Dorost: ZNO-TRE 1:2 – Třebíč Znojmu nic nedarovala

Z n o j m o – Domácím v tomto zápase šlo doslova o krk, a proto k utkání přistoupili s velkým nasazením, posilami z blízké Jihlavy a snahou o stoprocentní bodový zisk.

42.kolo, sobota 19.2.2005
ZNO ZNO
1:20:2, 1:0, 0:0
Branky: 23. Lattner (Horký, Adámek) - 19. Kesner (Novák), 20. Kejda (Jánský, Popela). Rozhodčí: Mech - Chocholouš, Poruba. Vyloučení: 6:7 navíc Duba (ZNJ) 10 minut osobní trest, bez využití. Střely na branku: 24:39.
Orli Znojmo: Muller - Blažek, Koza, Koktan, Podhorský, Ratkovský, Musil, Blažek, Geryk - Zika, Man, Lattner, Ferenčík, Adámek, Barák, Havlík, Dzurik, Němec, Horký, Duba, Alexa.
SK Horácká Slavia Třebíč: Burgr - Hobza, Bartejz, Polpela, Vlašín, Málek, R. Kadela, Jaroš, Vlček, Nykrmajer - Novák, Jánský, Neumann, E. Kadela, Burián, Dostál, Kundela, Kesner, Nahodil, Kuriál.

K utkání přistoupila obě mužstva velmi zodpovědně, hrálo se spíše ze zabezpečených obran se snahou neinkasovat zbytečnou branku. Na obou stranách velmi spolehlivě chytali oba brankáři, více práce měl domácí Muller, ale i Burgr na druhé straně musel několikrát prokázat svoje umění. Domácí šli s výkonem oproti utkáním v první části soutěže hodně nahoru a byli třebíčským dorostencům vyrovnaným soupeřem. Diváci viděli rychlý hokej, který se víceméně odehrával ve středním pásmu, mnoho vyložených příležitosti k vidění nebylo. Když už se zdálo, že první třetina skončí bez branek, vystřelil z dálky Novák a po zákroku brankáře a jeho nedorozumění s obráncem dorazil puk za brankovou čáru Kesner.

Do druhé třetiny vstoupili domácí náporem a po nahození na zadní hrazení se k puku dostal Adámek, dobře načasoval přihrávku na Lattnera, který přehodil ležícího Burgra a srovnal stav zápasu. Pak se do tlaku dostali domácí a další branka visela ve vzduchu, ale třebíčští dorostenci obětavě nerozhodný stav ubránili a naopak po deseti minutách znovu udeřili. Domácím se nepodařilo vyhodit puk ze třetiny, ten nastřelil Popela a Jánský jej přisunul Kejdovi, který nezaváhal a jak se později ukázalo, vstřelil poslední branku utkání. Domácí vrhli všechny síly do útoku a snažili se znovu vyrovnat. Ale to se jim do konce třetiny nepodařilo.

Třetí třetinu zahájili lépe hosté, do dvou samostatných nájezdů se dostal Nahodil, poprvé jej vychytal Muller, podruhé domácí v jejich přesilovce zachránila pravá tyč. Hosté v této chvíli byli aktivnější a znojemské dorostence přehrávali. Ti se nadechli k náporu až v posledních pěti minutách, ale hosté obětavě bojovali a výsledek ubránili.