Dorost: TRE-SLA 3:5 :Ze souboje Slavií vyšla vítězně Slavia Praha

T ř e b í č - Na Třebíčský led v tomto kole zavítala Slavia Praha. Třebíčští hokejisté museli odolávat tvrdému tlaku soupeře a také díky skvělým zákrokům golmana Petra Teleckého vedli po druhé třetině 2:1. Pražská Slavia však ve třetí třetině otočila vedení na svou stranu a zvítězila v poměru 3:5.

30.kolo, sobota 10.12.2005
3:51:0, 1:1, 1:4
SLA SLA
Branky domácích: 14.Kesner (Švaříček), 39.Novák I. (Kaut, Kadela E.), 54.Němec L. (Málek).Diváků:100
SK Horácká Slavia Třebíč: Telecký, Berger, Hobza, Švaříček, Jaroš, Málek, Bartejs, Čtveráček, Kadela R., Adámek, Kaut, Nykrmajer, Němec L., Horký, Novák I., Němec O., Kadela E., Kesner, Dočekal, Novák R., Molák
HC Slavia Praha: Furch, Beránek, Mazanec, Kotek, Gold, Doležal, Stejskal, Gaisler, Kachlík, Palaščák, Nestrašil, Doležal, Petráň, Hefenrichter, Uleščenko, Charvát, Stoklasa, Fára, Sýkora, Kauschitz

Hned po čtyřiceti vteřinách hry se Horácká Slavia musela bránit přesilovce hostů, menší trest si šel odpykat Kesner. V čase 2:16 ho následoval hostující Beránek. V přesilovce se však podařilo domácímu Hobzovi trefit pouze tyčku. Od této chvíle museli třebíčští hráči čelit tvrdému tlaku hostů. Hráči Slavie Praha si vytvořili několik dobrých šancí, avšak domácí hráče podržel Telecký. Ani Hefenrichter, který ve dvanácté minutě unikl domácí obraně, nedokázal Teleckého pokořit. Ve 14. minutě se domácím podařilo využít přesilovku, když z hloučku hráčů před pražskou bránou vstřelil gól Kesner a změnil tak stav utkání na 1:0. Tlak hostí se poté ještě zvýšil, ale také domácí si vytvořili několik slibných šancí, avšak skóre po první třetině zůstalo nezměněno 1:0.

Začátek druhé třetiny byl plně v režii hostů. I přes jejich velkou snahu se však skóre neměnilo. V čase 24:15 byl za sekání odměněn menším trestem domácí Kaut. Ani výhoda jednoho hráče v poli však hostům gól nepřinesla. Po skončení trestu však odpočnatý Kaut vylétl z trestné lavice a zachytil puk, na gólmana hostí však nevyzrál. Skóre změnil až v čase 28:27 hostující Stejskal, když kličkou zpoza branky překvapil domácího brankáře a vyrovnal na 1:1. Odpovědí na tento gól mohla být střela Ivo Nováka, který však trefil pouze břevno soupeřovy branky. V 18. minutě byl za napadení vyloučen na dvě minuty hostující Kautschitz. V následné přesilovce vymetl pavučiny v pravé šibenici pražské brány tvrdou střelou Ivo Novák a zvýšil tak na 2:1, což byl také konečný stav po druhé třetině.

Hned v čase 40:22 se na trestnou lavici odebral domácí Málek. Po deseti vteřinách přesilové hry dokázal pražský Hefenrichter a vyrovnal na 2:2. Další gól vstřelil do brány domácích v čase 44:00 Stejskal a zvýšil tak na 2:3. Ve 46. minutě unikl obraně hostí třebíčský Lukáš Němec, avšak nepodařilo se mu ohrozit bránu. To samé se opakovalo v čase 46:53 na druhé straně hřiště, ale hostující Uleščenko mířil přesně a změnil stav na 2:4. Další gól do brány domácích přidal v čase 48:08 Kautschitz, když od půlky hřiště našel skulinu mezi Teleckého betony, skóre se tentokrát měnilo na 2:5. Za Horáckou Slavii už dokázal jen snížit na 3:5 Lukáš Němec, když prostřelil pražského brankáře. V závěru hry si domácí vytvořili řadu šancí, avšak skóre zůstalo nezměněno 3:5 a z vítězství se nakonec radovala Slavia Praha.