JUN: CEB - TRE 4:2 - Junoři v Budějovicích neuspěli, v neděli je čeká Hradec Králové

T ř e b í č - Do bojů o extraligu vstoupili třebíčští junioři porážkou o dvě branky. Favoritovi prolínací soutěže na jeho ledě však vzdorovali statečně, přestože měli k dispozici pouze jedenáct hráčů, proti osmnácti domácícm borcům. Už v neděli ale baráž pokračuje a tentokrát nastoupí Horáci doma v 10:00 proti Hradci Králové, který zvítězil nad Kláštercem 5:2.

1.kolo, pátek 18.3.2011
CEB CEB
4:22:1, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 19. Marek (Dietz, Heřman), 20. Heřman (Marek), 36. Dietz, 42. Marek (Rousek) - 10. Krutiš (Vondráček), 38. Vysloužil.
Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 245.
ČEZ Motor České Budějovice: Hrubec - Klement, Předota, Dietz, Semrád, Kříž, Jáchym, Štěpán - Heřman, Marek, Ježek, Rousek, Sedlák, Švihálek, Sumerauer, Babka, Sekera, Turek, Přibyl.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf - Čtveráček, Belatka, Kotrba, Kún - Vondráček, Dočekal, Krutiš, Nahodil, Paták, Kastner, Vysloužil.

Na první zápas baráže o juniorskou NOEN extraligu přijela do Budvar arény Horácká Slavia Třebíč. Přijela v malém počtu. Mužstvo sehrálo zápas pouze na dvě řady. Přesto byla na domácích znát dlouho značná nervozita. Navíc se jim nepovedla ani první přesilová hra. Hosté v poklidu hráli puk ve středním pásmu a najednou udeřili. Vondráček se dostal před Hrubce a domácí beci zapomněli na volného Petra Krutiše a ten poslal puk do odkryté branky. To Jihočechy ještě více znervóznělo. Přesto se postupně dostávali do tempa a více se ukazovali v útočné třetině. Jejich snaha byla zatím marná, ale vyzkoušeli pozornost Wolfa. Při další přesilovce se už Jihočeši rozjeli. Heřmanova střela skončila na tyči. Pak od modré vystřelil Dietz a domácí hráči poprvé stínili Wolfovi ve výhledu. Jakub Marek dokonce střelu tečoval a ta skončila v brance. To z domácích spadla nervozita a rozjeli se k lepším výkonům. Těsně před koncem třetiny zavezl Marek puk za branku a našel volného Radima Heřman, který z první trefil pod horní tyčku a domácí šli do šatem za stavu 2:1.

Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivně. Usadili se před Wolfem a snažili o další branku. Hrubec také nebyl úplně bez práce a musel zasahovat po střele Vysloužila. Pak se Jihočeši nastěhovali před Wolfa a bombardovali jeho branku. Nakonec se českobudějovickým hráčům povedlo dát branku. Stanislav Dietz zachytil na modré vyhozený puk do rukavice, srazil si ho na led a tvrdě vypálil. Jeho střela skončila v síti a domácí vedli 3:1. Za chvíli po brance měli domácí možnost hrát přesilovku. Na modré čáře chyboval Dietz. Puku se zmocnil Radek Vysloužil, jel sám na Hrubce a svůj nájezd proměnil a snížil na 3:2. Po druhé třetině tak měli Českobudějovičtí opět k dobru jen jeden gól.

Hned na začátku třetí části hry dokázali domácí vstřelit další branku. Před Wolfem se nejlépe zorientoval nejlepší hráč domácích Jakub Marek a počtvrté rozvlnil síťku. Po zbytek třetí třetiny se hrálo v poklidu. Hosté sem tam ukazovali, že jsou na ledě a Hrubec musel předvést i nějaký zákrok. Domácí se v útoku moc neukázali a Wolfa ohrožovali spíše sporadicky. Do konce třetiny již žádná branka nepadla a Jihočeši tak vstoupili do baráže vítězně, když porazili Třebíč 4:2. Nejlepším hráčem domácích byl útočník Jakub Marek. Zápas svojí úrovní nenadchl, ale domácí potřebovali zvednout sebevědoní a získat body a to se povedlo. Díky zaslouží i skupiny fanoušků, která neúnavně povzbuzovala.

Jaroslav Jágr, trenér HC České Budějovice: Soupeř přijel s vyslověně defenzivní taktikou, což nám nesvědčilo. Jedna řada Třebíče hrála pravidelně ligu dospělých. S výsledkem jsme spokojeni. Góly jsme inkasovali po individuálních chybách.

Roman Mejzlík, trenér Horácká Slavia Třebíč: I přes porážku jsem s hráči maximálně spokojen. Na to, že jsme hráli na dvě formace, jsme se celý zápas drželi. Soupeř nás srazil do kolen dvěma góly na konci první třetiny. I přes prohru stále nejsme ze hry o postup a budeme se soustředit na nedělní duel.