HBR - TRE 2:2 - Ve famózním závěru dosláhli Třebíčští junioři v Brodě na bod

T ř e b í č - Ještě 33 vteřin před závěrečnou sirénou prohrávali junioři Horácké Slavie oslabeni několik hráčů v havlíčkobrodské Kotlině 0:2. Potom se jim ale povedl vskutku husarský kousek, když během poslední půlminuty dokázali srovnat na 2:2. K finiši zavelel nejprve v čase 59:27 Martin Buček a v zápětí zařídil vyrovnávací gól Vilém Burian. Vzledem k vývoji zápasu s třetím týmem tabulky, má získaný bod s houževnatým soupeřem, který nastoupil v nejsilnější možné sestavě s několika hráči hrajícími první ligu mužů, cenu zlata.

23.kolo, pátek 5.1.2007
HBR HBR
2:21:0, 1:0, 0:2
Branky a nahrávky: 60. Buček (P.Burián), 60. V.Burian (Kundela). Průběh utkání: 2:0, 2:2.
BK Havlíčkův Brod:
SK Horácká Slavia Třebíč:

Hosté z Třebíče nezačali utkání dobře a po individuální chybě obrany se domácí mohli ve 4.minutě radovat z prvního gólového úspěchu. Domácí nastoupili k utkání v nejsilnější možné sestavě, přesto byli Třebíčští v první třetině ve hře pět proti pěti lepším týmem. Těžké chvíle si v první třetině ale odbyli v pěti oslabeních, kdy je navíc od gólu uchránila tyč Míčovy branky.

Další nepříjemná sprcha přišla už v úvodu druhé třetiny, kdy se domácí v další přesilové hře ujali dvoubrankového vedení. Kovovou konstrukci soupeřovy klece nastřelili v průběhu druhé části také hráči Horácké Slavie, ale o chvíli později už se museli opět bránit ve čtyřech. V polovině zápasu navíc Míča vychytal samostatný unik a z následné akce neuznal sudí hostům gól. Do třetí části tak nastupovali Třebíčští hráči s dvoubrankovým mankem.

Závěr zápasu však stál za to. Havlíčkobrodští měli vyloučeného hráče a Třebíč v čase 59:27 Martinem Bučekem snížila na rozdíl jediného gólu. Zápas sliboval dramatický konec a toho se také všichni zúčastnění dočkali. Radostěnější však byli hosté, jimž se zásluhou Viléma Buriana podařilo dvaadvacet vteřin před koncem závěrečné části vyrovnat na konečných 2:2.

Další zápas odehrají Třebíčští na svém ledě 7.ledna od 14:30 proti HC Orlová.