Dorost: body tentokrát šťastně vybojovala Sareza Ostrava

T ř e b í č - Třebíčštií dorostenci předvedli velmi vyrovnaný sápas proti Sareze Ostrava. Oba týmy měly mnoho šancí, které nedokázaly proměnit. Pokaždé, když šla Horácká Slávia do vedení dokázali hosté vyrovnat, to se ovšem nepodařilo domácím po gólu hostí na 2:3, tak vyšli hráči Ostravy z duelu vítězně. Fotografie z utkání najdete TADY.

40.kolo, sobota 28.1.2006
2:31:0, 1:2, 0:1
SAR SAR
Branky domácích: 20. Kesner (Adámek), 33.Adámek Rozhodčí:Polák Diváků: 90
SK Horácká Slavia Třebíč: Mikulka, Berger, Švaříček, Jaroš, Málek, Bartejs, Čtveráček, Kadela R. Kuřátko, Adámek, Kaut, Němec, Horký, Novák I., Kadela E., Kesner, Dočekal, Novák R.
HC Sareza Ostrava: Gleich, Zapletal, Rusek, Tomis, Parma, Pindur, Šiška, Kopáč, Klimša, Jelšík, Uherek, Mikula, Barčák, Smondek, Ferenc, Vajda

Od začátku utkání předváděly oba týmy vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. V čase 2:23 byl domácí Novák potrestán menším trestem. V přesilovce vyzkoušel hostující Zapletal pozornost domácího brankaře, avšak nenachytal ho nepřipraveného. Hned po konci oslabení také domácí Kuřátko ohrozil branku hostů, ani jemu se však nepodařilo vstřelit gól. Ostravští hráči si poté vytvořili několik nebezpečných šancí, ani jedna ze střel však nevyzrála na domácího gólmana. V desáté minutě zaměstnal Gleicha tvrdou střelou domácí Berger, avšak ani tentokrát se skóre neměnilo. Ve dvanácté minutě byl vyloučen hostující Rusek. V následující přesilovce si domácí vytvořili několik šancí, které nedokázali proměnit. Ve 14. minutě se do šance dostal domácí Kadela, když prošel obranou soupeře, nepodařilo se mu však přesně zamířit. V přesilovce po vyloučení domácího Švaříčka se hostující Jelšík probil obranou Třebíče, ale jeho únik zlikvidoval kousek za modrou čárou Mikulka, který se zázračně stihnul vrátit zpět do brány a pokrýt další šanci hostů. V čase 19:42 pokořil Kesner hostujícího brankáře a změnil tak skóre na 1:0. Po první třetině tak odcházeli domácí hráči do šaten s jednobrankovým náskokem nad soupeřem.

Na začátku druhé třetiny si domácí hráči vypracovali několik slibných šancí, které však nedokázali využít. I hosté několikrát ohrozili domácí bránu, ale Mikulka nic za svá záda nepustil. Na začátku 17. minuty unikli domácí obraně dva hráči Ostravy. Klimšovu střelu Mikulka vyrazil, ale na Mikulovu dorážku už nestačil, tak Sareza vyrovnala na 1:1. Domácí se snažili zvrátit vedení opět na svou stranu, v cestě jim však stála obrana hostů a gólman Gleich. Domácí nedokázali využít ani přesilovku 5 na 3, kterou jim nabídli hosté ve 30. minutě. Skóre se znovu měnilo v čase 32:58, kdy Adámek krásnou střelou vymetl pavouky v pravém horním rohu branky hostí a zvýšil tak na 2:1. Další gól mohl přidat Ivo Novák, ale jeho střelu i následnou Adámkovu dorážku Gleich pokryl. Za Ostravu se vyrovnal na 2:2 v čase 35:21 Klimša, když prostřelil domácího brankáře. Do konce třetiny si obě užstva vytvořila ještě několik šancí, avšak stav zůstal bezezměny 2:2.

Ve třetí třetině mohli diváci vidět vcelku klidný hokej. Obě mužstva si vytvářela šance, které však nedokázala proměnit. Skóre ve prospěch hostů obrátil až v čase 17:12 Klimša, poté co rozhodčí přehlédnul janý faul kolenem, unikl domácí obraně a zavěsil pod břevno domácí branky. Domácí hokejisté se rozhodli odvolat brankáře a nastoupit s jedním hráčem v poli navíc. Prázdná brána byla pro hráče Sarezy velké lákadlo, ale podařilo se jim nastřelit pouze tyčku. To samé se povedlo i na druhé straně domácím. V posledních vteřinách zápasu se hostující hráči opět marně snažili pokořit prázdnou bránu, v tom jim však zabránili domácí obránci. Body si tedy tentokrát za vítězství odvezla Sareza Ostrava