DOR: TRE-VIT 2:4: Důraznější hosté vykradli Třebíč

T ř e b í č - Vítkovice, třetí celek tabulky extraligy dorostu skupiny "B" v Třebíči zaslouženě zvítězil. Od začátku utkání byli hosté aktivnější a důraznější v osobních soubojích a před brankou. Ve 23. minutě už vedli 4:0 a s domácími to nevypadalo dobře. Slavisté však nesložili zbraně a dokázali snížit na rozdíl dvou branek Jakubem Klímaou a Karlem Kesnerem. Zvláště pak ve třetí třetině měli Třebíčští několik příležitostí ke vstřelení další branky, což se jim však nepovedlo a podlehli tak velmi dobře hrajícímu soupeři 2:4. Stínem zápasu bylo zranění dvou třebíčských hráčů, z nichž jeden utrpěl zlomeninu zápěstí a jeden lehčí otřes mozku. Fotografie z utkání najdete ZDE.

21.kolo, čtvrtek 16.11.2006
2:40:1, 1:3, 1:0
VIT VIT
Branky a nahrávky: 37.Klíma (Kesner, Vítek), 49. Kesner (Vítek) - 6. Palát (Vrána), 28. Slavík (Palát, Seidler), 31. Vicherek (Seidler), 32. Kolouch (Včíslák). Rozhodčí: Blecha - Drobílek, Pelikán. Vyloučení: 5:8, navíc Slavík 10 min nesp. chování, Hořínek 2 + 10 úder do oblasti hlavy a krku (oba VIT). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 28:44. Průběh utkání: 0:4, 2:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mikulka, 32. Wolf - Brázda, Studený, Jaroš, Kotrba, Sobotka,Čtveráček, Stahorský, Vítek, Sochor, Kesner, Giz, Němec, Vondráček, Klíma, Molák, Křenek,
HC Vítkovice Steel: Mrázek - Večeřa, Prokop, Polášek, Kolář, Kopel, Slavík, Hruzik, Krause, Vrána, Galajda, Včíslák, Vicherek, Palát, Bartoš, Seidler, Kolouch, Hořínek, Kucsera, Hlinka

Hned od začátku utkání byli hosté velmi aktivní. Už v šesté minutě šli také do vedení. Střelou od modré potrestal nedůsledné vyhození puku střelou od modré Ondřej Palát - 0:1. V osmé minutě to mohlo být o branky dvě. Znovu Ondřej Palát přebruslil domácího beka, ale Leoš Mikulka v domácí brance byl pozorný. V jedenácté minutě výborně zabojoval Michal Molák, byl faulován a domácí tak dostali možnost hrát dvouminutovou přesilovku. Přesilová hra se ale domácím nepovedla a na jejím konci byl vyloučen domácí Matěj Brázda za držení. Hosté se možnosti hrát v pěti proti čtyřem chopili o poznání lépe a vytvořili si jasnou gólovou šanci, jenže Leoš Mikulka předvedl svůj asi nejlepší zákrok v utkání. Druhou přesilovku hráli domácí v šestnácté minutě, kdy za sekání, které bylo slyšet až na tribuny musel na trestnou hostující Jan Včíslák. Ani tato přesilovka se však domácím nepovedla. Naopak hosté v ní nebezpečně ohrozili Mikulku. V poslední minutě první třetiny ještě vyslal dobrou střelu na Mrázkovu branku Dominik Stahorský, ale Petr Mrázek, jenž hájil branku Vítkovic vyrovnání nepřipustil a tak po první siréně svítil na časomíře stav 0:1.

Už ve čtvrté minutě musel domácí brankář vytáhnout zákrok lapačkou, kterou vytěsnil prudký kotouč nad svoji bránu. V šesté minutě druhé části utkání se do úniku dva na jednoho dostali domácí Patrik Giz a Jakub Klíma, ale akci brankou nezakončili. O půlminuty později musel Leoš Mikulka vytáhnout další výborný zákrok, když ve skluzu na zádech zlikvidoval vítkovickou šanci. Kuriózní situace byla k vidění ve dvacáté osmé minutě, kdy se domácími vyhozený puk otřel o orní hranu mantinelu, přeletěl tribunu, proletěl sklem a skončil kdesi na parkovišti pod stadionem. Rozbité sklo naštěstí nikoho nezranilo. Ještě v téže minutě se hosté radovali z vedení 2:0. Střelou od modré do klubka hráčů na rozdíl dvou gólů zvýšil Marek Slavík po přihrávkách Ondřeje Paláta a Petra Seidlera. V polovině druhé třetiny měl velkou šanci na vstřelení kontaktního gólu třebíčský David Vítek, ale dostal se příliš blízko brankáři Vítkovic a puk přes něj do branky protlačit nedokázal. Nedáš – dostaneš se potvrdilo hned v minutě jedenatřicáté, kdy se v souboji jeden na jednoho prosadil útočník Vítkovic Jakub Vicherek a nad padajícím Mikulkou zvýšil už na 3:0. Netrvalo ani půl minuty a skóre se opět měnilo a opět to byli hráči v modrých dresech, kteří donutili obsluhu časomíry, aby změnila trojku na čtyřku. Hezkou akci předvedl Petr Kolouch, Leoš Mikulka stačil kotouč zastavit, ale Kolouch dorážkou zvýšil na hrozivých 4:0. Po této brance se na své obránce oprávněně zlobil Leoš Mikulka, protože útočník hostů dostal až příliš mnoho času na to, aby puk do sítě v klidu dorazil. Po tomto gólu došlo v brance Horácké Slavie k výměně gólmanů. Leoše Mikulku nahradil Adam Wolf. Toho hned prověřili Vítkovičtí rychlou akcí po levé straně kluziště, ale Wolf se překvapit nenechal a betonem akci zlikvidoval. V sedmatřicáté minutě hráli domácí znovu přesilovou hru a tentokrát se jim povedlo ji zužitkovat ke vstřelení snižující branky. Kombinaci v obranném pásmu Vítkovic zakončil Jakub Klíma, přihrávali Karel Kesner a David Vítek - 1:4. Ještě v devatenácté minutě druhé třetiny měl výbornou příležitost Karel Kesner, ale zblízka druhou branku domácích nedal a tak po druhé třetině vedli hosté 4:1.

Začátek třetí třetiny hráli hosté velmi zkušeně. Sice si nevytvářeli brankové příležitosti, ale hrálo se v obranném pásmu domácích, což jim zcela vyhovovalo. V deváté minutě Vítkovické z klidu vyrušili Jakub Klíma s Davidem Vítkem, kteří se dostali do přečíslení dvou na jednoho. Jejich akce ještě brankou neskončila, ale jejich kolega z útočné formace Karel Kesner už věděl co s pukem a snížil na 2:4. Ve dvanácté minutě ujel vítkovický Ondřej Palát, řítil se sám na Adama Wolfa, ale ten jej výborným pohybem vybruslil a vytlačil jeho bekhendový blafák mimo branku. Domácí tak byli stále ve hře, prohrávali sice o dvě branky, ale to v hokeji nic neznamená. Asi i tenhle fakt jim trenéři připomněli v oddechovém čase, který si vybrali. Nepěkný moment se odehrál ve čtrnácté minutě třetí třetiny, kdy hostující Hořínek přehnal důraz u mantinelu a za úder do oblasti hlavy a krku inkasoval trest 2+10 minut a musel odejit pod sprchy. V čase 53:53 navíc inkasoval dvě minuty za sekání obránce hostů Jan Večeřa a domácí tak měli možnost hrát minutu a dvacet jedna sekund přesilovku pět na tři. Sehráli ji sice v obranném pásmu hostí, měli i šance, ale gól se jim vstřelit nepodařilo. Až do konce zápasu pak byli domácí aktivnějším mužstvem a vypracovávali si gólové šance. Ale když ani v padesáté osmé minutě ke gólu nevedla kombinace, kterou výborně sehráli David Vítek a zakončující Karel Kesner, bylo už jasné, že hosté si vítězství vzít nenechají. Domácí tak po porážce 2:4 museli přenechat všechny tři body vítkovickému soupeři.