Dorost: Třebíčští na třetí tým tabulky nestačili

T ř e b í č - K dalšímu mistrovskému utkání extraligy dorostu přijela do Třebíče Olomouc, třetí tým tabulky. Hosté byli v celém utkání lepší a zaslouženě vyhráli. Na straně třebíčských hokejistů bylo tentokráte až příliš mnoho chyb v obranné fázi hry a na začátku utkání, snad i přílišný respekt ze soupeře. Pochvalu zaslouží i přes čtyři inkasované góly brankář Leoš Mikulka. Jedinou branku domácích vstřelil Rostislav Novák.

12.kolo, sobota 8.10.2005
1:81:5, 0:2, 0:1
OLO OLO
Branky HST: R. Rovák - Vencel 2, Malý, Dostál, Spurný, Čopák, Skácel, Přikryl. Střely na branku: 22:37. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:3. Oslabení: 0:1. Diváci: 50.
SK Horácká Slavia Třebíč: Telecký, (Mikulka) - Vlček, Berger, Švaříček, Bartejs, Čtveráček, Kadela R., Adámek, Giz, Nykrmajer, Němec, Horký, Matoušek, Kadela E., Kesner, Novák R., Molák
HC Olomouc: Slovák(Binar) - Ustrnul, Janáček, Brázda, Roman, Škoda, Ryšánek, Jedlička, Spurný, Čopák, Gebauer, Zeman, Frieb, Skácel, Coufal, Přikryl, Venkrbec, Malý, Prášek, Dostál, Vencel

První třetina byla tou částí hry, která prakticky rozhodla o výsledku utkání. Domácí ji totiž prohráli vysoko 1:5. Po čtvrté brance došlo na straně domácích k výmeně brankářů, když odstoupil Telecký a do brány šel Mikulka. Teprve pak dali domácí svůj první, a jak se později ukázalo, jediný gól v tomto utkání. Trefil se Rostislav Novák, který snižoval na 4:1. Avšak hosté stihli do konce první části vstřelit ještě pátou branku a uzavřeli skore první třetiny na hrozivých 1:5 v neprospěch Slavistů.

Druhá třetina byla o poznání vyrovnanější, nicméně hosté vstřelili dvě branky, zatímco domácím nebyla gólová radost doprána ani ve dvě minuty trvající přesilovce pět na tři. Druhá třetina tak skončila 1:7 pro zkušeně a téměř bezchybně hrající Hanáky.

Třetí část hry se vlastně již jen dohrávala. O vítězi utkání bylo rozhodnuto. Olomoučtí si toho byli vědomi a nikam se nehnali. Když už to vypadalo, že třetí třetina skončí bezgólovým výsledkem dali Olomoučtí v devětapadesátéminutě svůj osmý gól a uzavřeli tak skore na konečných 1:8.