JUN TRE-FRM 7:0: Jasná výhra a čisté konto navrch

T ř e b í č - Ani vstřelení čestného gólu nedovolili třebíčští junioři svému soupeři z Frýdku-Místku a sami mu jich nasázeli rovných sedm. Celý zápas se hrál podle třebíčských not a ani dvojnásobná přesilovka v závěru utkání, v níž si hosté vytvořili pěkné brankové šance, pukem v síti Petra Ondrůje neskončila. Domácí si tak do tabulky připsali další dvoubodovou výhru. Stínem utkání bylo zranění jednoho z hráčů hostí, který byl s otřesem mozku převezen do nemocnice. Touto cestou mu přejeme brzké uzdravení.Fotografie z utkán najdete TADY.

15.kolo, pátek 24.11.2006
7:04:0, 1:0, 2:0
FRM FRM
Branky a nahrávky: 7. Kadela E. (Burian J., Hobza),8. Burian V. (Kundela, Nahodil), 11. Nahodil (Pálka), 15. Burian V. (Nahodil), 39. Kadela E. (Burian J.), 53. Kaláb (Dostál, Kurial), 56. Nahodil (Pálka, Burian V.) . Rozhodčí: Blecha - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:6, navíc Kadela R. a Pálka 5 plus do konce – oba Třebíč. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 155. Střely na branku: 27:18. Průběh utkání: 7:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Ondrůj - Novák, Vlašín, Bartejs, Hobza, Neměc, Popela, Dostál, Burian J., Burián, Burian V., Nahodil, Kundela, Pálka, Málek, Fila, Kadela R., Kadela E., Kejda, Kaláb, Kurial
HC Frýdek-Místek: Vejvoda (20. Valušek)- Loucka, Trefný, Čára, Štochl, Marinčák, Nor, Sluštík, Malý L., Říman, Krutil, Malý T., Smíšek, Pírek, Osička, Bistiak, Valigura, Matzke

Hned první střídání jakoby určilo v jakém duchu se utkání odehraje. Domácí zamkli soupeře v jeho obranném pásmu a nedovolili mu získat puk. K prvnímu ohrožení branky se však paradoxně dostali hráči Frýdku-Místku, když ve třetí minutě ujeli dva na jednoho, ale Lukáš Bestiak před brankou nezpracoval rychlou přihrávku svého kolegy. První přesilovku vybojoval domácí útočník Lukáš Dostál, kterého jen za cenu podražení zastavil v páté minutě utkání Michal Pírek. V přesilové hře si Slavisté vytvořili několik šancí, ale žádnou z nich v gól neproměnili. Tu největší měl Jan Kurial, jenž si sjel z levé strany krásně před branku, ale gólman Vejvoda dobrým přesunutím se k pravé tyčce zabránil puku v cestě do sítě. Na začátku sedmé minuty zahrozili Frýdeckomístečtí, když po zaváhání třebíčské obrany ve středním pásmu získali převahu a Jiří Nor zkoušel Petra Ondrůje, který dostalů příležitost v brance domácího týmu, překvapit objetím branky. Ten byl ale pozorný a překvapit se nenechal. Přesně v čase 7:00 se domácí poprvé radovali z branky. Jiří Burian nejprve zatáhl puk, který sice za brankou ztratil, ale souboj nevzdal, kotouč znovu vybojoval, přihrál před brankoviště a Eduard Kadela už věděl kam s ním - 1:0. Už o rovných dvacet vteřin později to bylo 2:0. Tentokrát Marek Kundela výborně našel před brankou Viléma Buriana a ten střelou po ledě k tyči podruhé překonal Jiřího Vejvodu v brance hostí. V desáté minutě si hráči hostujícího mužstva museli připadat jako na „řetízkáři“ na Matějské pouti. Takový kolotoč totiž domácí v jejich obraně roztočili. Jen tyčka zachránila hráče v červených dresech Frýdku-Místku od třetí branky. Ta ale přece jen přišla a to hned vzápětí. Čas 10:17, stav 3:0. Rychlou akci domácích zakončoval krásnou kličkou brankáři, které se mezi hokejisty říká „pojď sem, kam jdeš“, Lukáš Nahodil. Asistenci u této branky si připsal Dalibor Pálka. V této části zápasu dostali Třebíčští svého soupeře pod drtivý tlak. Hosté se ze svého obranného pásma dostávali jen za cenu zakázaného uvolnění, nebo vyhození puků do středního pásma, kde je ale znovu a znovu sbírali hráči Třebíče a vraceli je před branku Vejvodovu. V patnácté minutě zvýšil už na 4:0 Vilém Burian, když po příhře Nahodilově využil přesilovou hru. Také hráči Frýdku-Místku dostali možnost zahrát si přesilovku. Na dvě minuty si šel odpočinout Třebíčský Hobza za vysokou hůl. Ani v této přesilovce se ale hosté neprosadili, naopak Marek Kundela vystihl rozehrávku soupeře a tvrdou střelou prověřil Vejvodovu pozornost. Do konce první třetiny se již skóre nezměnilo a tak po ní skóre zůstalo na stavu 4:0.

Druhá třetina pokračovala tam, kde první skončila. Domácí i nadále bušili do soupeřovy obrany, vytvářeli si šance, ale ve finální fázi jim chybělo trochu štěstíčka a někdy i důrazu k tomu, aby navýšili skóre dalšími brankami. Přesto se bylo na co dívat. Jednu z největších šancí měl ve dvanácté minutě Vilém Burian, když z mezikruží vyslal na branku bekhendem dobrou střelu, která brankáři hostí nadělala nemálo problémů, nicméně gólem neskončila. Ze strany hostů stojí za zmínku snad jen střela Michala Krutila ze šestatřicáté minuty, ale šla z uctivé vzdálenosti a prochladlý Ondrůj ji bezpečně vyrazil nad ochranné plexisklo. Slavisté se ve druhé třetině přece jen gólově prosadili, konkrétně to byl v devětatřicáté minutě Eduard Kadela. Jiří Burian po pravé straně zavezl puk do útočného pásma a poslal jej Eduardu Kadelovi. Toho však vychytal brankář hostí. Akce pokračovala a druhý pokus už dobře hrající Kadela proměnil v pátou branku Horácké Slavie a svoji druhou v tomto zápase - 5:0. Asistoval Jiří Burian. Tímto stavem pak také druhá třetina skončila.

Třetí třetina byla rozkouskována velkým počtem vyloučených. Hlavní rozhodčí Blecha v ní vyloučil celkem devět hráčů, z toho dva domácí na pět minut plus do konce utkání. Prvním z nich byl Eduard Kadela, jenž inkasoval trest do konce utkání už ve druhé minutě poslední třetiny za faul kolenem. Domácí však hráli oslabení dobře a hostům v něm příliš nedovolili. Co prošlo pochytal pozorný Petr Ondrůj v třebíčské brance. Přísnější metr hlavního sudího poznali také hosté, když v závěru pětiminutové přesilovky musel odejít na trestnou lavici Jan Sluštík za hákování. Ani Třebíčským se však tuto přesilovku využít nepovedlo. Udeřilo až v padesáté třetí minutě. To vyloučení Pavla Smíška za kroček potrestal střelou od modréTomáš Kaláb po přihrávkách Lukáše Dostála a Jana Kuriala - 6:0. Také poslední, sedmá branka zápasu padla v přesilovce. Na trestné znovu seděl Pavel Smíšek, tentokrát za držení. Jeho faul potrestal svým druhým gólem v utkání Lukáš Nahodil, kterému ostrými nabíjel Dalibor Pálka - 7:0. Mírná komplikace pro domácí tým pak přišla až v samotném závěru utkání, kdy byli zároveň vyloučeni Petr Fila za podražení na dvě minuty a na pět plus do konce Dalibor Pálka za hrubost. To na kostce svítil čas 57:02 a otázka zněla, zda hosté dokáží výhodu dvou mužů v poli využít ke vstřelení čestné branky. Téměř celý zbytek utkání, tedy necelé tři minuty se odehrály před brankou, kterou hájil Petr Ondrůj. Hosté se o vstřelení branky hodně snažili, ale junioři Horácké Slavie svému brankáři nechtěli pokazit čisté konto. Petr Ondrůj předvedl několik velmi dobrých zákroků a nulu si za pomoci svých spoluhráčů už vzít nenechal. Konečný výsledek utkání tedy zní jednoznačně - 7:0.