DOR: TRE - ZNO 2:2 - Orli vyrvali bod

T ř e b í č - V devátém kole ligy dorostu přivítali hráči Horácké Slavie Třebíč na svém ledě Orly ze Znojma. Domácí byli celý zápas aktivnějším celkem a v 35. minutě se dostali do zaslouženého vedení díky Milanu Kazatelovi. Hned v první minutě poslední třetiny zvýšil Weiss. Znojemští se ovšem nevzdali, dali také dvě branky, ustáli závěrečný nápor Horácké Slavie a odváží si z třebíčského ledu cenný bod.

9.kolo, pátek 3.10.2008
2:20:0, 1:0, 1:2
ZNO ZNO
Branky a nahrávky: 35. Kazatel (Ivaník), 41. Weiss (Deveri, Donutil) - 47. Kastner (Kún), 58. Mikulášek. Rozhodčí: Hejduk - Blažek, Paulík. Vyloučení: 5:7, navíc Telesz (ZNO) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Průběh utkání: 2:0, 2:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík - Ivaník, Kučera, Peroutka, Donutil, Krejčí, Dobrovolný, Pálka, Vyhnalík - Hrbek, Roupec, Kazatel, Šulc, Stromecký, Vlašín, Fusek, Weiss, Deveri, Svoboda, Paták, Caudr.
Orli Znojmo: Kameš - Pražák, Hobza, Jankových, Hloušek, Hejl, Vrbka, Telesz, Kastner, Kún, Mikulášek, Nohava, Hlávka, Pelikán, Nahodil.

Utkání začalo ve vlažném tempu. Týmy se v prvních minutách oťukávali, brankáři byli bez práce. První těžký zákrok si připsal znojemský Kameš při ráně Deveriho ve hře čtyři na čtyři. V šesté minutě si zahráli domácí první celou přesilovou hru. V přesilovce pálil dvakrát Vyhnalík. První rána od modré byla sražena klubkem hráčů před znojemskou svatyní, druhou, daleko nebezpečnější, vyslal Vyhnalík z kruhů a Kameš se při její likvidaci hodně zapotil.
Po přesilovce byla ve hře velká spousta chyb na obou stranách, mužstva se nedokázala trvale usadit v pásmu soupeře. Až v 11. minutě se vytáhl Kameš proti střele Vlašína. Za čtyři minuty zmiňovaný Vlašín vybojoval puk u mantinelu, sjel před Kameše, ale zakončení se mu nepovedlo podle představ. Domácí dostali výhodu další přesilovky, Znojemské nepustili z jejich pásma, ale branku z tlaku nevytěžili. Třebíč byla v první části aktivnější, jenže nedokázala překonat výtečného Kameše v brance Znojma.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky zahrozil Deveri střelou zápěstím přes beka. Znojmo rychle přešlo do protiútoku a dva hráči se řítili na třebíčského brankáře. Jenže Nahodil volil zbrklou střelu, se kterou si Dusík bez problémů poradil. Tato šance byla předzvěstí velké pětiminutovky Orlů. Hlávka orazítkoval bekhendovou střelou břevno, za minutu zvonila po střele Telesze tyčka třebíčské svatyně. Na druhé straně se řítili Deveri s Weissem na jediného obránce, ale střelu druhého jmenovaného Kameš zneškodnil. Ve 28. minutě pálil Pelikán nebezpečně do protipohybu Dusíka, domácí gólman špičkou betonu odrazil kotouč mimo brankový prostor. Protiútok založil nádhernou přihrávku za obranu Paták, Deveriho blafák Kameš instinktivně vyrazil a poradil si i s dorážkou Weisse.
Domácím pomohla do tlaku další přesilovka. Weiss ve své další šanci neuspěl. Třebíč se dostala do zaslouženého vedení až ve 35. minutě. Ránu Ivaníka Kameš ještě zneškodnil, ale na dorážku Milana Kazatela nedosáhl – 1:0. Horácká Slavia mohla svůj náskok zvýšit. Famózní Kameš si na třikrát poradil s Fuskem, výpad trojice Deveri – Vlašín – Weiss skončil pro domácí také bez gólového efektu.

První minuta druhé části přinesla druhou branku domácích. Deveriho ránu dorazil Petr Weiss - 2:0. Třebíčští vytrvale bušili do obrany Znojma, ale uklidňující třetí branky se nedočkali. Naopak inkasovali ve 47. minutě z hole Milana Kastnera - 2:1. Po brance Orlů se hra přelévala ze strany na stranu. Za zmínku stojí šance Deveriho, střela Kazatela, kterou dorážel Paták, na druhé straně vyprášil Dusíkovu lapačku dělovou ránou od modré čáry Hejl. Orli vyrovnali dvě minuty před koncem. Zmatky v domácí třetině potrestal Filip Mikulášek - 2:2.
Horácká Slavia se ještě pokusila strhnout v posledních vteřinách výhru na svoji stranu, jenže orlí obrana v čele s Kamešem odolala.
Třebíč měla po většinu zápasu více ze hry, ale ani to na výhru nestačilo. Orli mohou děkovat brankáři Kamešovi, že si z ledu Horácké Slavie odvezli bod za remízu 2:2.