DOR: TRE - UHR 8:6 - Gólový uragán ve třetí třetině znamenal výhru

T ř e b í č - Poslední utkání před boji o postup do extraligy odehráli dorostenci Horácké Slavie doma s Uherským Hradištěm. Hodně nepovedenou první třetinu prohráli domácí 1:3. Ve druhé dvacetiminutovce sice hru vyrovnali, ale rozjetí hosté skórovali téměř z každé šance a utekli až na rozdíl čtyř branek a skóre 2:6 na začátku třetí dvacetiminutovky. Ta ale byla ze strany mladých Horáků přímo uragánem. Slávisté ji vyhráli 6:1, otočili zápas a vyhráli 8:6. Boje o postup do extraligy zahájí dorost podle neoficiální zprávy už v pátek v Benátkách nad Jizerou. Přinášíme velkou FOTOGRAFII DOROSTU, vítěze skupiny C ligy dorostu 2008-09.

40.kolo, neděle 22.2.2009
8:61:3, 1:2, 6:1
UHR UHR
Branky a nahrávky: 1. Vlašín (Deveri), 27. Kazatel (Šulc), 41. Donutil, 45. Deveri, 45. Paták (Šulc), 49. Kazatel, 51. Deveri (Vlašín), 57.Donutil (Deveri, Peroutka) - 8. Lažek, 12. Martinec (Býček), 16. Kočí (Lažek), 28. Lenkovič, 39. Janás (Lenkovič), 42. Lenkovič (Pudelka). Rozhodčí: Hejduk - Jeletz, Novák Jan. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 75. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3, 2:3, 2:6, 8:6.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík (21. Černý) - Ivaník, Kučera, Peroutka, Krejčí, Dobrovolný, Vyhnalík, Jakič, Paták, Caudr, Kazatel, Šulc, Stromecký, Vlašín, Fusek, Svoboda, Deveri, Donutil
HC Uherské Hradiště: Machálek - Lažek, Martinec, Černý, Býček, Rizhon, Zdrečík, Beneš, Janás, Kkočí, Lenkovič, Novotný, Pudelka, Polák

Favorit utkání, Horácká Slavia, vstoupil do zápasu skvěle. Kapitán Deveri střílel, hostující brankář pouze vyrazil před sebe a vyražený kotouč uklidil do sítě bekhendovou střelou Michal Vlašín, Horáci se ujali vedení již po sedmnácti odehraných vteřinách. Ve 4. minutě musel domácí brankář Dusík čelit nebezpečné akci. Hosté najížděli do přečíslení dva na jednoho, domácí brankář však lapil kotouč do své moci. V 8. minutě hráli hosté přesilovou hru, při které se jim podařilo srovnat skóre zápasu. Vyhození třebíčských hokejistů zachytil na modré čáře Jan Lažek, jež vystřelil. Střela byla tečovaná domácími hráči, takže brankář neměl téměř žádnou šanci kotouč zachytit. O tom, že obrana domácích nebyla ve formě jsme se mohli opět přesvědčit ve 12. minutě. Zmatků v zadních řadách Třebíče využil Roman Martinec a strhl tak vedení na stranu Uherského Hradiště. Ve 14. minutě mohli hosté náskok ještě zvýšit, neboť byli domácí oslabeni o dva hráče v poli. Tentokrát se Horáci dokázali ubránit. V 16. minutě ujel domácímu Jakičovi Přemysl Kočí. Svoji rychlou jízdu s kotoučem zakončil střelou k levé tyči, kde měl domácí brankář místo a zvýšil stav zápasu na 1:3. V 18. minutě se prezentoval tvrdou střelou od modré čáry Vyhnalík, ovšem po úvodní třetině vedlo Uherské Hradiště na třebíčském ledě 1:3.

Do začátku druhého dějství vstoupili domácí s brankářem Černým. Hned od začátku svého soupeře zamkli do pásma, ovšem bez střelby, tudíž bez jakéhokoli efektu. Odměnou byla domácím alespoň přesilová hra, která se domácím hráčům vůbec nepodařila. Ve 27. minutě sehráli domácí pohlednou akci, na jejíž zrodu byl Šulc, který s kotoučem najel k pravé tyči a přihrál k druhé tyči, Milanu Kazatelovi a ten pohodlně snížil. Chvíli poté mohlo být vyrovnáno, ovšem domácí útočníci nedokázali překonat ležícího gólmana. Ve 28. minutě Třebíč opět svými chybami v obraně soupeři takřka darovala branku. Domácím obráncům ujel Radim Lenkovič a nekompromisně zavěsil do pravého růžku branky, hosté využili svoji první vážnější akci ve druhé třetině. Ve 33. minutě se dral do šance domácí Stromecký, ale nadvakrát na brankáře hostí nevyzrál. Ve 39. minutě završil povedenou třetinu hostů proměněným samostatným únikem střelou mezi betony Tibor Janás. Horáci tak měli v kabině o čem přemýšlet.

A zdálo se že přemýšlení bylo velice účinné. Ve 41. minutě prostřelil hostujícího brankáře při přesilové hře Petr Donutil. Ovšem radování se ze sníženého stavu netrvalo příliš dlouho. O minutu později našel skulinu u pravé tyče Radim Lenkovič a vrátil hostům znovu tříbrankový náskok. Ovšem v 45. minutě nastartoval třebíčskou mašinu její strojvůdce, kapitán Deveri, který z poměrně velké dálky snížil bekhendovou střelou. Uběhlo patnáct vteřin a vyraženou střelu Šulce vrátil do sítě Lukáš Paták. Domácí se na soupeře vrhli s úplně jiným nasazením. Tlak Třebíče přerušilo vyloučení, domácí museli s dalším náporem počkat. Třebíč hrála aktivně i v oslabení, které bez větších problémů ustála. Ve 48. minutě příznivcům Třebíče ztuhla krev v žilách, když střílenou přihrávku tečoval hostující Lenkovič asi deset centimetrů od odkryté branky. Domácí poté promrhali přesilovou hru pěti proti třem, ale v následující klasické přesilové hře již dokázali srovnat. Ve 49. minutě si připsal branku po závaru před brankou Milan Kazatel. V 51. minutě hrála Třebíč v oslabení. Hosté rozehrávali za vlastní brankou. Rozehrávku zachytil Danko Deveri a blafákem mezi betony poslal Horáckou Slavii podruhé v zápase do vedení. V 57. minutě zavezl Deveri kotouč před brankáře a nahrál volnému Petru Donutilovi, ten pojistil vítězství Horácké Slavie Třebíč, která v pátek vstoupí do bojů o extraligu.

Luboš Sláma

Luboš Sláma - SK Horácká Slavia Třebíč: „My jsme ten zápas trochu brali jako přípravu na baráž a vůbec se nám to nepodařilo. Dostávali jsme jednoduché góly, dostali jsme vlastně šest gólů takových, že jsme tomu soupeři sami nahrávali. To mě docela mrzí takové situace. Za první třetinu bychom se měli stydět. Ve druhé třetině jsme byli čtrnáct minut lepší než soupeř, kterého jsme nepustili do třetiny, ale pak udělal nezodpovědnou hrubku Vlašín. Z toho jsme dostali branku a potom ještě jednu a soupeř se opět dostal do hry, kdy nám utekl na pět dva. Klukům jsme v kabině řekli, že hráli dobrou sezonu a figurují na prvním místě a v hledišti mají rodiče, přítelkyně, dědečky, babičky, aby si to uvědomili a ten zápas dovedli do vítězného konce. Také jsme jim řekli, že nic jiného říkat nebudeme, oni jsou naším nástrojem na ledě a oni jsou zodpovědní za ten hokej i těm fanouškům. Líbilo se mi, že to vzali za správný konec, hned ve dvaadvacáté vteřině dali gól a otočili výsledek šesti brankami. Poslední třetinu jsme vlastně vyhráli šest jedna. Za to jim patří velké díky. Je vidět, že v tom mančaftu je velká síla. Dokázali se vzchopit.