Dramatické utkání končí porážkou. Zlínská rezerva vítězí po nájezdech

Utkání proti zlínské rezervě třebíčským juniorům výsledkově nevyšlo. Boj, který dospěl až do samostatných nájezdů, nakonec ovládli Berani, kteří vyhráli 3:2 Třebíčské branky zaznamenali Adam Horký a Adam Kříž. Další zápas čeká mladé bílé hvězdy v neděli doma proti Opavě.

3.kolo, pátek 23.2.2024
2:3sn0:1, 1:1, 1:0 – 0:1 – 0:0
ZLN ZLN
Branky a nahrávky: 26. Horký, 56. Kříž (Čermák) – 12. Mojžíš (Šlesinger), 31. Fajkus (Haida) rozh. náj. Mojžíš. Rozhodčí: Jan Mareček — Jan Jeletz, Filip Kotačka. Vyloučení: 1:3. Využití: Bez . V oslabení: Bez. Diváci: 112. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: L. Vejmelka (O. Málek) — J. Šoltes, A. Kříž, P. Kříž, F. Bláha, T. Suchánek, R. Němec, L. Stuchlík, A. Svoboda — J. Huňady, M. Gross, J. Hanák, V. Nesvadba, T. Havlíček, A. Horký, P. Bartoš, T. Kuba, T. Chadim, P. Čermák
PSG Zlín: M. Malota (S. Kowalczyk) — T. Hanzlík, J. Kopřiva, M. Řezníček, M. Kotala, M. Valouch, O. Páže, M. Mojžíš — J. Chromý, M. Mičkal, J. Hampl, D. Šlesinger, Y. Arik, V. Čermák, J. Fajkus, M. Veselý, M. Haida, M. Červenka

Horácká juniorka začala na domácím ledě velmi aktivním hokejem. Během první poloviny úvodní třetiny se dostali do tří samostatných úniků, bohužel žádný z pokusů neskončil s pukem za zády zlínského gólmana. V čase 11:15 však přišla rychlá dorážka MATĚJE MOJŽÍŠE, který vystihl prostor mezi betonem a lapačkou domácího brankáře Vejmelky.

Úvod druhé periody začal opět aktivním domácím hokejem, kterému pomohla početní výhoda. Přesilovku domácí hokejisté však nedokázali využít, přesto nadále přetrvávali v útočném pásmu a zlínské hokejisty nepustili dále než do středního pásma. I díky této aktivitě si dokázali vynutit další početní výhodu. Tu už svěřenci Davida Dolníčka dokázali využít. O branku se postaral domácí forvard ADAM HORKÝ z mezikruží, který našel skulinku mezi bránícími berany a zavěsil puk pod lapačku hostujícího brankáře. O další branku se mohli postarat opět domácí, kdy na modré čáře vybojovali puk a dostali se do samostatného úniku, puk sice skončil v síti, ale po konzultaci rozhodčích nebyla branka uznána kvůli ofsajdu. To nakopnulo hostující berany, kteří opět překlopili na svojí stranu po střele JIŘÍHO FAJKUSE mezi betony ochránce domácí svatyně.

Počátkem závěrečné třetiny se domácí poprvé v zápase provinili a začalo jim těžké oslabení. To však bez většího zaváhání dokázali ubránit a závěrem oslabení si dokázali vypracovat i šanci na vstřelení branky. Tu však zlikvidoval gólman Zlína. Poté hra byla jako na houpačce, oba týmy si vytvořily dost gólových šancí. V čase 55:16 se však domácí dokázali prosadit a opět srovnat skóre. ADAM KŘÍŽ využil svého postavení a bekhendovou střelou vymetl bližší roh bližší tyče.

Základní hrací doba toho už více nenabídla a proto následovaly nájezdy. V nich padla pouze jedna branka, bohužel do třebíčské branky. Domácí se tak tentokrát z výhry radovat nemohou, přesto berou jeden bod do tabulky.

David Dolníček – SK Horácká Slavia Třebíč: "Měli jsme špatnou první třetinu. Nezachytili jsme bruslařsky tempo hostů. Soupeř pak šel do vedení, my jsme byli chvíli opaření. Od druhé třetiny si myslím jsme hráli parádně, ale bohužel nám chybí klid v zakončení a tři hráči základní sestavy, což teď je znát. Tým nechal na ledě všechno, v závěru jsme vyrovnali, kluci makali… Dvě třetiny jsme hráli hokej, který chceme hrát, bohužel to stačilo jen na bod. Nájezdy, to je asi třebíčská nemoc. Jede se to na špatném ledě, soupeř dal jeden gól, my žádný. "

Branku jste dali i ve druhé třetině na 2:1, která ale nebyl uznána. Jaké bylo vysvětlení?

"Rozhodčí tam viděl ofsajd, který, jak jsme si ověřili na videu opravdu byl, takže neplatil správně a následně jsme byli chvilku rozhození a dostali jsme z toho laciný druhý gól. V závěru byly šance na obou stranách, jak na naší, tak je měli i hosté, takže bod po šedesáti minutách nakonec spravedlivý. Jak říkám ty nájezdy nás mrzí. Přesto jsme stále ve hře, tato skupina je otevřená, všichni budou bojovat a budou ve hře až do konce. Nic nebalíme a jedeme dál."