JUN: TRE - HAV 3:7 - Špatný začátek junioři napravit nedokázali

T ř e b í č - Že se v hokeji může stát cokoli ukázala hned první minuta zápasu. V čase 00:58 už Třebíčští prohrávali 0:2 a obě branky byly velmi kuriózní. Pak snížil na rozdíl jediné branky Eduard Kadela. Hosté však dokázali využívat chyb domácícho celku a rychle odskočili do stavu 1:4. V první minutě druhé třetiny snížil domácí kapitán David Vítek. Panteři však opět utekli, dali totiž tři góly v řadě a prakticky rozhodli zápas. V poslední minutě se ještě jednou trefil Vítek a stanovil tak konečné skóre zápasu.

38.kolo, pondělí 5.1.2009
3:71:4, 1:1, 1:2
HAV HAV
Branky a nahrávky: 3. Kadela E. (Kadela R.), 21. Vítek (Klíma, Kadela R.), 60. Vítek - 1. Pinka, 1. Protasenja (Klimša, Haas), 12. Klimša (Protasenja), 13. Říčka, 30. Pechanec (Protasenja, Klimša), 42. Protasenja (Klimša), 44. Krutil. Rozhodčí: Jeřábek - Humpolíček, Pospíšil. Vyloučení: 8:6, navíc Vašut (HAV) OT do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Střely na branku: 23:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:7, 3:7.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mikulka (1. Wolf) - mečiar, Čtveráček, Dvořák, Rajský, Jaroš, Mlejnek, Kotrba, Švaříček, Kadela R., Vondráček, Křenek, Vítek, Krutiš, Kadela E., Dočekal, Vyhnálek, Sochor, Klíma, Jordan
AZ RESIDOMO Havířov: Vašut (60. Strmeň) - Slavík, Zientek, Krutil, Pinka, Hruška, Jindřich, Wrobel, Pechanec, Chaloupka, Matysz, Protasenja, Klimša, Haas, Maruna, Videlka, Křivohlávek, Říčka,

Už před začátkem utkání měli třebíčští trenéři problémy se sestavením mužstva. Na poslední chvíli museli kvůli zranění a nemoci vyškrtnout ze soupisky dva útočníky, Karla Kesnera a Lukase Němce. Místo nich do útoku naskočili beci Tomáš Mečiar a Robin Švaříček.
Hokej je hra, která dokáže stále něčím novým a nečekaným překvapovat. Takhle překvapivý začátek si ale domácí rozhodně nepřáli. Už ve dvaadvacáté sekundě prohrávali 1:0 gólem,který rozhodčí uznal až po doporučení hráčů Havířova, aniž by puk viděl v brance, nebo aniž by svítilo červené světlo. Gól byl připsán Binkovi. V osmapadesáté sekundě zápasu už Havíři vedli o dvě branky. Mikulka střelu lapačkou jen tečoval a puk mu zapadl za záda do branky – 0:2. Autorem druhého gólu zápasu byl Protasenja, asistovali Klimša a Haas. Trenéři Třebíče sáhli ke střídání brankářů a do klece se postavil Adam Wolf. Třetí minuta první třetiny přinesla snížení, střelou po ledě mezi betony gólmana Vašuta se prosadil Eduard Kadela - 2:1.
Třebíč_havířov

Strkanice mezi Vondráčkem a Slavíkem

V osmé minutě se ke střele dostal agilní David Vítek, ale jeho střela byla tečovaná mimo. Přesto brankáře Havířova vystrašila. Devátá minuta přinesla hezkou akci domácích, kterou zakončil Petr Krutiš, ale obránce hostů gólovou střelu zastavil vlastním tělem. O minutu později zkusili hosté překvapit domácího brankáře Wolfa střelou z brankové čáry do bruslí. Ten byl ale pozorný. Ve dvanácté minutě se opět měnilo skóre. Po chybě domácí obrany se bekhendovou střelou do horní části třebíčské branky prosadil Klimša - 1:3. Hned o minutu později museli časoměřiči už popáté v první třetině přepisovat skóre a opět dali gól Panteři. Střelcem branky na 1:4 byl Říčka. V osmnácté minutě ujel až příliš snadno třebíčskému bekovi Slavíček, ale tváří v tvář Wolfovi neuspěl. Lapačka třebíčského gólmana byla velmi rychlá.

David vítek před brankou Havířova

Druhou třetinu začali domácí aktivně a bleskově snížili na rozdíl dvou gólů. V čase 20:25 skóroval domácí kapitán David Vítek, přihrávali Klíma a Roman Kadela - 2:4. Následovala série vyloučení na obou stranách. Diváky rozehřála strkanice mezi domácím Vondráčkem a hostujícím Slavíkem. Při hře čtyř proti čtyřem se hezkou akcí prezentoval Petr Krutiš, který vybruslil z rohu, obránci hostů se rozestoupili, ale střela skončila jen těsně vedle horního rohu panteří klece. Možná i díky sekeře, kterou Krutiš při zakončení inkasoval. Ve třicáté minutě šli hosté opět do třígólového vedení, a to gólem, který byl pro oko nezaujatého diváka velmi hezký. Ukázkový ťukec po ose Klimša – Protasenja - Pechanec zakončoval posledně jmenovaný – 2:5. V poslední minutě třetí třetiny ještě nebezpečně ohrozil bránu soupeře Tomáš Vondráček, který vyslal ze skrumáže ostrou střelu na bránu soupeře, ale Vašut ji svým betonem vyrazil.

Třetí třetina pro domácí nezačala dobře. Na začátku její druhé minuty se gólově prosadil Anatolij Protasenja po přihrávce Klimšově a asi s definitivní platností ukončil třebíčské snahy o bodový zisk - 2:6. Aby toho nebylo málo o necelé dvě minuty později se střelou z pravého kruhu k tyči přesně pod vyrážečku Wolfovu trefil Krutil a dal sedmý gól Havířova 2:7. Od této chvíle se zápas už prakticky dohrával. Poslední gól zápasu přišel v jeho poslední minutě. Důraz před brankou osvědčil David Vítek a doslova propasíroval puk za brankovou čáru v čase 59:49. Brankář hostů Vašut si ve stejném čase za nemístné protesty vysloužil od rozhodčího trest do konce utkání.
Třebíčští mohli litovat nepovedeného začátku zápasu, protože v zápase nebyli pod nějakým trvalým tlakem Panterů, ovšem dvoubrankové manko z první minuty nedokázali srovnat. Hosté byli přece jen aktivnější, dávali góly a tři body tedy získali zaslouženě.

Roman Vondráček - junioři: Třebíč - Havířov 3:7