Devátá třída byla doma lepší, ale postup na mistrovství republiky jí unikl

T ř e b í č - Druhé utkání o postup na závěrečný turnaj boje o mistra republiky devátých tříd mezi Horáckou Slavií a Třincem přinesl dramatický hokej. První třetina byla vyrovnaná a domácí v ní šli do vedení gólem Lukáše Patáka. Od druhé části byli Třebíčští jasně lepší, ale jejich koncovka byla bohužel slabá. Roli v tom určitě sehrál i fakt, že museli smazávat čtyřbrankové manko z prvního zápasu v Třinci. To se nakonec nepovedlo a postup si po remíze 1:1 zajistili Oceláři. Slavisté se přesto, že odcházeli z ledu se slzami v očích, rozhodně nemají za co stydět.

44.kolo, neděle 23.3.2008
1:11:0, 0:0, 0:1
TRI TRI
Branky a nahrávky: 11. Paták (Šulc) - 46. Číhal (Faksa). Rozhodčí: Pokorný - Drobílek, Samuel. Vyloučení: 6:12. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Průběh utkání: 1:0, 1:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Černý (Máj) - Hrbek, Hobza, Kazatel, Beránek, Weiss, Paták, Dobrovolný, Šulc, Vyhnalík, Kučera, Vlašín M. "C", Zdražil, Caudr, Donutil P., Ktejčí, Hlaveš, Peroutka, Deveri, Barejs, Fusek
HC Oceláři Třinec: Dvořák, (Buluwa) - Szewieczek, Raszyk, Piják, Ovčaří, Labaj, Macháček, Ganger, Nowak, Franek, Číhal, Brél, Smuž "C", Uher, Lamacz, Mrózek, Kurzok, Faksa, Bumbál

První třetina byla jedinou částí zápasu, kterou lze označit za vyrovnanou. Navíc v ní Horácká Slavia dokázala jít do vedení brankou Lukáše Patáka, kterému ostrými nabíjel Ondřej Šulc. To časomíra ukazovala čas 10:05. Třebíčští však museli stahovat čtyřgólovou ztrátu z prvního vzájemného utkání v Třinci. Je škoda, že v první třetině nepřidali ještě alespoň jeden gól.

Druhá třetina byla ve znamení trvalého tlaku domácího mužstva, který však neskončil gólem ani v přesilových hrách. Hostující hráči mnohokrát nevěděli, kde jim hlava stojí a osvobozovali se jen za cenu zakázaného uvolnění. Často museli hráči Třince sahat k nedovoleným zákrokům, ale Třebíčští, i když přesilovky odehráli v pásmu soupeře, branku vstřelit nedokázali. Zodpovědnost jim mnohdy až příliš svazovala ruce. Ani dva samostané nájezdy, do nichž se domácí dokázali dostat, gólem neskončili a tak i po druhé třetině svítil na ukazateli skóre pro Třinec nadějný stav pouze 1:0.

I třetí část zápasu se nesla ve znamení náporu domácího celku. Sice už tlak nebyl tak drtivý, jako ve druhé části, ale Třebíčští byli i v posledním dějství lepším mužstvem. Opět je ale zklamala koncovka. Naopak rychle ubíhající čas hrál do not hostům. Ti doknce dokázali z ojedinělé šance vyrovnat v šestačtyřicáté minutě gólem Robina Číhala po asistenci Radka faksy. To byl pro Slavisty hodně těžký úder, který pro ně znamenal nustnost vstřelit alespoň další čtyři branky, aby si vynutili prodloužení. Třinečtí od této doby, vědomi si svého náskoku, hráli velmi chytře a nikam se nehnali. Naopak domácí se do soupeře museli nutit a snad jedině slepené góly mohly oživit šanci na zvrat. To se ale nepovedlo a tak zároveň se třetí sirénou mohla vytrysknourt radost třineckých hráčů a smutek na straně Třebíče.

Přestože hráči Horácké Slavie nedokázali přes Třinec postoupit na závěrečný turnaj o pohár misra republiky do Plzně, odehráli výbornou sezónu, Vždyť zcela suverénně vyhráli nejen základní část, ale i nadtsvabu své soutěže. A to rozhodně není málo. Slzy v o čích nejednoho hráče třebíčské devítky napovídají, že tihle kluci mají velké hokejové srdce. A to je v hokeji velmi důležité, mnohdy i rozhodující. Už v příští sezóně někteří z nich přejdou do dorostu a na konci sezóny může opět ukápnpout slzička. A není nereálné, že to budou slzičky štěstí, protože dorost by měl bojovat o postup zpět do extraligy, z níž letos sestoupil. A letošní deváťáci by u toho neměli chybět.