Dorost: Horácká Slavia nestačila na favority z Vítkovic

T ř e b í č - Po vyrovnané 1. třetině se o branku domácích postaral Němec. Hostům se podařilo skórovat dvakrát. Nejprve překonal Teleckého Noga, na 0:2 pro hosty upravil Bartoš. Domácí bojovali, ale dále se ukazovala síla favorita, který přidal 4 branky. Domácím se podařilo skórovat pouze dvakrát, a tak si Vítkovice odvezly z Třebíče dva body.

16.kolo, sobota 22.10.2005
3:61:2, 1:2, 1:2
VIT VIT
Branky a nahrávky: Němec, Novák, Kesner- Noga 2, Bartoš, Olšar, Mlynář, Bruslík . Rozhodčí: Pokorný. Diváci: 100.
SK Horácká Slavia Třebíč: Telecký- Vlček, Berger, Švaříček, Jaroš, Málek, Bartejs, Čtveráček, Kadela, Adámek, Giz, Nykrmajer, Němec, Horký, Kesner, Dočekal, Novák, Krutiš, Vyhnálek, Sochor, Molák
HC Vítkovice Steel: Vošvrda, (Taťák)- Ledvoň, Hrubý, Jurčík, Hartmann, Mlynář, Talián, Krause, Šaitar, Vrána, Olšar, Chaloupka, Palát, Maliník, Noga, Bartoš, Šedivý, Strapáč, Seidler, Bursík

Domácí se od prvních minut snažili dobýt soupeřovu klec, ale brankář Vítkovic Vošvrda kladl odpor. Poté se ke slovu dostali také hosté, ale ani jejich šance v brance neskončily. V čase 7:15 překonal třebíčského brankáře hostující Noga, bod za asistenci si připsal Strapáč a favorit zápasu se ujal vedení. Horácká Slávia nechtěla hostům darovat nic zadarmo a bojovala, vyrovnávací branky se však nedočkala. Naopak v 15. minutě domácí brankář podruhé kapituloval. Za hosty skóroval Bartoš po asistenci Hrubého. O minutu později se dokázal dorážkou z přesilové hry prosadit třebíčský Němec po asistenci domácího Nováka a snížil na 1:2.

Na začátku druhé třetiny nebylo k vidění mnoho šancí. Oba týmy bojovaly, ale snahu hokejstů většinou překazila obrana. Ve 30. minutě si domácí zahráli přesilovou hru, když na 2. minuty odjel Strapáč. Ale ve 31. minutě ujel v oslabení domácí obraně Olšar, který našel skulinu mezi betony Teleckého a po asistenci Bursíka zvýšil náskok Vítkovic na dvě branky.Ve 35. minutě vstřelil čtvrtou branku Vítkovic Noga po nahrávce Hrubého a domácím se vzdalovala vidina bodového zisku. Tu ale ve 37. minutě přiblížil v přesilovce domácí Novák, na brance se podílel Horký a domácí využili druhou přesilovou hru v zápase.

Ve 45. minutě vstřelil pěknou branku bekhendem hostující Mlynář po asistenci Tomáše Bruslíka a brankář Horácké Slavie musel lovit kotouč ze své sítě popáté. Vítkovicím se podařilo vstřelit za pět minut další branku. Tentokrát se trefil v přesilovce hostující Bruslík, asistenci si připsal Šedivý. Domácím nezbývalo mnoho sil a zdálo se, že je o výsledku rozhodnuto. Nakonec se podařilo v 55. minutě snížit pohlednou kombinací Kesnerovi po asistenci Dočekala. Více branek již nepadlo, a tak domácí po bojovném výkonu podlehli Vítkovicím 3:6.