Dorost: VIT-TRE 5:0 – Ve Vítkovicích ani branka

V í t k o v i c e / T ř e b í č – Extraligovým dorostencům se na zimním stadionu Ledňáček nepodařilo ani jednou skórovat a odešli z ledu s jasnou porážkou. Nevyšla jim zejména druhá polovina poslední třetiny, kdy domácí vstřelili v rozmezí šesti minut čtyři branky a rozhodli o jednoznačném výsledku.

41.kolo, čtvrtek 17.2.2005
VIT VIT
5:01:0, 0:0, 4:0
Branky: 11. Hanke (Hrubý), 48. Szturc (Mikulík), 51. Maliník (Káňa, Šedivý), 53. Káňa (Sedivý), 54. Šofér (Mikulík). Rozhodčí: Kočí - Tuzial, Zicháček. Vyloučení: 7:7 navíc Hartmann (VIT) a Jánský (TRE) oba 10 minut osobní trest, bez využití. Diváci: 80. Střely na branku: 42:31.
HC Vítkovice Steel: Vošvrda - Hartmann, Jurčík, Lyčka, Hrubý, Talián, Mikulík,, Mlynář - Hanke, Káňa, Šedivý, Šofér, Vrána, Valchař, Noga, Bartoš, Szturc, Lukeš, Strapáč, Maliník.
SK Horácká Slavia Třebíč: Burgr - Hobza, Polpela, Vlašín, Málek, R. Kadela, Vlček, Nykrmajer - Novák, Jánský, Neumann, E. Kadela, Dostál, Kundela, Kesner, Nahodil, Kuriál.

Třebíčští dorostenci nastoupili k dalšímu zápasu o extraligové body v kvůli ME ve futsalu v porubské hale Ledňáček, nikoli ve vítkovické ČEZ Aréně. Z kraje hráli trochu zakřiknutě, ale v průběhu první třetiny se rozkoukali a až do poslední desetiminutovky bojovali s domácími hokejisty ve vyrovnaném utkání. Od začátku museli hosté čelit náporu Vítkovic a mužstvo držel svými zákroky Burgr v brance. Ani on nestačil na akci Hrubého, který předložil Hankemu do vyložené šance, který otevřel skóre utkání. Domácí dále pokračovali v náporu, ale třebíčští dorostenci začali pomalu hru vyrovnávat.

V druhé části hry se domácí začali divit, neboť hosté se začali více tlačit do zakončení a před domácím brankářem bylo nejednou horko. Ve třicáté minutě po přihrávce Kuriala střílel nebezpečně Nahodil, ale domácí brankář zázračně zachránil. Na další střelu Nahodila už nedosáhl, ale ta zazvonila o spojnici tyče a břevna. Na druhé straně musel svoje umění několikrát prokázat Burgr a třetina také proto skončila bez vstřelené branky.

Hned po zahájení třetí části hry se do samostatného nájezdu dostal Nahodil, bohužel však nechal vyniknout Voškrdu v domácí brance. Až do 48. minuty byli hosté nebezpečnější, ale udeřilo na druhé straně, když Mikulík našel Szturce a ten prostřelil zblízka Burgra. Za další tři minuty se domácí radovali znovu, to když po kombinaci Káni a Šedivého stál na konci celé akce Maliník. Hned po minutě se prosadil Káňa po asistenci Šedivého. V 54. minutě Šofér stanovil konečný výsledek po asistenci Mikulíka.

V utkání se projevila větší zkušenost vítkovických hokejistů a větší vyrovnanost jejich kádru a lepší využití jejich brankových příležitostí.