JUN: TRE-CHM 1:3 - Na jeden gól se vyhrává těžko

T ř e b í č - Ani v utkání s Chomutovem se juniorům Horácké Slavie nepovedlo bodovat. Ačkoli je soupeř nijak výrazně nepřehrál, nepovedlo se jim dostat jej pod tlak. V utkání domácí neproměnili ani jednu přesilovku, když dvakrát hráli také v pěti proti třem. Slávisté dali jen jeden gól, hosté z Chomutova tři. To byl asi největší rozdíl ve výkonu obou mužstev.

9.kolo, pátek 3.10.2008
1:31:2, 0:1, 0:0
CHM CHM
Branky a nahrávky: 17. Jordan (Vondráček, Sochor) - 5. Nguyen (Miklovič, Kalinovič), 8. Kůs, 27. Bečvář (Hauer). Rozhodčí: Vampola - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 8:7, navíc Miklovič 10 minut osobní trest, Kalinovič 10 minut osobní trest(oba CHM). Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 135. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mikulka - Mečiar, Čtveráček, Dvořák, Jaroš, Mlejnek, Kotrba, Kadela, Vondráček, Křenek, Vítek, Krutiš, Němec, Kadela E., Dočekal, Kesner, Sochor, Klíma, Jordan, Jankovský
Piráti Chomutov: Kaššák - Jaško, Dostál, Sviekauskas, Semrád, Kolčava, Saska, Kaplan, Rutta, Nguyen, Kalinovič, Loskot, Chlouba, Hofmeister, Heindl, Hauer, Bečvář, Kůs, Kolář, Miklovič, Jáchym

Začátek zápasu přinesl vyrovnaný hokej, ve čtvrté minutě měl v oslabení první velkou šanci třebíčský David Vítek, ale ztroskotal na brankáři hostí Kaššákovi. Prakticky z protiútoku se hosté dostali do vedení. Ještě v téže přesilové hře vstřelil první gól zápasu Ladislav Nguyen. asistovali Miklovič a Kalinovič - 0:1. O tři minuty dali Chomutovští druhý gól. Jaroslav Kůs po samostatné akci zasunul puk do třebíčské brány pod padajícím brankářem Leošem Mikulkou - 0:2. Při této brance nemohla mít třebíčská obrana vůbec čisté svědomí. Hráči soupeře nechala až příliš mnoho prostoru. Třebíčští se snažili odpovědět, šanci měl David Křenek, který sám před Kaššákem nezasunul puk do branky. Zastavil ho příložník chomutovského gólmana. Jedenáctá minuta přinesla pohlednou akci slávistů, Eduard Kadela tečoval prudkou střelu nad branku Severočechů. V sedmnácté minutě domácí konečně dali branku. Povedlo se to Gasparu Jordanovi, který hezky vybruslil z rohu a bekhendem zavěsil puk do horní části branky - 1:2. Mohl tak poslat polibek na tribuny třebíčského stadionu. Přihrávky si připsali Tomáš Vondráček a Michal Sochor. Do konce první části se už skóre nezměnilo.

Na začátku druhé třetiny musel za katr chomutovský Petr Mikovič, jenž vyfasoval 2 + 10 minut za úder od hlavy a krku. Naštěstí se postižený hráč po chvíli zvedl z ledu a sám dojel na střídačku. Třebíčští se však v přesilovce nedokázali prosadit. Trest přišel téměř v zápětí, hosté svoji přesilovou hru dokázali využít. Na trestné seděl Václav Jaroš, když střelou od modré zvýšil na rozdíl dvou branek Jiří Bečvář po příhře kapitána Davida Hauera - 1:3. V polovině utkání podržel svůj tým třebíčský brankář Leoš Mikulka, když spolehlivě vykryl bombu vyslanou z pravého kruhu. Pětatřicátá minuta přinesla hezké sólo Davida Křenka téměř přes celé hřiště včetně zakončení bekhendem. Gólman Chomutova Kaššák však snížení nedovolil. O chvíli později měli domácí velkou šanci udělat něco s výsledkem. Na trestnou museli dva hráči Chomutova zároveň, Kaplan na dvě minuty za hákování a Kalinovič na 2 + 10 minut za vražení na hrazení. Hosté však oslabení odehráli velmi pozorně a změnu stavu ani oslabeni o dva hráče nedovolili.

Do třetí třetiny si hosté přinesli nejen dvoubrankový náskok, ale i více než jednu minutu přesilové hry, ovšem ani oni ji využít nedokázali. V polovině třetí třetiny se Třebíčští nadechli k náporu, usadili se v obranném pásmu soupeře, ale tlak byl pouze platonický. Chybělo překvapení, či důrazná střela. Hosté už se nikam nehnali a celkem v klidu si hlídali dvoubrankové vedení. Ještě dvě minuty před koncem se až před gólmana Severočechů proháčkoval Lukas Němec, ale puk opět skončil v moci pozorného Jana Kaššáka. Do závěrečné sirény už hosté žádné ohrožení své branky nedovolili a zaslouženě si z Třebíče odvezli tři body za výhru 3:1.

Karel Šefčík po zápase juniorů s Chomutovem 1:3

Milan Kašpárek po zápase juniorů s Chomutovem 1:3

Milan Kašpárek – KLH Chomutov: „Jsme samozřejmě spokojeni s výsledkem, 3:1 jsme vyhráli. Mě na tom zápase z naší strany nejvíc mrzí, že bychom evidentně byli lepší, ale kazíme si to zbytečnými fauly, máme strašně moc vyloučených a tím ten tlak, který bychom byli schopni v dnešním utkání udělat, není takový. Sami se o něj připravujeme. V některých chvílích nás hodně podržel gólman, to klobouk dolů. Svým způsobem kolektivní dílo, které začínalo od výkonu gólmana. Klíčovým momentem zápasu byla dobře ubráněná přesilovka pět na tři. Říkal jsem si, že tady se láme zápas, ale ani jsme nebyl moc nervózní, protože my tuhle situaci hodně trénujeme a kluci perfektně bránili. Náš gólman měl za dvě minuty oslabení pěti proti třem jen dva zásahy. Tam se hodně kousla ta hrstka těch, kteří dostali důvěru a zlomili utkání“

Karel Šefčík – SK Horácká Slavia Třebíč: „Prohraný zápas se vždycky hodnotí těžko. Už poněkolikáté se nám vrátilo to, že jsme často vylučovaní a dostáváme z toho pořád góly. V poslední době dostáváme góly jen z přesilovek. Připadá mi to, že hráči nechtějí pochopit, že pokud budeme hrát v pěti, můžeme být rovnocenným soupeřem komukoli. Ve čtyřech naopak dostáváme zbytečné góly. Chybí nám hráč, který by to vzal na sebe a taky trochu štěstíčka, protože ve vyložených šancích nám to tam nepadne. Trefíme hráče, brusle, nebo hokejku soupeře. Na druhou stranu pozitivní je to, že se do těch šancí dokážeme dostat. Myslím si, že by nám pomohl nějaký šťastný gól, pak by se to mohlo všechno otočit.“