Dorost: TRE-KOM 5:5 – Kometa v Třebíči získala bod

B r n o / T ř e b í č – Souboj dvou sousedů v tabulce, kteří jsou bez šancí na postup do play off a ani se nemusejí obávat sestupové matematiky, vyzníval dlouho pro hosty z Brna. Domácí bojovností a stažením sestavy na tři útoky v závěrečné třetině vybojovali alespoň jeden mistrovský bod.

43.kolo, pondělí 21.2.2005
5:52:3, 2:2, 1:0
KOM KOM
Branky: 7. Jánský (Kejda), 13. Kesner (E. Kadela), 22. Kuriál (Nahodil), 38. R. Kadela (Kuriál), 46. Vlašín (Jánský) - 2. Růžička (Korda), 18. Kolbl, 20. Reschowsky (Žalud), 28. Hrstka (Rapant), 36. Korda (Růžička). Rozhodčí: Holub, Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:3. Diváci: 150. Střely na branku: 31:25.
SK Horácká Slavia Třebíč: Burgr (33. Ondrůj) - Hobza, Bartejz, Popela, Vlašín, Málek, R. Kadela, Jaroš, Vlček, Nykrmajer - Novák, Jánský, Neumann, E. Kadela, Burián, Dostál, Kundela, Kesner, Nahodil, Kuriál.
HC Kometa Brno: Hubačka - Koš, Mifka, Kudláček, Rapant, Žalud, Lysoň, Reschowsky - Hrstka, Korda, Krejčí, Vopálka, Grmela, Vala, Kožár, Kolbl, Růžička, Vincour, Skočovský.

Zápas začal menší koncentrovaností domácích, a hned po minutě a půl se proto měnilo skóre. Korda předložil puk Růžičkovi, který nezaváhal. Domácí však zapnuli na vyšší obrátky a po pěti minutách bylo vyrovnáno. Kejda našel Jánského a ten prostřelil Hubačku. Hostující brankář kapituloval znovu ve třinácté minutě, když Eduard Kadela přihrál Kesnerovi, jenž získal pro domácí tým vedení. Do konce třetiny však ještě dvakrát skórovali hosté. Nejprve Kolbl vyjel od mantinelu a prostřelil Burgra a hned vzápětí Žalud našel Reschowského a ten strhl vedení opět na stranu Brna.

Ve druhé třetině hráli hosté přesilovku při vyloučení Nahodila, ale hned po jeho návratu se k němu odrazil puk a nájezd dva na jednoho zakončil Kurial. Další branka padla opět do domácí svatyně. Rapant nahrál Hrstkovi a ten zajistil hostům znovu vedení. V půli zápasu došlo ke střídání brankářů u domácích a v brance se objevil Ondrůj. Na rozdíl dvou branek pro hosty zvýšil po přihrávce Růžičky Korda. To už začalo s domácím týmem vypadat špatně. Do hry domácí dostal znovu v přesilovce Roman Kadela, když zužitkoval přihrávku Kuriala a využil přesilovku.

V poslední třetině domácí trenéři udělali korektury v sestavě, mužstvo zvýšilo obrátky a na dlouhé minuty se usadilo v obranné třetině Komety. V další přesilovce se střelou od modré prosadil Vlašín, podíl na brance měl Jánský. Domácí dál zle dotírali na Hubačkovu branku, ale gól se jim už vstřelit nepodařilo. Protože hosté se k ničemu za poslední třetinu nedostali, skončilo utkání spravedlivou dělbou bodů.