Další tři body pro Třebíč, Jekel vychytal první čisté konto v sezóně

T ř e b í č - Jak je známo, zápasy s mužstvy, která bojují o vyhnutí se záchranářským starostem nebývají nic lehkého. Stejné to bylo v utkán s Frýdkem - Místkem, který je v boji o záchranu v Chance lze namočený společně se Znojmem a Slavií Praha. Horácká Slavia vstoupila do utkání lépe, byla aktivnější i nebezpečnější. V patnácté minutě vyslal do brejku skvělým pasem Miha Štebih Davida Michálka a ten poslal puk nechytatelně do pravého horního růžku Mokreho branky. Ve druhé třetině byli lepší hosté, kteří drželi puk na svých holích a snažili se co nejdéle udržet v útočném pásmu, z čehož pramenily jejich šance. Jenže třebíčská obrana byla pozorná a co prošlo, pochytal výborný Pavel Jekel. Třebíčští v této části utkání spoléhali na rychlé brejky, jeden z nich skončil na tyčce. V poslední minutě se k brejku dostal agilní Radim Ferda a byl faulován. Rozhodčí ponechali výhodu a po přerušené hře, což bylo ukončení třetiny sirénou, nařídili trestné střílení. To se tedy jelo už po konci druhé třetiny. Matyáš Svoboda si Mokreho krásně položil, dostal se do velkého úhlu, ale zvládl puk zvednout na ležícího gólmana a zavěsit - 2:0. Třetí třetina byla ze všech částí zápasu nejvyrovnanější, ale ani jeden tým se nedokázal prosadit. Zvládl to až střelec večera David Michálek v power play soupeře, když mu stejně jako v derby se Znojmem přihrával Martin Dočekal. Už ve středu čeká bílé hvězdy doma těžký duel s Prostějovem, ještě před tím zajíždí v pondělí na led Kolína.

35.kolo, sobota 6.1.2024
3:01:0, 1:0, 1:0
FRM FRM
Branky a nahrávky: 14:14 Michálek (Štebih; 5/5), 39:59 M. Svoboda (TS), 59:23 Michálek (Dočekal; 5/5). Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Zídek, Rakušan. Diváci: 1013. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Střely na branku: 26:19 (9:5, 7:10, 10:4). Zblokované střely: 5:5. Vhazování: 27:31. Průběh utkání: 3:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Baláž, Bořuta, Vodička, Štebih, Furch, Poizl – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, Michálek, Vodný – Ondráček, Kučera, Maty. Svoboda – Michalčuk, Malý, Matěj Svoboda.
HC Frýdek-Místek: Mokry – Haman, Urbanec, D. Kowalczyk, Výtisk, Teper, Š. Havránek, Hrachovský – Svačina, R. Veselý, Doktor – Walega, Marosz, Cedzo – Ramik, Macháček, Geidl – Homola, Matěj, Šilar.

Rysi dostali v úvodu zápasu první příležitost ke skórování, když na trestnou lavici za podrážení zamířil třebíčský kapitán. Hosté ovšem marně dobývali klec Horácké Slavia a Pavel Jekel svou svatyni ubránil.

První nakonec úřadovala domácí Třebíč. Hosté velmi špatně rozjeli svou útočnou akci, jejíž záměr vystihl Miha Štebih, který poslal prudký pas rozjetému Davidu Michálkovi. Ten v úniku otevřel svižnou ranou střelecký účet zápasu.

A s Frýdkem-Místkem mohlo být ještě hůře, jelikož se Štěpán Macháček vzápětí provinil proti pravidlům a poslal svůj tým do čtyř. Domácí se však stejně jako hosté v přesilové hře neprosadili. Příležitost na srovnání měl v závěru Jakub Doktor, který dostal parádní přihrávku do mezikruží, ale přestože byl nikým nehlídaný, minul třebíčskou klec.

Na startu druhé třetiny zkoušel své štěstí od modré Daniel Kowalczyk, ale na výborného Jekela si nepřišel. Na druhé straně byl ve velké šanci David Michálek, jehož pokus gólman Rysů pouze vyrazil, ale ani dorážející Matyáš Svoboda náskok svého týmu nezvýšil.

Branka přišla až v samotném závěru druhé periody, když byl v úniku v poslední sekundě faulován Radim Ferda. K nařízenému trestnému střílení se rozjel Matyáš Svoboda, který si položil gólmana hostů a v rozhodující chvíli zvedl kotouč nad ležícího brankáře.

Rysy branka do šatny řádně opařila a jejich snahy o kontaktní branku ve třetí třetině navíc zhatil faul Jana Výtiska. Domácí speciální formace však třetí trefu nepřidala. Blízko byli domácí v závěru zápasu po střele Michala Furcha, kterou ještě dorážel Martin Dočekal. Ani jeden z výše jmenovaných ovšem neuspěl.

Závěrečný risk bez brankáře Frýdku-Místku taktéž nevyšel a David Michálek svou druhou trefou pečetil vítězství domácího celku. Pavel Jekel si navíc připsal zaslouženou nulu.

Autor: Viktor Pavlovec

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: Řekli jsme před zápasem hráčům, že si to dneska musí odpracovat. V tabulce je Frýdek sice dole, ale v pomyslné tabulce za posledních patnáct kol by byl úplně někde jinde. Mají obrovskou kvalitu do útoku, jsou šikovní na puku a mají zkušené hráče. Nejen proto to byl dneska těžký zápas. V první třetině jsme hráli přesně to, co jsme si řekli, a byli jsme odměněni jedním gólem. Co se týká druhé třetiny, tak tam byly pasáže, kdy nás Frýdek zavřel v obranném pásmu. Přesto si myslím, že jsme si vždy našli cestu, jak ubránit jejich tlak. Co pro mě byla novinka, tak nájezd po odpískání konce třetiny, to jsem ještě nezažil. Podařilo se nám i trefit hráče, který to proměnil. Právě Matyáš Svoboda je ten hráč, který nám v těchto situacích velmi pomáhá. Závěrečná perioda byla hlavně o tom, abychom to dokázali dobře ubránit a nepustit soupeře do akcí. Závěrem bych chtěl pochválit Pavla Jekela, který nám dodal jistotu svými výkony v brankovišti. Zároveň bych chtěl také poděkovat celému mužstvu, že se poučili z chyb z minulého utkání proti Zlínu. Velmi jsme na ně apelovali v průběhu dvou dnů před zápasem na disciplínu. Dnes jsme měli jen jednoho vyloučeného, takto si představuji důležitý zápas se soupeřem, který má nejlepší přesilovky v soutěži.

Martin Hrnčár - HC Frýdek-Místek: Dnešní utkání se mi hodnotí velmi jednoduše. My jsme žádný gól nedali, soupeř ano. Zaslouženě tak vyhráli. První třetina byla v režii domácích, působili jsme ustrašeným dojmem, soupeř byl aktivnější a využil toho. Byl aktivnější v osobních soubojích, u puku byl rychleji než my. Druhá třetina byla z mého pohledu naopak, byli jsme lepší na kotouči, vytvářeli jsme si šance, byli jsme střelecky aktivnější. Přesto naše branková konstrukce dvakrát zvonila díky dobrým brejkům soupeře. Zákrok na konci druhé periody a následný nájezd asi rozhodl celý zápas. Jak stále říkám, je to v hlavě. Na hráčích by nemělo být poznat, že sedí hodinu a půl nebo tři v autobuse. V poslední třetině si domácí pohlídali střední pásmo a my jsme se přes něj prakticky nedostali. Hráči musí být koncentrovaní 60 minut, to se nám dnes nepovedlo, navíc jsme neproměnili ani jednu šanci, když soupeř udělal chybu.