Dorost: OPA-TRE 4:1 - Dorostenci sehráli nejhorší utkání v sezóně

O p a v a / T ř e b í č - Velmi špatný výkon celého mužstva se podepsal pod výsledek na severu Moravy. Přísnější měřítko snese pouze brankář Petr Ondrůj, který dlouho odolával lavinám útoků domácích, ale sám na vše nestačil.

44.kolo, čtvrtek 24.2.2005
OPA OPA
4:11:1, 1:0, 2:0
Branky: 17. Szewczyk (Plachký, Planovský), 35.Wolf (Tichý), 44.Wolf (Tošenovjan), 56.Wolf - 8.Kejda (Jánský, Vlašín) Rozhodčí: Mrkva, Račák, Ticháček, Vyloučení: 6:7 (z toho Bruián P.(T) 10os.trest), Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 43:22.
HC Slezan Opava: Zatloukal, Bartošek, Blaga, Chalupa, Gulda, Herman, Jurdič, Mrkva, Plachký, Planovský, Szewczyk, Tichý, Tošenovjan, Trefil, Vlášinek, Wolf, Žídek
SK Horácká Slavia Třebíč: Ondrůj P. – Popela, Vlašín, Hobza, Vlček, Ondrůj M., Kadela R., Málek Kundela, Dostál, Kejda, Burián P., Nahodil, Kurial, Jánský, Kadela E., Novák, Neuman

Utkání na opavském zimním stadionu připomínalo hru kočky s myší. I přesto se však hosté dostali do vedení, kdy pohotově zakončil spolupráci Vlašína s Jánským Kejda. Domácí se vrhli do útoku, protože pro ně bylo zapotřebí plně bodovat. V 17. minutě se prosadil v přesilovce Szewczyk po přihrávce Plachého a střele Planovského. Hosté se nemohli dostat v druhé půli první části vůbec z obranného pásma a jen velmi dobrý výkon P.Ondrůje v brance Třebíče znamenal, že do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Ve druhé části se domácí hokejisté tlačili do útočného pásma, jejich převaha však nebyla tak výrazná, jako v první části. Hosté se dostávali do šancí jen ojediněle, ale střelba byla slabá a nepřesná a domácí brankář si s pokusy třebíčských dorostenců snadno poradil. Ve 35. minutě šli domácí do vedení, když se prosadil Wolf po přihrávce Tichého.

Do poslední části šli domácí s cílem vedení udržet, hostující trenér promíchal sestavu ve snaze oživit mdlý výkon mužstva, ale na těžkém opavském ledě nevycházelo hostům vůbec nic. Na začátku třetiny měl šanci na vyrovnání Kejda, ale jeho střelu z kruhu dokázal domácí Zatloukal zlikvidovat a udeřilo na druhé straně, kde se trefil z přihrávky Tošenovjana znovu Wolf. Ten stanovil i konečné skóre zápasu po samostatné akci, kdy hrubou chybu vyrobil R.Kadela a nechal domácího útočníka završit hattrick. Hosté na opavském stadionu propadli po všech stránkách, chybělo nasazení, chuť do hry, pohyb, přihrávka, jako by už nestálo za to se na ledě vůbec pohybovat.

V sobotu čeká třebíčské dorostence na jejich ledě vedoucí celek soutěže HC Oceláři Třinec, utkání se hraje ve 12.00 hod.