Dorost: TRE-HAV 2:4: Vyrovnané utkání zvládli lépe Panteři

T ř e b í č - Už patnácté kolo extraligy dorostu odehráli třebíčští dorostenci. Soupeřem jim v něm na domácím ledě byli Panteři z Havířova. Ani jeden tým neměl v utkání trvalou převahu, ale vytvořené šance dokázali lépe využít hosté a proto si zasloužené odvážejí z Třebíče výhru. Domácí hráči měli ve třetí třetině víc ze hry a sahali po vyrovnání, ale místo toho jim ujeli dva hráči Havířova a rozhodli o výhře svého týmu. Domácím se tak už počtvrté za sebou nepovedlo získat ani bod. Fotografie z utkání najdete TADY.

15.kolo, čtvrtek 19.10.2006
2:41:2, 1:1, 0:1
HAV HAV
Branky a nahrávky: 6. Vítek (Zeman), 29. Kesner (Vítek) – 4. Matysz (Protasenja, Zientek), 15. Blucha (Chomič), 23. Kameník (Blucha), 58. Blucha (Pinka). Rozhodčí: Mech – Bohaček, Černín . Vyloučení: 6: 9 navíc Kesner (TRE) 5 + do konce, Jindřich (HAV) 5 min. + do konce. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 25:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mikulka (Wolf) – Brázda, Jaroš, Kotrba, Švaříček, Sobotka, Čtveráček, Stahorský, Polcar, Vítek, Kesner, Zeman, Němec, Kuřítko, Klíma, Molák,
AZ RESIDOMO Havířov: Razska – Kocurek, Zientek, Pinka, Střecha, Krč, Chovanec, Jindřich, Kameník, Dočkal, Haas, Křivohlávek, Pechanec, Matysz, Blucha, Hrubý, Protasenja, Chomič,

První branka zápasu padla už ve čtvrté minutě do třebíčské sítě, když puk těsně před Mikulkou tečoval mimo jeho dosah Ján Matysz – 0:1. Na vyrovnání diváci nečekali dlouho. Už v šesté minutě se poprvé v zápase radovali domácí. Střelecky se prosadil kapitán dorostenců Horácké Slavie David Vítek po přihrávce Adama Zemana - 1:1. Od začátku zápasu se hrál vyrovnaný hokej a minimem šancí na obou stranách. Hosté však ještě v první třetině šli znovu od vedení. Po kombinaci v obranném pásmu domácích dal Panterům jednogólový náskok pěknou střelou pod víko Richard Blucha po přihrávce Václava Chomiče 1:2. To běžela patnáctá minuta zápasu. Do první sirény už branka nepadla a tak se poprvé šlo do kabin za stavu 1:2.

Začátek druhé třetiny domácím příliš nevyšel. Už v její třetí minutě jim totiž ujeli do přečíslení dva hráči Panterů Kameník a Blucha a prvně jmenovaný dal třetí branku Havířova - 3:1. Po tomto gólu došlo v brance Třebíče k výměně brankářů. Odstoupil Leoš Mikulka a do branky přišel Adam Wolf. Hráči Horácké Slavie se snažili o snížení náskoku Panterů, ale dlouho se jim to nedařilo. Mezi dvacátou pátou a dvacátou sedmou minutou Třebíčští zamkli Havířov v jeho třetině. Pomohla jim k tomu i přesilovka, kterou však domácí nevyužili. Snížit se jim povedlo až v minutě devětadvacáté. To se střelou z pravého kruhu ke vzdálenější tyčce prosadil Karel Kesner a bylo to znovu jen o branku – 2:3. Ve zbytku druhé třetiny se více bojovalo, než že by hokej předváděný oběma týmy zrovna zvedal diváky ze sedadel. V posledních dvou minutách třetiny měli domácí ještě výhodu přesilové hry, ale ta se jim vůbec nepovedla. I díky tomu už další branka do konce druhé třetiny nepadla a tak si Panteři do třetiny třetí odnášeli jednogólové vedení 2:3.

Hned v první minutě třetí třetiny se do úniku po pravé straně dostal domácí Vítek, ale jeho střela skončila na betonech brankáře Raszky. Ve čtyřiapadesáté minutě se kolem branky Třebíče obtočil hostující Protasenja, ale pozorný Adam Wolf jeho akci lapačkou zlikvidoval. Třebíčští hráči se ve třetí třetině čím dál více tlačili před branku Havířova a jejich snaha po vyrovnání byla zřetelná. Od pětapadesáté minuty už byli lepším týmem a Panteři se bránili jen za cenu mnoha zakázaných uvolnění. V sedmapadesáté minutě pěkně projel celým hřištěm Adam Zeman, ale protože byl tísněn obráncem, nestačil důrazně zakončit a Raszka jeho polostřelu pokryl. V době vrcholícího náporu domácích ujeli Havířovští Blucha a Pinka. Richard Blucha místo očekávané přihrávky volil střelu, která rozhodla o vítězi utkání - 2:4. Ještě čtyři sekundy před koncem se před brankáře Havířova Ondřeje Raszku pěkně natlačil Jakub Klíma. Obránce hostů ho nepěkně krosčekoval přímo do ochranného košíku a byla z toho strkanice, kterou hlavní rozhodčí mech vyřešil šalamonsky. Na pět minut a do konce poslal na straně hostí autora zákroku Jindřicha za úder do oblasti hlavy a krku a za hrubost dal dvě minuty dalšímu hráči Havířova Střechovi. Na straně domácích dal za hrubost Karlu Kesnerovi také pět minut a přidal mu ještě osobní trest do konce zápasu. Tato vyloučení ale už nic neřešila, neboť do poslední sirény zápasu chybělo už jen šest sekund a o vítězi utkání už bylo rozhodnuto.