Dorost - TRE-OLO 4:3: V důležité bitvě Třebíč třikrát prohrávala, ale nakonec urvala všechny tři body

T ř e b í č - Souboj s poslední Olomoucí byl pro další vývoj v tabulce skupiny "B" extraligy dorostu velmi důležitý. A snad důležitost tohoto duelu jakoby svazovala domácím hráčům ruce. V utkání třikrát prohrávali, třikrát však dokázali vyrovnat a nakonec se stodvacet devět vteřin před koncem utkání dostali i do vedení brankou kapitána Davida Vítka. To už udrželi, když chytrou hrou soupeře nepustili ani k power-play. Výborný výkon v utkání podal brankář Filip Novotný, který zlikvidoval řadu brankových příležitostí olomouckých Kohoutů. Fotografie z utkání najdete TADY.

31.kolo, pondělí 18.12.2006
4:31:1, 1:1, 2:1
OLO OLO
Branky a nahrávky: 20. Zeman, 39. Molák (Zeman, Němec), 45. Němec (Zeman, Kotrba), 57. Vítek (Kesner) - 16. Čada (Linet, Chladil), 22. Čada (Linet), 44. Čopák (Pánek, Prášek). Rozhodčí: Polák - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 125. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Novotný - Musil, Studený, Jaroš, Kotrba, Švaříček, Sobotka, Čtveráček, Stahorský, Vítek, Kesner, Zeman, Němec, Krutiš, Klíma, Molák
HC Olomouc: Vrzala - Samojlovič, Ustrnul, Kreisel, Škoda, Finkes, Kvapil, Axman, Koblížek, Chladil, Čopák, Michalík, Vaněk, Pánek, Dopita, Čada, Prášek, Linet

Začátek utkání jednoznačně patřil hostům. Ti se hned od prvního buly natlačili do obranného pásma Horácké Slavie a strávili v něm celé první střídání. Zasahovat musel i třebíčský brankář Filip Novotný. První střelu na brankáře Mory vyslali domácí až ve třetí minutě, jmenovitě to byl Jakub Klíma, který prověřil pozornost Jakuba Vrzaly. V páté minutě hráli domácí přesilovou hru, kombinaci beků na modré čáře vystihl Daniel Chladil a sám ujížděl na Novotného. Vracející se obránce mu však střelu v poslední chvíli zblokoval. Do brejku se v osmé minutě dostal kapitán domácího celku David Vítek, ale v úniku byl zahákován a Třebíčští tak mohli hrát další přesilovku. Jedinou nebezpečnou střelu, kterou v ní vyprodukovali vyslal Martin Sobotka do plastronu brankáře Vrzaly. Jedenáctá minuta přinesla velkou šanci Olomouce a jen díky výtečnému zákroku Filipa Novotného, který ramenem vytěsnil Linetovu střelu mířící do růžku branky, Třebíč neprohrávala. V čase 15:43 už ale ani Filip Novotný gólu zabránit nedokázal. Po nedorozumění domácí obrany se střelou z prostoru mezi kruhy a modrou čárou David Čada po přihrávkách Jakuba Lineta a Daniela Chladila – 0:1. Před koncem osmnácté minuty byl vyloučen Třebíčský Radek Studený, ale domácí oslabení ubránili. Dvaatřicet vteřin před koncem první třetiny vyrovnal krásnou střelou nad vyrážečku olomouckého gólmana Adam Zeman a vyrovnal na 1:1. Tímto stavem také první část utkání skončila.

Tři jedničky svítili na časomíře ve druhé třetině, když se stav utkání znovu měnil. V čase 21:11 totiž branku na 1:2 pro hosty dával David Čada, který si zopakoval spolupráci s Jakubem Linetem. Domácí se snažili rychle odpovědět a v brankovišti Olomouce rozpoutali velkou valnou hromadu. Puk však přes těla hráčů do branky neprošel a z již zmiňované valné hromady s ním v rukavici nakonec vybruslil brankář Vrzala. Nepěkný zákrok na třebíčského útočníka předvedl ve dvacáté čtvrté minutě olomoucký kapitán Ustrnul a musel jít na dvě minuty za katr za vrážení. Naštěstí se jeho faul obešel bez zranění. Hráčům Třebíče se ale tato přesilovka vůbec nepovedla. Naopak v jejím závěru ujeli dva olomoučtí hráči, ale obrana domácích je stačila zablokovat. Ve dvanácté minutě si šel nedobrovolně odpočinout znovu Petr Ustrnul, když hezkým bodyčekem zastavil útočníka Třebíče spěchajícího za volným pukem, ale protože ten nebyl v držení kotouče, posoudil rozhodčí jeho zákrok jako nedovolené bránění. Ani tuto přesilovku Slavisté nevyužili. Ovšem v sedmatřicáté minutě měli ke gólové radosti a vyrovnání velmi blízko. Ondřej Němec vyslal prudkou střelou na Vrzalu v brance Olomouce, ten musel hodně vyjet a dorážka pak skončila na tyči jeho prázdné branky. O jednu a půl minuty později už se však Třebíčští mohli z vyrovnávací branky na 2:2 radovat naplno. Hezkou akci předvedla trojice hráčů s čísly 91 – 28 – 29 na dresech. První z nich Michal Molák (91) byl autorem vyrovnávacího gólu, přihrávali Adam Zeman (28) a Ondřej Němec (29). Do kabin se tedy po druhé třetině šlo znovu za nerozhodného stavu, tentokráte ovšem 2:2.

Protože v závěru druhé třetiny byl ještě přísně vyloučen útočník domácích Karel Kesner za kroček, začali hosté poslední část hry dohrávanou přesilovkou. Tu ale v pohodě ubránili. Ve třetí minutě poslední třetiny vystrašil olomouckého brankáře Petr Krutiš, který prudkou střelou z levého kruhu netrefil jeho branku. Otřepané nedáš-dostaneš se opět potvrdilo už o necelou minutu později. V čase 43:41 totiž hosté potřetí vedli. Hezkou kombimaci v obranném pásmu Třebíče předvedli Marian Prášek, Jiří Pánek a střílející Vladimír Čopák, který Novotnému nedal umístěnou střelou šanci - 2:3. Tento stav se ale pranic nelíbil Ondřeji Němcovi. Ten po přihrávkách Pavla Kotrby a Adama Zemana chytře objel branku a zasunutím puku pod betony Vrzalovy potřetí vyrovnal, tentokrát na 3:3. V devětačtyřicáté minutě musela obrana Horácké Slavie řešit obrovský závar před svojí brankou, což se za cenu zakázaného uvolnění povedlo. Utkání v této části nabralo na dramatičnosti a bylo jasné, že kdo dá gól, bude mít k zisku tří bodů, které vzhledem k postavení obou týmů v tabulce byl pro oba týmy mimořádně důležité, velmi blízko. Padesátá druhá minuta přinesla velkou šanci domácích, ale Adam Zeman po přihrávce zpoza branky střelou z jedničky netrefil klec Olomouce. „Vymalováno“ mohlo být o dvě minuty později, kdy Slavisté vytvořili obrovský zmatek a závar v brankovišti Mory, puk putoval brankovištěm sem a tam, ale nakonec ho obránci hostů dokázali vyhodit na zakázané uvolnění a osvobodit se. Rozhodnutí přinesla tedy až minuta sedmapadesátá. Fatální chybu v rozehrávce Olomouce potrestala vítěznou brankou dvojice Karel Kesner a David Vítek, který čtvrtý a vítězný gól dorostenců Horácké Slavie dal - 4:3. Vyšachovaný Vrzala v brance olomouckých Kohoutů, neměl šanci. Domácí pak už chytrou hrou Olomouc nepustili k tlaku ani k závěrečné power-play a tak těsné vítězství a hlavně důležité tři body tak zůstaly v Třebíči.

Nutno říci, že dorostenci Horácké Slavie v tomto utkání prokázali velkou morální sílu. Přestože hra se jim nedařila podle jejich představ, v utkání třikrát prohrávali, dokázali vždy vyrovnat a nakonec strhli vítězství na svoji stranu i díky troše štěstí, které však, jak říká jedno osvědčené přísloví, přeje připraveným.