Fotoreportáž: Zápas juniorů proti Havlíčkovu Brodu skončil nerozhodně 3:3

T ř e b í č - Třebíčská juniorka je vlivem zranění oslabena. Z nejproduktivnější lajny jsou dlouhodoběji mimo hru Tomáš Fiala a Jiří Burian, a tudíž museli trenéři do utkání s Olomoucí přeskupit formace. Přestože s vedoucím celkem odehráli Třebíčští dvě vyrovnané třetiny, nakonec podlehli 1:4. To v nedělním zápase proti Havlíčkovu Brodu chtěli na předcházející nezdar zapomenout a započít novou úspěšnou sérii. Na hřiště se postavila dvě družstva, která v tabulce dělila jediná příčka a jediný bod. Začal boj o čtvrté místo, jenž měli domácí na svém ledě za úkol uhájit.

23.kolo, neděle 5.12.2004
3:30:0, 2:1, 1:2
HBR HBR
Branky Třebíče: M. Laš, M. Slavík, T. Pekárek
SK Horácká Slavia Třebíč:
BK Havlíčkův Brod:

Zápas o čtvrtou ligovou příčku byl vyrovnaný a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, domácí nepříznivý stav nakonec dokázali srovnat a prakticky si tak zajistili pokračování soutěže v elitní osmičce, o co od začátku soutěže usilovali.

Domácí hokejisté se už od začátku chopili iniciativy ...

... a několikrát prověřili havlíčkobrodského gólmana Hamariče

V deváté minutě si na přihrávku počkal Marek Laš a záhy na to skóroval. Třebíč se ujala vedení 1:0.

I před třebíčskou brankou bylo občas pořádně "horko" a bílomodří obránci museli být stále ve střehu.

K vidění bylo mnoho osobních soubojů a ani jeden z týmů nenechal soupeři chvilku k oddechu.

Po nedorozumění v obraně dovolili domácí soupeří srovnat skóre. Branku zaznamenal Škoda.

O dvě minuty později, v 36. minutě už bylo vedení zpět na třebíčské straně. Po bezchybně provedeném blafáku nedal Slavík Hamaričovi šanci a stanovil skóre po druhé třetině na 2:1 pro domácí.

Vyrovnaný souboj pokračoval i v závěrečné třetině ...

... brankové příležitosti se střídaly na obou stranách ...

... třebíčský gólman Ludvík se zdál být koncentrovaný ...

... v této šanci se mu sice střelu zlikvidovat podařilo, ale na dorážku Vodičky už nestačil. K překvapení všech se ujala i následující šance hostů v 47 minutě, když Chytráček překonal Ludvíka znovu. Třebíčští tak během dvou minut přišli o vedení a rázem museli dohánět pasivní skóre 2:3.

Tlak Horácké Slavie Třebíč začal narůstat.

... ale Marek Laš háčkem přidržel Doležala, ten si však odešel sednout na trestnou lavici také za přifilmovaný pád.

Hra ve čtyřech byla šťastnější pro domácí, kteří nakonec zužitkovali sílící tlak a v 56. minutě vstřelili vyrovnávací branku na 3:3. Jejím exekutorem byl obránce Pekárek, který vystřelil od modré a jeho dělovka Hamariče překvapila natolik, že nedokázal její razanci dostatečně zkrotit a puk pomalu doklouzal za jeho záda.

Domácí se radovali z vyrovnání, do konce třetiny měli ještě několik šancí, ale žádná z nich již ukazatel celkového skóre neposunula, a tak se za remízu s Havlíčkovým Brodem připočítává Třebíči jeden bod, což jí zaručuje udržení na čtvrtém místě tabulky.