JUN: PLZ-TRE 8:0 - Jednou to přijít muselo, ale jede se dál

T ř e b í č - Třebíčská juniorka prohrála naposledy 2. března 2007 ve Znojmě. Dalšího přemožitele našla až dnes, 29. září, v Plzni, která doma Třebíčské jednoznačně přehrála v poměru 8:0. Hostům se v zápase nedařilo téměř nic, chyběla střelba, nasazení i bojovnost, navíc hráli často oslabeni, což Západočeši nemilosrdně trestali. Hattrickem se v dresu Lassersbergeru blýskl Stránský, který přidal i dvě asistence. Hostům nepomohlo ani střídání brankářů. Příští týden přivítají junioři Horácké Slavie doma oba pražské celky, Slavii v pátek od 17:00 a Spartu pak v sobotu od 12:00, a určitě budou chtít svoje dnešní zaváhání odčinit.

10.kolo, sobota 29.9.2007
PLZ PLZ
8:04:0, 2:0, 2:0
Branky a nahrávky: 1. Trojan (Stránský), 6. Kořínek (Stránský, Šustr), 9. Stránský (Pitule), 19. Šimek, 32. Benedikt (Šimán), 39. Stránský (Kořínek), 48. Stránský, 54. MArtinec (Šimán). Rozhodčí: Würtherle - Ledínský, Sekula. Vyloučení: 8:13. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 141. Střely na branku: 34:31. Průběh utkání: 8:0.
HC ŠKODA PLZEŇ: Francouz - Martinec, Hucl, Šustr, Zeman, Pour, Rutta, Špiler - Novák, Kocman, Sýkora, Pitule, Trojan, Kovář, Benedikt, Kubalík, Stránský, Roušla, Šimek, Šimán, Kořínek.
SK Horácká Slavia Třebíč: Ondrůj (od 21. Burgr)- Vlašín, Hobza, Popela, Jaroš, Čtveráček, Dvořák, Kadela - Němec, Dostál, Vítek, Kesner, Nahodil, Jánský, Kundela, Burian, Fila, Kadela, Kejda, Burián, Kurial.

Hosté se na plzeňském ledě ani neohřáli a už inkasovali. 56 vteřin po úvodním buly první střelu na třebíčskou branku vyslal Jan Stránský a vyražený puk dorazil do branky Martin Trojan. Zaskočená Třebíč, první tým juniorské extraligy, nestíhala rychlonohým plzeňským bruslařům, a tak si pomáhala nedovoleným způsobem, což hlavní sudí trestal. V rychlém sledu za sebou byli vyloučeni Čtveráček a Popela, Plzeňané tedy hráli přesilovou hru pět na tři. Nepotřebovali ani čtvrt minutu k její využití, když se dělovka Jakuba Kořínka zastavila až v brance. Šanci ke zkorigování nepříznivého stavu dal hostům svým prohřeškem proti pravidlům Benedikt. Skóre se opravdu měnilo, ale na opačné straně! Tomáš Pitule vybojoval v útočné třetině puk a Jan Stránský potrestal zaváhání v třebíčské rozehrávce a zvýšil na rozdíl tří branek. Až na konci desáté minuty si první zákrok připsal domácí gólman Francouz, úvodní vlaštovku vyslal na plzeňskou branku Petr Fila. V další početní výhodě se Třebíč již dostala do útočného pásma a Burian, po něm hned Nahodil vyzkoušeli modrobílého gólmana, který celou situaci vyřešil. V šestnácté minutě se do úniku dva na jednoho dostali Němec a Fila, druhý jmenovaný už už napřahoval ke střele, když Sýkora skvělým obranným zákrokem ušetřil Francouzovi práci. Čas 18:34 a 4:0! Za Ondrůjova záda doklepl v nepřehledné situaci kotouč Martin Šimek.

Hosté vystřídali brankáře, Ondrůje nahradil Tomáš Burgr. Toho v šestadvacáté minutě prověřil aktivní Stránský, ale jeho dorážka šla těsně mimo. V následující přesilové hře se Benedikt obtočil kolem branky a zkoušel prostrčit puk pod betony třebíčského gólmana, tentokrát bezúspěšně. O sobě dali vědět i hosté. V polovině utkání Marek Kundela jen vystrašil nepřesným pokusem domácí příznivce. Ve 32. minutě bylo v ČEZ Aréně ještě veseleji. Puk povalující se na brankovišti usměrnil do sítě Jiří Benedikt. Hostující celek se z potrestaných faulů nepoučil a daroval znovu Plzni výhodu o dva muže v poli, kterou Lasselsberger s přehledem využil. Prudká střela Jana Stránského prošla od modré až do sítě.

Do závěrečné dvacetiminutovky nastoupili aktivněji hosté, již po čtyřiceti sekundách pálil Burián, Francouz puk dobře viděl a bezpečně ho ztlumil ve svém náručí. Nebezpeční byli i ve vlastním oslabení. Na útočný výlet se vydal obránce Jiří Čtveráček, plzeňského gólmana trefil jen do hrudi. V sedmačtyřicáté minutě posedmé rozjásal početné příznivce modrobílých Stránský. Nabruslil mezi kruhy a střídající gólman Burgr si na puk jen sáhl lapačkou. A mohlo být veseleji, ale Šimán v perfektní pozici jen vyprášil Burgerovy betony. Z protiútoku zkoušel své štěstí z otočky Kurial, ale Francouz bezchybně hájil čisté konto. To si pohlídal až do závěrečné sirény, když definitivně zlomil snahu Třebíče o čestný zásah osmou brankou z hole Lukáše Martince, jenž nadvakrát zužitkoval přihrávku od Miroslava Šimána.