Dorost: První mistrovské body odevzdala Kometa

T ř e b í č - Třebíč - Ve druhém kole extraligy dorostu přivítala Horácká Slavia mladíky Komety Brno. V minulém utkání, které se Třebíčským vůbec nevyvedlo, se dnešní utkání dá označit za vydařené. Třebíčští mladíci bojovali až do konce a po zásluze si připsali první extraligové body nové sezóny.

2.kolo, sobota 10.9.2005
2:11:1, 0:1, 0:0
KOM KOM
Branky HST: 18.Novák R. (Kadela), 22. Horký (Adámek)
Diváci: 70.
SK Horácká Slavia Třebíč: Telecký, Míča - Vlček, Berger, Švaříček, Málek, Bartejs, Čtveráček, Kadela R. - Adámek, Nykrmajer, Němec, Horký, Novák I., Matoušek, Kadela E., Kesner, Dočekal, Novák R., Krutiš, Molák
HC Kometa Brno: Čiliak, Vrba - Kořínek, Reschwský, Plzák, Skočovský, Koš, Vozdecký, Hájek, Korvas - Vala, Krejčí, Mikule, Touška, Skácel, Kožár, Brzobohatý, Kolbl, Grmela, Vopálka, Králík

Začátek utkání se domácím příliš nepovedl. Snad pod dojmem minulého nepovedeného utkání ve Zlíně přenechali aktivitu hostující Kometě. Několikrát se domácí zachránili jen za cenu zakázaných uvolnění. Až ve třetí minutě se dostali Slavisté k prvnímu ohrožení brány hostí. Tlak Komety ovšem pokračoval a domácí se jen s vypětím všech sil bránili. S postupem času však domácí hru vyrovnávali. Velkou šanci měli ve dvanásté minutě, kdy se dostali do úniku dva na jednoho. Úspěšně zakončit se jej však nepodařilo. Domácím k první brance pomohla nedisciplinovanost hostí. Po nedovoleném ataku domácího gólmana měli Červenobílí možnost hrát přesilovou hru a díky předchozím vyloučením se hrálo v poměru 4:3. Už když se hrálo 5 na 4, vsítil první branku utkání domácí Rostislav Novák po asistenci Eduarda Kadely. Na časomíře svítil čas 17:131:0
Kometa se po této brance snažila zvýšit aktivitu, a to vedlo k tomu, že se rovněž v přesilovce dočkala vyrovnávacího gólu - 1:1.První třetina tak skončila nerozhodným stavem 1:1.

Začátek druhé třetiny byl o poznání vyrovnanější než začátek první části utkání. Ve třiadvacáté minutě dostali možnost přesilové hry hosté, ale nenaložili s ní dobře. Domácí sehráli oslabení velice aktivně a Kometu k ohrožení své brány nepustili. Naopak sami před brněnským gólmanem Čiliakem několikrát zahrozili.
V minutě sedmatřicáté byl vyloučen domácí Nykrmajer. Tato přesilovka se Brněnským povedla o hodně lépe, ovšem brankou neskončila. V čase 31:51 se domácí podruhé ujali vedení, když na 2:1 zvyšoval Aleš Horký po přihrávce Richarda Adámka. Od této chvíle až do patnácté minuty byli domácí lepším mužstvem. Hosté se k nebezpečné akci dostali až ke konci třetiny, kdy roztočili kolotoč v obranném pásmu domácích. Ti ale hráli velmi obětavě a jednogólové vedení udrželi. Druhá třetina tak skončila vítězstvím domácích 1:0 a celkovým skóre 2:1.

Rozhodnutí měla přinést třetina třetí. Byla to nejvyrovnanější část zápasu. V padesáté minutě se Kometa dostala k velkému závaru před domácí brankou, ale Slavisté se ubránili. V padesáté čtvrté minutě se hrálo 4 na 4 a velkou šanci v podobě dělovky z pravého kruhu měli domácí. Puk však klubkem bránících hráčů Brna neprošel. Hostující lavička si v čase 59:24 vyžádala oddechový čas a sáhla ke hře bez brankáře. Vhazování v obranném pásmu domácích k tomu přímo vybízelo. Přestože Brněnským se power-play vcelku povedla, domácí chtěli za každou cenu jednogólové vedené udržet, a to se jim podařilo.

První letošní extraligové body pro dorost Horácké Slavie tak byly na světě, a rituál známý ze sezóny minulé, kdy gólman ve středovém kruhu "postřílí" všechny svoje spoluhráče, a nakonec i sebe, byl hráčům zaslouženou odměnou.

o Zhodnocení zápasu jsme požádali trenéra dorostenců SK HS Třebíč Romana Mejzlíka.

Po utkání v prvním kole, které jste prohráli vysoko 9:0 byl tenhle zápas a zisk bodů doma velmi důležitý.
My jsme si s klukama včera po tréninku chviklu sedli a pár věcí jsme si vyříkali, abychom se nedostali do nějakých excesů a myslím, že kluci to pochopili ak dnešnímu utkání přistoupili úplně jinak než k utkání ve Zlíně. Pro nás je velmi důležitý bod a jsem rád, že po tom otřesu ve Zlíně to s kluků spadlo a že dneska předvedli bojovný výkon.

Zápas byl otevřený až do konce, Brno v poslední minutě sáhlo k poewr-play.

Myslím, že o to je cennější to, že jsme dokázali stav dva jedna udrřet. S tím jsme do třetí třetiny šli. Vlastně všechny branky padli v přesilovkách. Při hře pět na pět to bylo 0:0. My jsme byli disciplinovanější a trpělivější. Měli jsme i trošku štěstí, kterýmu jsme šli naproti a tak se k nám otočilo čelem.