JUN: TRE - CEB 1:5 - Horáci si extraligu v příští sezóně nezahrají

T ř e b í č - Čtvrtým zápasem pokračovaly boje v baráži o extraligu juniorů, ve kterém Třebíčští na svém ledě přivítali tým HC MOUNTFIELD. Hosté byli od počátku nebezpečnější, přesto se domácí ujali vedení gólem Kastnera z 8. minuty. Hosté ještě v prvním dějství stihli vyrovnat a poté svůj náskok navýšili až na konečných 1:5. Tento zápas tak rozhodl, že hráči Horácké Slavie si příští sezóně vytouženou extraligu nezahrají.

4.kolo, neděle 27.3.2011
1:51:1, 0:1, 0:3
CEB CEB
Branky a nahrávky: 7. Kastner (Vlašín) - 11. Ježek (Dietz), 28. Sekera (Zvoník), 41. Sedlák (Švihálek), 46. Rousek (Sedlák, Klement), 51. Sumerauer (Rousek). Rozhodčí: Hribik - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:4, navíc Semrád (CEB) 10 min OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 230. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:5.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf - Kotrba, Krejčí, Belatka, Kún, Vyhnalík, Pálka - Vondráček, Křenek, Dočekal - Vysloužil, Krutiš, Paták - Kastner, Vlašín, Nahodil - Šulc, Horký
ČEZ Motor České Budějovice: Hrubec - Klement, Jáchym, Semrád, Dietz, Štěpán, Kříž - Švihálek, Sedlák, Rousek - Ježek, Marek, Heřman - Sekera, Sumerauer, Turek - Přibyl, Babka, Zvoník

V úvodu reportáže je nutné uznat, že hosté v tomto utkání vyhráli naprosto zaslouženě, nicméně domácí jim byli důstojným soupeřem.

Hráči Horácké Slavie vstoupili do utkání s vírou a přáním, vrátit hráčům MOUNTFIELDU prohru v úvodním zápasu baráže. Naději jim dala úvodní branka ze 7. minuty, kdy Milan Kastner střelou z levého kruhu prostřelil brankáře Hrubce, 1:0. Hosté poté zařadili vyšší rychlostní stupeň a Adam Wolf v brance Horáků se měl co otáčet.

Vyrovnání přinesla 11. minuta, kdy hosté využili přesilovou hru. Autorem vyrovnávající branky byl Aleš Ježek, který z pomocí teče dostal kotouč za záda bezmocného Wolfa, 1:1. Do první sirény se již nic podstatného nestalo.

V prostředním dějství nejprve svůj tým podržel brankář Hrubec, který vykopl dobrou střelu Vondráčka z mezikruží. Přímočará akce jihočechů ve 28. minutě přinesla rozdílový gól. To si na přesnou přihrávku před Wolfa najel Martin Sekera a obrat v zápasu byl na světě.

Domácí se snažili o vyrovnání, zvláště šance Vysloužila z 37. minuty volala po gólu. Domácí forward však netrefil tváří v tvář Hrubcovi branku, po druhé siréně tak na ukazateli skóre svítil stav 1:2.

Třetí třetina zvrat v utkání nepřinesla. Domácí tlak nebyl souvislý, naopak hosté byli stále velmi nebezpeční. Důkazem toho byla branka z 41. minuty, kdy za záda domácích ujel Lukáš Sedlák a střelou podél těla Wolfa navýšil stav zápasu na 1:3.

Hostům to však nestačilo. Běžela 46. minuta, když Wolf vytěsnil střelu Sedláka před na brankovišti číhajícího Tomáše Rouska, pro kterého již nebyl problém skórovat - 1:4.

Důraznou desetiminutovku MOUNTFILDu zakončil pátou brankou Lukáš Sumerauer střelou pod horní tyč branky Wolfa.

Zbytek utkání se víceméně dohrával. Za zmínku stojí šance Pálky z 54. a 57. minuty, v klidu chytající Hrubec však jakékoliv korigování stavu odmítl. Pochvalu zaslouží i jeho protějšech v brance, domácí Adam Wolf, který zlikvidoval spoustu dalších šancí jihočechů, zejména šanci Švihálka z poslední minuty.

J. Jagr po utkání JUN Třebíč - Č. Budějovice 1:5

R. Mejzlík po utkání JUN Třebíč - Budějovice 1:5