DOR TRE-VIT 4:5: výborné utkání se špatným koncem

T ř e b í č - V posledním utkání letošního ročníku extraligy přivítali dorostenci Horácké Slavie druhý tým tabulky Vítkovice. Hosté šli už ve dvacáté páté vteřině do vedení, ale Třebíčští odpověděli hned na začátku druhé třetiny a to v její osmadvacáté sekundě. Vyrovnaný zápas pokračoval až do samotného závěru, v němž se štěstí přiklonilo na stranu vítkovických hráčů. Ve 46. minutě poslal domácí do vedení 4:3 agilní kapitám David Vítek, ale hráči Vítkovic dokázali dvěma brankami z 53. a 57. minuty otočit skóre a svoje vítězství uhájili i v dramatické power-Play, kterou domácí hráli téměř jednu a půl minuty před vítkovickou brankou.

45.kolo, sobota 24.2.2007
4:50:1, 3:2.,2:2
VIT VIT
Branky a nahrávky: 21. Kesner(Vítek, Klíma), 32. Rajský(Vítek, Švaříček), 40. Dočekal(Křenek), 46. Vítek(Kesner) - 1. Bartoš(Seidler, Vrána), 25. Kopel(Vrána), 37. Galajda(Kolouch), 53. Kopel)Kolouch), 57. Seidler(Slovák, Polášek). Rozhodčí: Pokorný - Kubičík, Mecová. Vyloučení: 7:8, navíc Klíma(TRE) 5 minut plus do konce, Galajda (VIT) 5 minut plus do konce. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 70. Střely na branku: 28:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:5.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mikulka (Wolf) - Studený, Rajský, Hájek, Dvořák, Kotrba, Švaříček, Sobotka, Stahorský, Vítek, Dočekal, Vyhnálek, Mikule, Kesner, Giz, Krutiš, Klíma, Křenek
HC Vítkovice Steel: Mrázek (Pater) - Večeřa, Prokop, Pastor, Polášek, Kovář, Kopel, Hruzík, Vrána, Galajda, Včíslák, Vicherek, Řehák, Slovák, Hlinka, Bartoš, Seidler, kolouch, hořínek, Kucsera, Šaitar

Úvod posledního utkání dorostenecké extraligy domácím hokejistům vůbec nevyšel. Neuběhla totiž ani první půlminuta a Vítkovice šly do vedení. Zasloužil se o to hostující Bartoš. Zápas poté pokračoval velmi vyrovnaně, oba týmy se dostávali do šancí, po prvním gólu však měli mírně navrch třebíčští hráči, kteří se mohli vyrovnávacím gólem blýsknout především v páté minutě, když hráli přesilovou hru. Hosté se ale v druhé desetiminutovce první třetiny také dostali do slibných šancí, ani jedna se však neujala. Po první části hry tak na domácí kostce svítil výsledek přijatelnější pro severomoravské mužstvo - 0:1.

Druhá dvacetiminutovka byla zajímavější a rozhodně tomu přispělo i více gólů. Stejně jako Vítkovice se i Třebíč prosadila hned zkraje druhé třetiny. Vyrovnávací branku zajistil domácím hokejistům Kesner, který výborně zužitkoval Vítkovu přihrávku. Nerozhodný stav netrval dlouho. Po vyrovnávacím gólu měli sice domácí hráči chvíli navrch, gólově se ale prosadily Vítkovice, které strhly vedení zpěv na svou stranu. Hlavní podíl na tom měl Kopel. Třebíč tak podruhé v utkání musela dotahovat. Zápas pokračoval i po tomto gólu ve velkém tempu. Třebíč mohla jednou vyrovnat, hostující brankář Mrázek byl ale pozorný... Ale jen do poloviny 32. minuty. V čase 31:23 se totiž trefil domácí Libor Rajský. Třebíčští hokejisté po vstřelené brance doufali, že se jim podaří tentokrát strhnout vedení na svou stranu, opět se jim to ale nepovedlo. Hostése ve 37. minutě po brance Galajdy opět ujali vedení. Když už to vypadalo, že do šaten se půjde za jednobrankového vedení Vítkovic, vstřelil cenný vyrovnávací gól domácí Martin Dočekal. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný - 3:3.

Do poslední dvacetiminutovky šli domácí hokejisté s tím, aby nezklamali a aby se s nepočetným publikem rozloučili co nejlépe. Běžela 46. minuta a vypadalo to, že se předsevzetí Třebíčských z přestávky vyplní. Domácí mužstvo totiž poslal poprvé v zápase do vedení David Vítek. Do konce zápasu zbývalo necelých osm minut. Domácí doufali, že své těsné vedení udrží, Vítkovice však dokázaly, že jsou právem na druhém místě extraligové tabulky. Na 4:4 vyrovnal svou druhou brankou Tomáš Kopel. Od Severomoravanů to ale nebylo naneštěstí pro domácí vše. Blížil se konec 57. minuty a z hokejky Seidlera přišel další gól, který hostům zajistil těsnou výhru 5:4. I přesto, že Horácká Slavia tento duel prohrála, nemusí se vůbec za nic stydět. Domácí předvedli kvalitní, vyrovnané utkání.