Dorost: ZLN-TRE 3:2 - Bojovný výkon ve Zlíně na body nestačil

Z l í n / T ř e b í č - Dorostenci už bez svého kapitána Viléma Buriana, který zkouší pojídat sparťanský chlebíček, a bez několika marodů, zajížděli doplněni několika hráči z deváté třídy na led druhého celku moravské skupiny extraligy – do Zlína.

39.kolo, čtvrtek 3.2.2005
ZLN ZLN
3:21:0, 0:1, 2:1
Branky: 9. Matějka (Kočiš), 43. Doczy, 48. Ondráček (Okénka) – 26. Burián P. (Nahodil), 58. Kurial (Kundela) Vyloučení: 12:11 Využití: 0:0 Střely: 32:15
PSG Zlín:
SK Horácká Slavia Třebíč:

Začátek zápasu přinesl vzájemné oťukávání, ale domácí byli dravější a byli častěji u puku. Přesto se třebíčští hokejisté dostali do dvou nadějných pozic, ale střely pochytal domácí Pečírka. V 9.minutě se domácí mohli radovat z první branky, kdy se zblízka prosadil Matějka po přihrávce Kočiše. To bylo v první třetině vše, k vidění byla už pouze čtyři vtlučení – po dvou na každé straně, ale žádná přesilovka se neujala, i když domácí byli ke vstřelení druhé branky blízko.

Ve druhé části hry se na obrazu hry příliš nezměnilo, hosté se dál spíše bránili tlaku domácích, ale z něj se dvakrát vymanila druhá třebíčská řada, poprvé bez úspěchu, ale podruhé už svítilo za domácí brankou červené světlo, když se kolem mantinelu protáhl Nahodil a naservíroval před odkrytou branku Petru Buriánovi, který nezaváhal.
V polovině zápasu se trenéři hostujícího celku rozhodli k vyzkoušení brankáře Mikulky, který by měl v mužstvu dorostu pravidelně nastupovat v příští sezóně. Novic v brance se blýskl několika velmi dobrými zákroky při tlaku domácích a i při přesilovkách si vedl zkušeně a tak se po třetině mužstva odebírala do kabin se stejnými vyhlídkami na konečný úspěch.

Ve třetí části hry ovšem už nezkušenost mladých hráčů byla příčinou několika chyb, které se podařilo Zlínu potrestat. Nejprve udělal snad jedinou chybu Mikulka a do odkryté branky snadno skóroval Doczy, pak se domácí prosadili střelou od modré čáry, kdy měl brankář zakrytý výhled a na tečovanou střelu nedosáhl. Gól zaznamenal Ondráček po přihrávce Okénky. Třebíčští se však se stavem nemínili smířit a vrhli se do útoku a před domácí brankou bylo několikrát horko. Nejprve po šikovném přistrčení Petra Buriána šel sám na branku domácích Nahodil, bohužel těsně minul pravý horní růžek branky, ale po následujícím průniku dvojice Kundela-Kurial druhý jmenovaný dorazil puk přes ležícího Pečírku do branky a snížil na rozdíl jediného gólu. Hned po buly se třebíčští znovu nastěhovali do pásma HC Hamé a zle dotírali na domácí svatyni. Domácí si pomohli v rozmezí půl minuty dvakrát faulem a tak se hostům naskytla možnost hrát přesilovku pět na tři. Tu ještě umocnili odvoláním brankáře, ale bohužel po strkanici před brankou Pečírky rozhodčí rozhodl šalamounsky a vyloučil tři třebíčské hráče a tak bylo po přesilovce, do konce zápasu už se třebíčskému týmu srovnat nepodařilo, a tak jedou domů s prázdnou. Výkon z tohoto utkání naznačil, že i s mladými hráči se dá pracovat, pouze je potřeba, aby nabrali zkušenosti.