JUN-ČR U18: 1:4 - Kombinovaná sestava juniorů na osmnáctku nestačila

T ř e b í č - Ve velmi kombinované sestavě vinoou zranění a nemocí nastoupili třebíčští junioři proti reprezentačnímu výběru osmnáctiletých. Utkání přineslo velmi rušný hokej plný osobních soubojů. Domácí, ačkoli opticky byli pod tlakem, nevyužili v první třetině nejméně čtyři jasné gólovky a tak reprezentanti v poslední minutě první třetiny otevřeli skóre. Nakonec k této brance přidali ještě tři přesné zásahy a ve výborném utkání, které shlédlo 350 diváků, vyhráli 4:1.

10.kolo, úterý 11.12.2007
1:40:1, 1:2, 0:1
C18 C18
Branky a nahrávky: 27. Fila (Vlašín) - 20. Haffenrichter (Doležal), 22. Vrána, 29. Doležal (Haffenrichter, Pacovský), 60. Stoklasa (Rezek, Brož). Rozhodčí: Jeřábek - Rittich, Guth. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 27:39. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Ondrůj (30. Mikulka) - Popela, Dvořák, Vlašín "C", Jaroš, Rajský, Pálka, Kadela R., Burián, Dostál, Kurial, Fila, Němec, Klíma, Švaříček, Krutiš, Jánský, Burian J., Vyhnálek.
Reprezentace ČR do 18-ti let: Landsman (30. Kúdela) - Stříteský "C", Klement, Gudas, Rohan, Brož, Kania, Diviš, Čejka, Stoklasa, Rezek, Ježek, Palát, Vrána, Mužík, Pacovský, Kousal, Okál, Toman, Doležal, Haffenrichter, Protasenja.

Marek Sýkora

Marek Sýkora – Výběr ČR18: „Toto utkání na závěr našeho krátkého soustředění nás velmi uspokojilo. Vybrali jsme si dobrého soupeře, domácí hráli s nasazením a vzali to vážně. Řekl bych, že to utkání mělo velmi dobrou úroveň. Především první polovina zápasu byla ve velmi dobrém tempu, které pak trošku opadlo. Přece jenom je už závěr roku a hráči jsou velmi vytíženi, takže závěr zápasu už se hrál více takticky. Myslím, že z pohledu rerezentace tento zápas svůj účel splnil.
V Třebíči jsme byli skvěle přijati, měli jsme posezení s trenéry a s vedením klubu, poznali jsme zde dobré lidi. S Josefem Horešovským i s Karlem Čapkem se znám mnoho let, jsou to moji vrstevníci, takže jsem přijel jako mezi své. Pobyt v Třebíči se povedl a byl pro nás velmi dobrý.“

Kamil Pokorný

Kamil Pokorný – Horácká Slavia Třebíč: „Brali jsme zápas jako přípravu, dobrou přípravu. Soupeř je výběrem talentovaných hráčů z velmi dobrého ročníku. My jsme chtěli být důstojným soupeřem, ačkoli jsme nemohli nasadit všechny hráče, protože jsme měli osm zraněných a dva se připravují s muži. Příležitost tak dostali další kluci. Trošku mě mrzí, že jsme neproměnili šance, které se nám naskytly a že jsme si mohli víckrát zakřičet gól. Přesto si myslím, že zápas splnil svůj účel. Protivník byl důrazný a my jsme museli hrát jednoduše a chodit často do střelby. Myslím, že zápas splnil očekávání a také soupeř byl snad s utkáním spokojen.“