Dorost TRE-VIT 8:5: Hokej jako břitva, třináct branek a tři body pro Třebíč

T ř e b í č - Třetí zápas nové sezóny a druhý domácí odehráli dorostenci Horácké Slavie a soupeřem jim v něm byl tým Vítkovic. Když na konci první třetiny zároveň se sirénou vstřelili hosté svůj druhý gól a otočili skóre zápasu ve svůj prospěch nevypadalo to s domácími dobře. Ale chyba lávky. Druhá třetina byla z jejich strany excelentní. Pěti brankami v ní soupeři dali jasně najevo, že tohle utkání chtějí vyhrát a ve třetí části to jen potvrdili. Menší komlikace přišla až v závěru utkání ale výhru Třebíčských potvrdil osmým gólem do prázdné branky jejich kapitám David Vítek. Dvěma brankami se na důležité výhře podílel urostlý Pavel Vyhnálek Fotografie ze zápasu najdete TADY

3.kolo, čtvrtek 14.9.2006
8:51:2, 5:1, 2:2
VIT VIT
Branky a nahrávky: 3. Čtveráček (Kesner, Klíma), 24. Vyhnálek, 26. Zeman (Vítek, Sobotka), 30. Čtveráček (Zeman), 32. Vondráček (Pometlo, Zeman), 39. Dočekal (Vyhnálek), 45. Vyhnálek (Kesner), 60. Vítek - 9. Malinik (Sedlák), 20. Vrána (Bartoš, Malinik), 31. Malinik (Bartoš, Krause), 57. Palát (Seidler, Kopel), 58. Šaitar (Kolouch, Galajda). Rozhodčí: Jeřábek - Drobílek, Pelikán. Vyloučení: 14:15, navíc Sedlák (VIT) 5 plus do konce. Diváci: 60. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 7:3, 7:5, 8:5.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mikulka - Rajský, Musil, Studený, Kotrba, Sobotka, Čtveráček, Vítek, Pometlo, Dočekal, Vyhnálek, Sochor, Kesner, Zeman, Vondráček, Klíma, Molák
HC Vítkovice Steel: Rudl (32. Taťák) - Večeřa, Prokop, Polášek, Sedlák, Kopel, Slávik, Ruzik, Krause, Vrána, Galajda, Vycherek, Palát, Malinik, Olejník, Bartoš, Seidler, Kolouch, Hořínek, Kucsera, Šaitar

Dorostenci Třebíče vykazují oproti minulé sezoně zlepšenou formu a to potvrdili i v utkání proti Vítkovicím. Nástup do zápasu vyšel Horácké Slavii na výbornou - vždyť už ve třetí minutě vedla zásluhou Čtveráčkovy branky 1:0. Čtveráček dokázal výborně využít Klímovy přesné přihrávky a chladnokrevně zakončil. Vstřelená branka dodala domácím hokejistům více odvahy, a tak se Třebíč stále častěji probíjela do útočného pásma. To jim však nevydrželo příliš dlouho. Hosté zlepšili napadání a výsledkem toho byla vyrovnávací branka, Sedlák se zmocnil kotouče, prodloužil pas na Malinika a ten v 9. minutě utkání vyrovnal na 1:1. Po vyrovnávacím gólu se šance střídaly víceméně na obou stranách, více práce měl ale třebíčský Mikulka, který musel hned několikrát čelit nebezpečným útokům. Když už to vypadalo, že po první třetině se mužstva rozejdou za nerozhodného stavu, udeřily Vítkovice. Současně se sirénou signalizující konec třetiny dopravil kotouč do Mikulkovy klece Vrána.

Po první přestávce byli na koni samozřejmě hosté, pro které byl "gól do šatny" nesporně velkou psychickou výhodou. V úvodu se tak čekal tlak spíše právě od hostujícího mužstva. Mikulka musel sice čelit dvěma nebezpečným střelám, branku ale nakonec dokázali vstřelit hokejisté Horácké Slavie. Ve 24. minutě po samostatné akci vyrovnal na 2:2 Vyhnálek a začínalo se zase od začátku. Vítkovické hráče inkasovaná branka asi hodně zaskočila, protože o necelé dvě minuty později už byli domácí ve vedení. Sobotka vybojoval puk, který poslal Zemanovi a ten poslal Třebíč do jednogólového vedení - 3:2. Na Třebíči bylo zřejmé, že se uklidnila a stala se i herně lepším týmem. Domácí hráči to dokázali vyjádřit i brankově. Ve 30. minutě svítil na kostce již stav 4:2. Svou druhou trefu v utkání si připsal na své konto výborně hrající Čtveráček. Dvoubrankový náskok dodal třebíčským hráčům možná až příliš klidu. Za necelých 60 vteřin totiž hosté rychle odpověděli druhým gólem Malinika a bylo to znovu jen o jednu branku. Diváci, kteří přihlíželi tomuto utkání, museli být s průběhem zápasu víc než spokojeni, hrál se útočný hokej, a co hlavně - padaly góly. Hned další branka padla o pár vteřin později. Na 5:3 zvyšoval třebíčský Vondráček, jež využil dobré přihrávky Zemana. Do konce druhé třetiny se červené světlo rozsvítilo ještě jednou, a to za zády střídajícího Taťáka. Na pro domácí skvělých 6:3 zvyšoval Dočekal. Ve druhé třetině si oba týmy vyměnili role a Třebíč se stala jasně lepším týmem. Do poslední třetiny tak mohli jít hráči již s relativním klidem.

Třetí třetina přinesla ještě velice zajímavou podívanou. Na Vítkovicích bylo zřejmé, že se ještě o zdramatizování výsledku pokouší, byl to ale domácí tým, který skóroval. Po 45. minutách tak vedla Horácká Slavia již 7:3. Svým druhým gólem se o to zasloužil Vyhnálek. Za tohoto stavu se zdálo být již rozhodnuto. Vítkovičtí ale nesložili své zbraně a pokoušeli se s tímto skórem něco udělat. V 57. minutě snižoval na rozdíl tří branek po Kopelově asistenci Palát. Za pár vteřin vstřelili hosté další gól. Šťastným střelcem se stal Šaitar a utkání dostalo dvě minuty před koncem nový náboj. Hosté se již však na žádný gól nezmohli, naopak Třebíčští ještě jednu branku přidali. V 60. minutě pečetil výhru Vítek.