Dorost: Po debaklu ve Vítkovicích další ztracené body v boji se Vsetínem

T ř e b í č - Dne 29.9. v 18:15 sehráli naši dorostenci další mistrovské utkání doma se Vsetínem. V boji o cenné body však Horácká Slavia zápas prohrála.

8.kolo, čtvrtek 29.9.2005
2:41:2, 0:0, 1:2
VSE VSE
Branky a nahrávky: 16.Němec, 47. Adámek - 3.Sznapka, 5., 43. a 45. Vrdlovec. Rozhodčí: Pech. Diváci: 100.
SK Horácká Slavia Třebíč: Telecký (Mikulka) - Vlček, Berger, Švaříček, Sobotka, Jaroš, Bartejs, Čtveráček, Kadela, Adámek, Nykrmajer, Němec, Horký, Novák I., Matoušek, Kadela, Kesner, Dočekal, Novák R., Krutiš, Molák
VHK Vsetín: Kudela - Hasrman, Fabián, Stříteský, Holomek, Sznapka, Vrba, Kapr, Plachtovič, Pořický, Čejka, Kořenek, Surovčík, Palička, Vrdlovec, Kubec, Mičulka, Švaňhal

Utkání začalo převahou hostů. V čase 2:57 vstřelil první branku vsetínský Sznapka po asistenci Fabiána. Vsetín byl první minuty utkání aktivnější. Ve 4. minutě si Třebíč vytvořila tlak, na jehož konci si domácí vynutili přesilovku. Vyloučen byl vsetínský Kapr. O minutu a půl později poslal rozhodčí Vsetín do třech. Na trestnou lavici usedl Švaňhal. Hosté však dokázali i ve dvojnásobném oslabení skórovat. Po samostatném průniku se trefil Vrdlovec. Domácí nesnížili ani v následné přesilové hře. Horácká Slavia se snažila snížit, ale jak vsetínský brankář Kundela, tak obrana hostů pracovala výborně. V 16. minutě se domácím konečně podařilo snížit. Trefil se třebíčský Němec po nahrávce Keslera. A tak po první třetině byl stav 1:2 pro hosty.

Na začátku 2. třetiny bylo utkání vyrovnané a nebylo k vidění mnoho šancí. Nebezpečnou střelu vystřelil po vhazování v útočném pásmu Němec, ale branku bohužel netrefil. Poté si třebíčský brankář poradil i s velkým závarem před vlastní brankou. Utkání se hrálo dlouho bez přerušení. I přes šance Horácké Slávie se domácím vyrovnat nepodařilo. Ke konci 2. třetiny byl Vsetín aktivnější. V čase 39:30 si domácí zahráli přesilovou hru. Podruhé v zápase byl vyloučen vsetínský Kapr. Ve druhé třetině branka nepadla a před třetí třetinou bylo utkání stále otevřené.

Do začátku třetí třetiny vstoupila Horácká Slavia s 1 a půl minutovou přesilovkou. Vsetín se však ubránil. Ve 43. minutě se do třebíčské klece trefil Vrdlovec a zvýšil náskok hostů na 2 branky. Ve 44. minutě odešel na trestnou lavici třebíčský Adámek a vsetínští mohli svůj náskok zvýšit. Tak také učinili a ve 45. minutě vstřelil branku vsetínský Vrdlovec po nahrávce Kapra. Ve 48. minutě snížil v přesilové hře třebíčský Adámek po asistenci Čtveráčka. Domácí se stále tlačili dopředu, ale pozorně bránící Vsetín Slávii nepustil k ničemu a drželi si dvoubrankový náskok.Třebíčským v závěru nepomohla přesilovka ani power-play. Vsetín si odvezl zasloužené vítězství.