.
Až v desáté minutě překonali brankáře hostů Jiřího Hubáčka domácí. Po přihrávkách Fuska a Vyhnalíka snížil Roman Stromecký - 1:2. Ve čtrnácté minutě roztočila v obranném pásmu hostů kolotoč první třebíčská pětka a výsledkem byl vyrovnávací gól z hole Danka Deveriho - přihrávky si připsali Weiss a Vlašín - 2:2. Tímto stavem první třetina skončila.

Když hned na začátku druhé třetiny, konkrétně ve dvaadvacáté minutě využil přesilovku Jan Caudr po asistenci Jakuba Fuska a otočil skóre na 3:2 pro domácí, zdálo se, že utkání nabere směr, jaký domácí zápasy třebíčského dorostu zpravidla mívají. Jenže to, co následovalo, snad nikdo nečekal. Hosté dokonale využili nedůsledností v třebíčské obraně a dali čtyři góly v řadě, čímž se dostali do trháku a převážili skóre opět na svoji stranu a to až do stavu 3:6. Nejprve v přesilovce pět na tři vyrovnal Tibor Janás opakovanou střelou po spolupráci celého útoku - 3:3. Asistovali Lenkovič a Janovský. Dvacátá pátá minuta přinesla čtvrtou branku v třebíčské síti a skóre 3:4. Přesilovku pět na čtyři využil dorážkou z brankoviště znovu Tibor Janás po příhře Jana Lažka. Na 3:5 zvyšoval opět po tečované střele krátce po polovině utkání Karel Novotný, asitence Janovský Jurík. Po této brance domácí trenéři přistoupili k vystřídání brankářů. Jiřího Černého nahradil František Caha. Toho ale překonal přesně po jedné minutě pobytu na ledě Radim Lenkovič, jak jinak, než dorážkou z brankoviště, přihrávka Kočí. Domácí byli v této části zápasu zralí na ručník.
Ve třicáté třetí minutě projevil dostatečný důraz před bránou hostů Jan Caudr a snížil na 4:6, přihrával Vyhnalík. Na začátku pětatřicáté minuty se dostal do krásného úniku třebíčský Roman Stromecký a svůj hezký únik zakončil ještě hezčím gólem. Prudkou střelou do víka nedal Hubáčkovi šanci a snížil po samostatné akci na 5:6. Domácí zvýšili obrátky, zatlačili hosty před jejich bránu, ale branku se jim vstřelit nepovedlo. A to ani ve třicáté šesté minutě, kdy přikovali hosty před jejich svatyni, hra musela být přerušena pro zranění jednoho z hostujících hráčů, který zůstal ležet za bránou. Naštěstí se po chvíli zvedl a sám odjel na střídačku. Znovu o dvě branky to mohlo být už o minutu později, kdy domácí obraně ujel Přemysl kočí, ale jeho dlouhou kličku brankář Caha pokryl. Ještě před druhou sirénou však hosté přece jen dokázali posedmé dostat puk do třebíčské sítě. Přesně tři vteřiny před koncem druhé třetiny se opět z brankoviště prosadil Jiří Bršlica, který po přihrávkách Juríka a Urbance dal hostům před druhou přestávkou uklidňující dvougólové vedení - 5:7.

Od začátku třetí části zápasu byli domácí velmi aktivní a dostali soupeře pod tlak. Tem musel často přerušovat hru za cenu zakázaných uvolnění. Z tohoto tlaku se však slávistům nepovedlo dát kontaktní gól a tak přišel trest. V devětačtyřicáté minutě ujel podél hrazení Jiří Bršlica, projel podél celého brankoviště a pod padajícím brankářem vsítil osmý gól Uherského Hradiště - 5:8. Přihrávka – Novotný. Tato branky hodně otupila tlak domácích. Ti jakoby už nevěřili, že se se zápasem dá ještě něco udělat. V osmačtyřicáté minutě měl šanci na snížení Lukáš Paták, jenž ze samostatného nájezdu nedokázal procedit kotouč mezi betony brankáře Hubáčka. V polovině třetí třetiny si rozhodčí všimli, že jeden z domácích hráčů nemá v dorostu povinný chránič krku a byl z toho opět zbytečné dvě minuty za nepovolenou výstroj. Po skončení přesilovky Třebíčští znovu přitlačili. Až na tribunu byly slyšet pokyny trenérů Luboše Slámy a Romana Vondráčka – střílejte, střílejte, z každé pozice. Poslechl například Petr Donutil, který nevídanou bombou ještě ze středního pásma sestřelil brankáře Hubáčka. Ten se však oklepal a v utkání pokračoval. Poslední hřebíček do třebíčské rakve tohoto zápasu pak v předposlední minutě zatloukl svým třetím gólem v zápase Tibor Janás, jenž po přečíslení dostal puk podeváté za záda třebíčského brankáře, možná trochu symbolicky opět po dorážce z brankoviště - 5:9. Tímto vysokým skóre utkání skončilo.

Luboš Sláma po utkání dorostu třebíč -Uh. Hradiště

Luboš Sláma

Luboš Sláma – SK Horácká Slavia Třebíč: "Do zápasu jsme vstoupili celkem dobře, ale začali jsme dělat zbytečné chyby, po kterých jsme dostávali laciné góly. Góly po tečovaných střelách do modré. Hráči soupeře byli rychlí dopředu, my jsme je nedokázali pokrýt. Dokázali jsme stáhnout na 6:5, což pro nás bylo velice dobré, ale tři vteřiny před koncem druhé třetiny jsme dostali gól na 7:5 po chybě obránce, který neuhlídal svého hráče. Dnes nám chyběla hlavně disciplína, neměli jsme k dispozoci prvního gólmana a museli jsme brankáře vystřídat. Caha se snažil, nebylo to ideální, ale na to, že u nás byl v bráně poprvé, to bylo dobré. Černý dlouho nechytal a hráči mu dnes vůbec nepomohli. Góly dostával po dorážkách a tečích. Naše největší chyby dnes byly v disciplině. Ne, že bychom někoho opravdu zfaulovali, jsou to spíš takové zbytečné fauly v době, kdy máme přesilovku, necháme se vyloučit, zbytečně se necháme poslat do tří za takové fauly – nefauly."