JUN: LIB - TRE 3:1 - V Liberci slávisté body nevydolovali

T ř e b í č - V sedmnáctém kole extraligy juniorů zajížděli třebíčští mladíci na led Bílých Tygrů do Liberce. Hosté dlouho drželi nadějný stav. Po dvou třetinách prohrávali o jediný gól. Za stavu 2:0 totiž v osmadvacáté minutě snížil na rozdíl jediné branky Petr Krutiš. Na vyrovnání však už Třebíčští nedosáhli, naopak ve čtvrté minutě třetí třetiny inkasovali třetí branku, na kterou už odpověď nenašli.

17.kolo, pátek 31.10.2008
LIB LIB
3:11:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 20. Bulíř (Niko), 24. Mizerík (Bulíř), 44. Bulíř (Jágr), - 28. Krutiš (Vondráček, Kotrba). Rozhodčí: Hodek - Žemlička,Špur. Vyloučení: 8:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Bílí Tygři Liberec: Blažíček – Müller, Diviš, Hataš, Niko, Sobotka, Drábek, Kulda – Mizerík, Bulíř, Jágr – Skalický, Vopálka, Varga – Chochola, Kedršt, Vařecha – Klima, Oppelt.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf – Jaroš, Čtveráček, Mečiar, Švaříček, Kotrba, Mlejnek, Dvořák, Belatka – Vítek, Kesner, Kadela - Vondráček, Křeněk, Krutiš – Sochor, Jordan, Dočekal – Burda, Němec, Molák.

Do utkání lépe vlétli domácí a svoji aktivitou dělali hokejistům Třebíče problémy. První pohlednou akci předvedli hosté, když v dobré pozici minul Molák. V deváté minutě, při střele Chocholy, přehnal důraz v brankovišti Kedršt a musel si jít odpočinout na dvě minuty za hrubost. O chvíli později si i liberečtí hokejisté zahráli přesilovku, když Vařecha nahrál Kedrštovi a toho nedovoleně zastavil Jordan. V probíhající přesilovce se v dobré šanci ocitl Tygr Vopálka, jeho střelu Wolf vyrazil špičkou betonu. V následujících minutách už moc hokejové krásy k vidění nebylo, a tak jediné co diváky mohlo pobavit, byl vyhozený kotouč do hlediště. Když už to vypadalo, že hráči půjdou do kabin za nerozhodného stavu, udeřili Bílí Tygři. V čase 19:09, při vyloučení třebíčského Kesnera, střílel od modré Ján Niko. Hostující brankář vyrazil kotouč přímo na hokejku volného Michala Bulíře, na kterého už jen zívala prázdná branka - 1:0.

Druhá třetina začala náporem hostů. Hned ve dvaadvacáté minutě ujela dvojce Krutiš - Křenek, když hned prvně jmenovaný řešil akci dva na jednoho střelou do lapačky brankáře Blažíčka. V čase 23:18 vyhrál buly v útočném pásmu liberecký Michal Bulíř, nahrál Lukaši Mizeríkovi, ten se prosmýkl kolem obránců a zasunul puk mezi betony brankáře Wolfa - 2:0. Hráčům Třebíče se poté naskytla dvojnásobná přesilovka, když za katr postupně putovali domácí Niko a Drábek. V první části přesilovky ukázal hostující brankář Wolf, že to s hokejkou umí, když přes celé kluziště našel Vítka, ten však pouze napálil kotouč do výstroje Blažíčka. Třebíčští nakonec přesilovku využili, když v čase 27:51 vykombinovali modročervení krásnou akci. Kotrba nahrál na kruhy Vondráčkovi, ten uviděl na hranici brankoviště samotného Petra Krutiše, pro kterého už nebyl problém rozsvítit červené světlo za brankářem Blažíčkem - 2:1. Domácí svojí nedisciplinovaností nabízeli hostům přesilové hry, které zůstaly bez gólové odezvy. Ve druhé polovině druhé třetiny zahrozili mladí Tygři. Nahozený kotouč Mizeríka nejdříve vykopl Wolf a posléze si poradil i se střelou Chocholy, která skončila pod jeho betony. V závěru druhého dějství fauloval Müller Kadelu a kvůli krvavému zranění hostujícího útočníka si musel jít odpočinout na čtyři minuty. Čtyři sekundy před koncem druhé třetiny mohl srovnat Vítek, jeho pokus brankář Tygrů kryl.

V závěrečné třetině se hostům nepovedlo využít více jak dvouminutovou přesilovku. Ve třiačtyřicáté minutě mohl svou druhou branku v zápase, po nahrávce Vondráčka, dát Krutiš. Blažíček jeho střelu vyrazil do rohu, kde se puku ujal Jágr, nahrál přes celé kluziště na modrou Michalu Bulířovi, ten se natlačil před hostující obranu a střelou k tyčce překonal brankáře Wolfa. Osm minut před koncem střílel nebezpečně Kadela, jeho střelu však brankář Tygrů se štěstím kryl. Dvě minuty před závěrečnou sirénou mohl po chybě Jaroše definitivně rozhodnout Jágr, brankář Třebíče mu ale pouze vystavil krásný semafor. V úplném závěru ještě trefil domácí Niko konstrukci branky Slavie a na druhé straně musel před hostujícím Vítkem rybičkou hasit brankář Liberce Blažíček. Bílí Tygři tak vyhráli nad posledním celkem tabulky - 3:1.