JUN: PLZ-TRE 6:0 - V Plzni rozhodla poslední třetina

T ř e b í č - Další dvojkolo bez bodového zisku mají za sebou třebíčští extraligoví junioři. Na plzeňském ledě drželi až do čtyřiačtyřicáté minuty nadějný stav 1:0. Pak se ale domácí "utrhli" a pěti góly narosto zničili snaživé hosty. V příštích dvou kolekch, která třebíčští extraligoví junioři odehrají na domácím stadionu, je čekají opět těžcí soupeři. Nejprve v pátek od 18 hodin Karlovy Vary a v sobotu do 12 hodin pak Kladno.

14.kolo, sobota 18.10.2008
PLZ PLZ
6:01:0, 0:0, 5:0
Branky a nahrávky: 10. Pitule (Roušal, Zeman), 44. Šustr (Jonák), 46. Jeřábek (Sullmann, Lev), 49. Jeřábek (Hošťálek, Lev), 51. Straka (Sullmann), 52. Straka (Lev, Jeřábek). Rozhodčí: Zubzanda – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 37:20.
HC ŠKODA PLZEŇ: Francouz - Ruprecht, Hucl, Lev, Růžička, Sullmann, Zeman - Lev, Straka, Hošťálek - Trojan, Pitule, Roušal - Herm, Jonák, Polívka - Baxa, Šimek, Špiler
SK Horácká Slavia Třebíč: Telecký (od 52. Mikulka) - Mečiar, Čtveráček, Dvořák, Jaroš, Mlejnek, Švaříček, Kadela - Vondráček, Křenek, Vítek, Krutiš, Němec, Dočekal, Vyhnálek, Sochor, Klíma, Burda, Jordan

Utkání začalo oboustranně opatrným hokejem. Do první větší šance se dostali až v 5. minutě hostující Gasper s Dočekalem, kteří proti sobě měli jediného obránce. Gasper se rozhodl pro střelu, která ale minula Francouzovu branku. Plzeňští poprvé zahrozili až v polovině úvodní třetiny a hned z toho byl gól. Telecký nezkrotil pod betony střelu Roušala, k puku se dostal Pitule a forhendovou kličkou poslal domácí do vedení. 9:52 – 1:0. Hosté mohli srovnat ve 12. minutě. Z dobré pozice střílel Krutiš, ale Francouz jeho střelu vyrazil lapačkou. Po následném buly zamířil pouze do tyčky Vondráček. Víc zajímavých situací již v první třetině k vidění nebylo.

Také ve druhé části pokračoval hokej s minimem šancí. Od 24. minuty hráli domácí přesilovku. Rozehráli několik slibných kombinací, ale k finální přihrávce a střele ani jednu nedotáhli. Plzeň se snažila pojistit si vedení, ale v koncovce se domácím nedařilo. Naopak hosté vyráželi do nebezpečných protiútoků. Ty ale končili na výborně chytajícím Francouzovi. Závěr třetiny dohrávali hosté oslabeni o vyloučeného Mečiara, ale Plzeň se i nadále v útočné fázi trápila. A tak v druhé třetině nebyl k vidění ani jediný gól a v podstatě ani žádné vážné ohrožení branky na jedné či druhé straně.

Závěrečnou třetinu začali domácí dohrávanou přesilovkou avšak žádný tlak si nevytvořili. Od 43. minuty hráli v početní výhodě pro změnu hosté. Místo kýženého vyrovnání ale přišla protiakce Plzeňských. Z pravého kruhu vystřelil Jonák a Šustr usměrnil jeho střelu mezi Teleckého betony. 43:45 – 2:0. Gól při vlastní přesilovce hosty zlomil a domácí nekompromisně jejich chyby trestali. Hned po necelých dvou minutách přidal další gól z pravého kruhu Jeřábek. 45:35 – 3:0. Domácím se najednou začalo vše dařit. Jejich tlak umocnilo ještě vyloučení Křenka. V přesilovce se trefil střelou zápěstím od modré opět Jeřábek. 48:13 – 4:0. Poté předvedl krásnou sólovou akci Straka, který vybojoval ve středním pásmu puk, oklamal všechny protihráče a na závěr bekhendovou kličkou a ukázkovým zakončením překonal i třebíčského gólmana. 50:32 – 5:0. A tím ještě zlý sen pro hosty neskončil. Od modré vystřelil Jeřábek a Straka jeho střelu tečoval mimo dosah Teleckého. 51:04 – 6:0. Po tomto gólu nastoupil do třebíčské branky Mikulka. Toho již sice domácí nepřekonali, vedení 6:0 si ale bez větších problémů udrželi až do konce.