Dorostenci s Přerovem zabojovali a zaslouženě vyhráli

T ř e b í č - Po bojovném a zodpovědném výkonu získali hráči extraligového dorostu Třebíče po delší době opět další dva mistrovské body.

14.kolo, sobota 15.10.2005
3:02:0, 0:0, 1:0
PRE PRE
Branky HST: 5 - Němec L., 16 - Kadela E., 51 - Adámek R.
Vyloučení: 5:9 z toho Berger (TR) a Pospíšil (PR) 10 minut . Využití: 2:0 Střely na branku: 26:23
SK Horácká Slavia Třebíč:
HC ZUBR Přerov:

Třebíčští hokejisté po několika vysokých porážkách nemůžou zrovna oplývat velkým sebevědomím. Psychické zábrany však tentokrát hodili hráči za hlavu a věnovali se pouze a jen hokeji. První branka utkání padla již v 5. minutě, kdy se trefil Němec - 1:0. V dalších minutách mohli domácí své vedení navýšit, ale naneštěstí pro domácí se tak nestalo. Ani hosté nezůstávali pozadu a snažili co nejrychleji skóre minimálně vyrovnat. Třebíčská obrana pracovala ale na výbornou a hostům vyrovnání nepovolila. V 16. minutě se skóre měnilo podruhé a byli to znova domácí hráči, kteří vstřelili branku. Na 2:0 zvyšoval Eduard Kadela. Do konce třetiny se již nic podstatného neudálo, a Třebíč tak odcházela do kabin s dvougólovým vedením.

Prostřední část hry nenabídla žádnou branku. Domácí úspěšně kontrolovali své vedení a to se jim dařilo celou druhou dvacetiminutovku. Po dvou třetinách svítil na kostce pro domácí hráče příznivý stav 2:0.

Do třetí třetiny nastoupili domácí s jasným cílem - své vedení minimálně udržet, lépe ještě nějakou přidat. To se Třebíčským nakonec povedlo. V 51. minutě rozvlnil síť za zády přerovského gólmana třebíčský Adámek - 3:0. Tříbrankové vedení bylo pro hosty, zdá se, těžkým soustem, na které už nebyli schopni zareagovat. Třebíčští se tak mohou teprve podruhé v sezoně radovat z vítězství, které má pro ně v tuto chvíli cenu zlata. Na únik z poslední příčky chybí Horácké Slavii pouhý bod.