Dorost TRE-TRI 5:3: Třinecká ocel v Třebíči změkla

T ř e b í č - Třinečtí Oceláři si v prvním kole extraligy dorostu odvezli z Třebíče dva body za výhru vprodloužení, takže domácí nechtěli připustit další import bodů z Třebíče do Slezska a po bojovném výkonu se jim povedlo nedat soupeři ani jediný. V utkání se výborně dařilo hlavně dvojici Karel Kesner - David Vítek. Oba v zápase dali po dvou brankách, Karel Kesner si připsal navíc jednu asistenci a kapitán dorostenců Horácké Slavie David Vítek dvě.

19.kolo, čtvrtek 2.11.2006
5:31:0, 1:0, 2:2,2:1
TRI TRI
Branky a nahrávky: 19. Kesner (Kotrba,Vítek) 33. Kesner (Klíma, Vítek) 36. Molák (Vondráček), 51. Vítek (Kesner), 57. Vítek (Klíma, Studený) - 31. Martyčák (Marosz), 37. Kubiš (Potoček), 44. Marosz (Martyčák) Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 24:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 5:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mikulka – Brázda, Rajský, Studený, Dvořák, Jaroš, Kotrba, Švaříček, Sobotka, Stahorský, Vítek, Sochor, Kelner, Zeman, Němec, Vondráček, Kuřítko, Krutiš, Klíma, Molák
HC Oceláři Třinec: Marek – Walek, Rajnoch, Pavlík, Dózy, Vojta, Ostřížek, Toman, Kaďorek, Hamrozi, Bajtek, Slovák, Kubiš, Martyčák, Potoček, Pánek, Marosz, Lucák, Rufer

První buly zápasu vyhráli domácí a hned se nastěhovali před branku Třince, ale k ohrožení brankáře se nedostali. Na druhé straně musel zasahovat brankář domácích Leoš Mikulka, na kterého vyslal jedovku Tomáš Martyčák. Mikulka byl ale pozorný a střelu chytil. K úniku dvou na jednoho se v šesté minutě dostali domácí Vítek s Kelnerem, ale strážce branky Třince, David Marek jejich akci zlikvidoval. Další ohrožení hostující brány znamenala střela Václava Jaroše, ale ani ta se gólově neujala. Prošla sice klubkem hráčů před brankovištěm hostů, ale mířila těsně vedle. Ve dvanácté minutě měli poměrně slušnou příležitost i Slezané, když hned po buly vjel do obranného pásma Třebíče Filip Bajtek a prudkou ranou ohrozil Mikulku, který byl však znovu úspěšný. Patnáctá minuta první třetiny přinesla další šancí hostujícího mužstva. Do úniku se dostali třinečtí hráči Bajtek s Martyčákem, ale zakončení nebylo úplně přesné a kotouč proti skončil v moci Mikulkově. Výsledkem této akce bylo ale vyloučení domácího Moláka, který si musel jít odpočinout na dvě minuty za vrážení. Přesilovka se ale hostům příliš nevyvedla. Naopak to byli domácí, Vítek se Zemanem, kteří přečíslili obranu Ocelářů, a druhý jmenovaný střelou na lapačku akci zakončil. David Marek v brance Slezanů byl ale pozorný a kotouč ve své lapačce našel. Brankáři hostů se ale už tak dobře nevedlo na začátku poslední minuty prvního dějství zápasu, když vyjel a chtěl rozehrát puk. Rozehrávka ale nebyla úplně ideální a důrazní domácí dokázali této nepřesnosti využít ke vstřelení vedoucího gólu zápasu. Střelcem první branky utkání byl Karel Kesner, asistovali Pavel Kotrba a David Vítek - 1:0. Tímto stavem také první třetina skončila.

Druhá třetina začala se zpožděním kvůli poruše rolby. Hosté začali druhou část zápasu aktivněji a zamkli domácí před jejich brankou, ke gólu ale jejich tlak nevedl. Ve dvacáté páté minutě předvedli hezkou a rychlou akci Třinečtí Martyčák se Slovákem a zakončili ji prudkou střelou do protipohybu brankáře Mikulky. Ten ale dokázal zareagovat a betonem puk zastavil a následně i lapačkou přikryl. V průběhu osmadvacáté minuty měli Třebíčští možnost přesilové hry pět na tři trvající minutu a dvacet vteřin, ale ta se jim vůbec nepovedla. Hned po jejím skončení mohli inkasovat, když útočník Třince projel kolem domácího beka a bombou z kruhu jen těsně minul branku. Vyrovnání na 1:1 přišlo jen o chvíli později. Třinec pokračoval v tlaku a jeho výsledkem byla branka, kterou vsítil agilní Tomáš Martyčák po přihrávkách Pánka a Marosze. Třebíčská odpověď ale byla blesková. Na kostce svítil čas 32:37, a domácí opět vedli, tentokrát 2:1. Střelou nad ležícího brankáře Marka skóroval Karel Kesner, kterému přihrávkami asistovali Jakub Klíma a David Vítek. Třinečtí po této brance znovu zatlačili třebíčský tým do defenzivy a snažili se o vyrovnání. K tlaku jim pomohla přesilovka, když na trestnou musel za hru vysokou holí Michal Molák. Největší šancí hostů v této přesilovce byla střela od modré, kterou obětavě vlastním tělem chytil Václav Jaroš. Toto oslabení domácí odehráli velmi dobře a hosty k větší šanci nepustili. Vedení o dva góly dal svému mužstvu Michal Molák po přihrávce Tomáše Vondráčka – 3:1. Oceláři ale na tuto branku dokázali rychle zareagovat a v čase 36:48 snížil opět na rozdíl jediné branky Jakub Kubiš. Asistenci u jeho branky na 3:2 si připsal Mário Potoček. V předposlední minutě druhé třetiny měl ještě velkou příležitost k vyrovnání Petr Slovák. Nejprve si hokejkou ukázal, kam by si představoval aby přišla přihrávka, obránce jeho přání vyslyšel a poslal mu krásný pas za třebíčskou obranu přímo do jízdy. Leoš Mikulka však dobrým pohybem útočníka Třince vytlačil do blafáku, který jen o centimetry minul levou tyčku domácí branky a tak i druhá třetina skončila za, pro domácí příznivého stavu, tentokráte 3:2.

Protože se přes druhou část hry nepodařilo opravit rolbu, musela se třetí třetina odehrát na neupraveném kluzišti. Pouze před střídačkami a v okolí branek ledaři odklidili sníh. Ve třetí minutě poslední třetiny se dostali Třinečtí do přečíslení tři na dva, ale nevyřešili je příliš dobře. Kubišovu střelu Leoš Mikula dobře viděl a s přehledem ji zlikvidoval. O půl minuty později už ale bylo vyrovnáno. Třetí branku hostů dal po důrazném boji v brankovišti Rostislav Marosz. Asistentem u vyrovnávací branky byl Tomáš Martyčák. V polovině třetí třetiny došlo i na hru čtyř proti čtyřem. Na každé straně byl totiž vyloučen jeden hráč za zdržování hry. Při souboji u mantinelu totiž rozhodčí usoudil, že ani jeden z nich nejeví zájem kotouč rozehrát a po hlasitém povzbuzování k rozehrávce se rozhodl oba hráče vyloučit. S větším prostorem na hrací ploše se lépe vyrovnali domácí, kteří předvedli rychlý přechod do útoku, přečíslení dva na jednoho a dobré zakončení. Vedení 4:3 zajistil čtvrtou brankou v Markově síti kapitán domácích David Vítek po přihrávce od Karla Kesnera. Domácí si už vedení v zápase nenechali vzít, naopak ho dokázali ještě pojistit pátou brankou, kterou dal v sedmapadesáté minutě opět David Vítek. Tentokrát mu asistovali Jakub Klíma a Radek Studený - 5:3. Do konce utkání se už skóre nezměnilo a tak si domácí do tabulky připsali další důležité tři body v zápase se sousedem v tabulce, kterému se tak přiblížili už na dva body.