JUN: KVA - TRE 3:0 - Ve Varech naprázdno

T ř e b í č - První vystoupení na ledě soupeře čekalo třebíčské juniory v Karlových Varech. Domácí se dostali hned ve třetí minutě do vedení a své vedení už nepustili. Varští vstřelili v každé třetině jednu branku, Horácké Slavii se rozvlnit sít za domácím brankářem Habalem nepodařilo. Všechny body tak zůstaly v Karlových Varech.

3.kolo, pátek 12.9.2008
KVA KVA
3:01:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 3. Hampl, 21. Chaljavin (Majer), 52. Topinka (Schusser).
HC Energie Karlovy Vary: Habal - Schusser, Dlapa, Ryžuk, Jemeljanov, Tomeček, Tollinger, Rohan, Flieger, Chaljavin, Vaněk, Mistoler, Hampl, Fusek, Hudák, Topinka, Rohan, Kellner, Mareček, Majer.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mikulka - Mečiar, Čtveráček, Rajský, Jaroš, Mlejnek, Kotrba, Švaříček, Kadela R., Vondráček, Křenek, Vítek, Krutiš, Němec, Kadela E., Dočekal, Kesner, Sochor, Klíma, Burda, Jordan.

Energie měla od začátku převahu v držení kotouče a začala velmi útočně. Už po dvou minutách padl gól a energetici šli do vedení. Andreas Hampl dostal před brankou prostor a protlačil puk až za čáru. Třebíčští hráči hráli tvrdě, ale ne podle pravidel, a tak se sešli na trestné lavici hned tři jejich hráči. A proto se hra nevzdalovala od brankoviště Třebíče. Na konci první části se soupeř trochu vzchopil, ale k úspěchu to nestačilo.

Varský tým začal opět hned od začátku hrát tvrdě a po půl minutě zvýšil na 2:0 Chaljavin. Dostal přihrávku od Majera a pálil z levého kruhu. To energetiky ještě více nakoplo a jednotliví hráči se začali předhánět ve střelbě na soupeřovu bránu. Třebíčští se také párkrát dostali k držení puku a pokoušeli gólmana Habala, který chytal výtečně. Takže se hra posléze docela srovnala.

Prvních deset minut poslední třetiny se hra uklidnila a žádný z týmů se výrazně neprojevoval. Jednou vypálil "bílý", podruhé zase "červený". Potřetí a zároveň naposledy překonal gólmana Mikulku z Třebíče Topinka, který dostal pěknou přihrávku rovnou na hůl od Schussera. Zápas tedy dopadl přívětivě pro karlovarské mužstvo, které se může radovat z první výhry v sezoně.