JUN: SUM-TRE 3:2 pp - Junioři vydřeli bod, pak inkasovali v první minutě prodloužení

T ř e b í č - Po vysoké porážce od Olomouce odehráli dnes junioři důstojnější utkání na ledě Šumperka. Ačkoli už v jednadvacáté minutě prohrávali 2:0, dokázali brankami Jakuba Klímy a Davida Křenka ještě ve druhé třetině vyrovnat. Ve třetí třetině branka nepadla i zásluhou výborného výkonu brankáře Adama Wolfa, který ještě minutu před koncem zlikvidoval samostaný únik domácícho Hlavsy. Zápas tak dospěl do prodloužení. Na konci jeho první minuty hosté opět nepohlídali Hlavsu a ten dostal šanci k dalšímu úniku. Tentokrát jej proměnil a získal pro domácí druhý bod.

31.kolo, sobota 13.12.2008
SUM SUM
3:2p1:0, 1:2, 0:0 - 1:0,
Branky a nahrávky: 13. Žálčík, 21. Malý (Peška), 61. Hlavsa - 25 Klíma J. (Kesner K., Kadela R.) , 35 Němec L. (Vondráček T., Krutiš P.) Rozhodčí: . Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 103. Střely na branku: 32 : 23. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Draci Šumperk: Vodička - Drtil, Fryč, Havlík, Kupčus, Novotný, Pezda - Hlavsa, Malý, Měrka, Peška, Poles, Přikryl, Skoumal, Stejskal, Svoboda, Šoustal, Žálčík.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf - Belatka, Dvořák, Jaroš, Kadela R., Mlejnek, Rajský, Švaříček - Dočekal, Jordan, Kadela E., Kesner, Klíma, Krutiš, Křenek, Němec, Sochor, Vondráček.

Šumperská juniorka si den po vysoké prohře v Porubě pozvala k dalšímu extraligovému utkání Třebíč a souboj dvou moravských hokejových měst skončil dramatickou podívanou.

Hned v první minutě pálil na domácího Vodičku aktivní Kesner, šumperský brankář však vytasil ze svého repertoáru první výtečný zákrok dne. Úvod patřil hostům, ke střele se ve vlastním oslabení protlačil Dvořák a Vodička musel znovu předvést své umění. První šanci si domácí vypracovali až v šesté minutě, kdy pálil Šoustal. Jenže i Wolf měl svůj den a brankáři byli ozdobou utkání i v celém jeho následujícím průběhu. Ve 13. minutě hráli Draci přesilovku a přenádhernou brankou se blýskl útočník domácích Lukáš Žálčík. V pásmu se dokázal uvolnit a pak přesnou trefou nedal Wolfovi šanci. Třebíč se pokusila ihned srovnat, jenže do konce třetiny Vodička žádný kotouč za svá záda nepustil. V největší šanci hostů vychytal v polovině osmnácté minuty Klímu, který doklepával na brankovišti krásnou přihrávku od Karla Kesnera.

Sotva začala druhá třetina, Šumperk se dočkal druhé branky. Michal Peška poslal přesnou přihrávku před branku Tomáši Malému a povedená kombinace první šumperské formace skončila trefou do poloprázdné branky. S hosty to v následujících okamžicích nevypadalo vůbec dobře, i tak se snažili hrát aktivně. Při jednom ze soubojů zůstala nešťastně viset mezi bruslemi soupeře hůl Kupčuse a lotyšský zadák v šumperských službách musel zákonitě na trestnou. Jedna z těch šťastnějších přesilovek skončila tolik důležitou brankou Jakuba Klímy, který do sítě dorazil Vodičkův zákrok. Hosté ožili a vidina srovnání přinesla místy veliký tlak Třebíče. Draci se z něj ale oklepali a byli to naopak oni, kdo měl velice blízko k brance. Žálčíkovu šanci však fantastickým zákrokem vychytal Wolf, o chvíli později nezametl do sítě kotouč u tyče Malý, na kterého opět zela poloprázdná branka. A tak paradoxně ve chvíli, kdy se již spíše Třebíč bránila než-li se tlačila za srovnáním, se hostující tým dočkal. Němec dotlačil do sítě za Vodičkovými zády opuštěný kotouč a utkání se začínalo od nuly.

Hned v úvodu třetí třetiny ujel všem zadákům Třebíče Jan Přikryl, v samostatném brejku však neuspěl. Hosty pak dlouho držel nad vodou Wolf, který pochytal hned dvě střely Lukáše Žálčíka. V 53. minutě Šumperk spálil hned tři tutovky, vítězná trefa visela ve vzduchu, jenže Slavia odolala. V následné přesilovce se mohli hrdiny dne stát Novotný, Peška či Malý, ale tuto trofej si přivlastnil Wolf a svými zákroky přiváděl šumperské střelce k zoufalství. Rozhodnout mohl v samotném závěru utkání Hlavsa, který se od červené čáry hnal na Wolfa, ale nakonec z toho nic nebylo - Hlavsa minul branku.

Rozhodnout tak mělo prodloužení či nájezdy, vítězná branka však přišla již na konci první minuty - a jakoby přes kopírák ujížděl přes celé kluziště Hlavsa, tentokrát však jeho střela na lapačku Wolfa našla skulinku do branky! Draci tak získali dá se říci po zásluze prémiový bodík.