JUN: TRE-HAV 4:3 - Urputný hokej a výhra domácích

T ř e b í č - V posledním domácím utkání před vánoční přestávkou přivítali junioři nebezpečný Havířov. Panteři potvrdili, že nedávají body zadarmo a po celý zápas se drželi na dostřel domácího týmu. Ve třetí třetině domácí hráli spíše na jistotu, nikam se moc nehnali a hosté je přestříleli v poměru třináct ku sedmi. Branku však Panteři už nedali. Vynajícím výkonem se blýsknul kapitán Lukáš Nahodil, autor čistého hattricku, jenž si připsal i asistenci u čtrvtého gólu, jehož autorem byl Vilém Burian.

31.kolo, pátek 21.12.2007
4:32:1, 2:2, 0:0
HAV HAV
Branky a nahrávky: 1:06. Nahodil (Burian Vilém, Klíma), 15:59. Nahodil (Vlašín, Burian Vilém) 22:33 Nahodil (Burian Vilém), 35:28 Burian Vilém (Nahodil) - 02:19 Wrobel (Říčka, Maruna) 26:47 Klimša (Haas, Kopel) 38:24 Kopel (Haas, Říčka). Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Drobílek. Vyloučení: 4:9, navíc Klíma (TRE) 4. minuty, vysoká hůl, Krutil (HAV) 5. minut + osobní trest do konce utkání - faul kolenem, Kudláček (HAV) osobní trest 10. minut za nesportovní chování. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 183. Střely na branku: 38:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Ondrůj - Vlašín, Rajský, Popela, Jaroš, Dvořák, Kadela, Němec, Dostál, Dočekal, Nahodil, Kundela, Burian V., Fila, Klíma, Burián.
AZ RESIDOMO Havířov: Šimko - Kudláček, Zientek, Vydra, Krutil, Kopel, Jindřich, Jurčík, Maruna, Říčka, Wrobel, Lukašětík, Haas, Majerek, Matysz, Uherek, Klimša, Mikula, Bacul, Gebauer.

Třebíčští do zápasu vlétli bleskově. Už ve 41. vteřině musel na trestnou Panter Jan Kudláček a za dalších 25. vteřin domácí vedli 1:0. Přesilovou hru využil Lukáš Nahodil po přihrávkách Viléma Buriana a Jakuba Klímy. Toto vedení však netrvalo ani minutu a půl. Za hosty pohotově vyrovnal v čase 2:29 střelou z levé strany po ledě Tomáš Wrobel, asistoval Robert Říčka - 1:1. V páté minutě roztočila první domácí formace hezkou kombinaci na jeden dotek, ale puk zůstal pod tělem brankáře Havířova Marka Šimka. V osmé minutě hráli hosté první přesilovku, ale Třebíčští se zkušeně ubránili. Po této přesilovce vidělo osmdesát diváků na promrzlém Zimním stadionu Města Třebíče vyrovnanou hru. V průběhu patnácté minuty se Havířov usadil v obranném pásmu domácího celku, ale před brankáře Petra Ondrůje se díky pozorné hře Třebíčských nedostal. Šestnáctá minuta přinesla druhý gól v síti hostujícího celku. Po výborné práci Viléma Buriana a Jakuba Klímy zkušeně nad ležícího gólmana zakončil Lukáš Nahodil - 2:1. Osmnáctá minuta přinesla krásný únik Petra Buriána, který byl sice faulován, ale dokázal situaci ustát, položil si brankáře, ale v poslední chvíli mu sjel kotouč z čepele, takže z této situace sice nebyl gól, ale další přesilovka domácího týmu. Tu ale Slavisté nevyužili a tak se po první siréně šlo do kabin za stavu 2:1 pro domácí. Nutno říci, že v první třetině měli mladí Slavisté jasnou převahu, což dokazuje i poměr střel 16:7.

Než si ve druhé třetině našli diváci svá místa, opět se měnil stav a opět to zařídil, kdo jiný než první útok Třebíče, konkrétně Lukáš Nahodil, jenž se krásně uvolnil na modré a blafákem v čase 22:33 završil čistý hattrick. Dal tak svému týmu dvougólový náskok 3:1. O minutu později nahazoval nebezpečně na Ondrůje kotouč havířovský Jakub Říčka, ale obrana Horácké Slavie puk zblokovala mimo bránu. Čtyřiadvacátá minuta přinesla další hezkou akci domácích. V obrovské pohodě hrající Lukáš Nahodil roztočil obranu Havířova a nezištně přihrál volnému Václavu Jarošovi. S jeho střelou si ale brankář Šimko dokázal poradit. Třebíčští bojovali, což dokázal i Lukáš Němec, jenž vleže rozehrál puk zpoza brány Havířova, ale obrana Panterů byla pozorná. Tři minuty před polovinou utkání měl dobrou příležitost havířovský David Klimša, který vypálil z pravého kruhu, ale Petr Ondrůj střelu dobře viděl a zlikvidoval ji bez problémů. Ještě v téže minutě ale dokázali Panteři snížit. Povedlo se jim to po závaru v obranném pásmu. Druhý gól hostí dal David Klimša asistovali Marek Haas a Tomáš Kopel - 3:2. Devětadvacátá minuta přinesla další hezký moment z produkce domácích. Únik dva na jednoho, do kterého se dostali Marek Kundela a Petr Burián, však zlikvidoval brankář Šimko dobře načasovanou rybičkou a vypíchnutím puku. Ve čtyřiatřicáté minutě ukázal svoji šikovnost Lukas Němec, jenž za brankou Panterů výborně zpracoval těžký puk a pokusil se zakončit. Šimko v bráně hostů musel čarovat. Pětatřicátá minuta přinesla nehezký faul kolenem na Marka Kundelu, který se jen těžce sbíral z ledu. Autor zákroku Michal Krutil musel pod sprchy, za faul kolenem totiž inkasoval trest pět minut, plus do konce utkání, a protože už na trestné lavici seděl jiný hráč Havířova, hráli domácí minutu a osmnáct sekund přesilovku pět na tři. Za minutu ji využil po rozebrání obranné trojice Panterů Vilém Burian, asistoval Lukáš Nahodil - 4:2. Na konci osmatřicáté minuty zasáhl Jakub Klíma hokejkou v obličeji jednoho z hráčů soupeře a protože se jednalo o krvavé zranění, musel jít na lavici hanby na čtyři minuty. Hosté přesilovku za necelou půlminutu využili. Po ledabylé rozehrávce v rohu kluziště domácí ztratili puk a za Ondrůjova záda ho propasíroval Tomáš Kopel. Asistence si připsali Marek Haas a Robert Říčka. Stavem 4:3 druhá část utkání skončila.

Ještě před začátkem třetí třetiny svolal trenér Havířova své hráče ke střídačce, kde je povzbuzoval, bylo vidět, že hosté ještě chtějí s výsledkem něco udělat, dohrávali totiž přesilovku ze závěru druhé třetiny. Tu ale nedokázali využít. Domácí se v průběhu třetí částí nikam nehnali, nechávali Pantery tvořit hru a spoléhali na rychlé brejky. V padesáté minutě se jim to málem nevyplatilo. Na puku se obranném pásmu Třebíče udržel Tomáš Wrobel a dostal se až k blafáku, ten ale Petr Ondrůj společně s obránci vyřešil. V této době viděli diváci spíše hokejovou přetlačovanou, než nějaký krásný hokej, což vyhovovalo domácím. Vzrušení přinesla šestapadesátá minuta a střela Lukáše Nahodila, po níž dorážel Jakub Klíma, ale v těžké pozici nedokázal puk umístit přesně. V sedmapadesáté minutě ohrozil třebíčskou branku Jan Maruna prudkou střelou od modré, ale puk uvízl v Ondrůjově náručí. To na trestné lavici seděl jinak velmi slušně hrající Petr Vlašín za hrubost. Trochu vzruchu a debat ještě přinesl závěr utkání. Havířov hrál power-play, když byla přerušena hra, protože za třebíčskou brankou zůstal ležet zraněný hráč Havířova. Rozhodčí přesto nechali vhazovat v obranném pásmu domácích, navíc nechali posunout čas z 19:58 na 19:55. Ani to však už nebylo hostům nic platné, domácí totiž získali kotouč, ohrožení své branky už nepřipustili a mohli se radovat z dalších, tentokrát perně vydřených tří extraligových bodů. Třetí třetinu Havířov už spíše takticky hrající Slavisty přestřílel 13:7, ale branku vstřelit nedokázal a tak utkání skončilo za stavu 4:3 pro Třebíč.

Tomáš Potěšil – HC Havířov Panthers: "Myslím, že jsme si to utkání prohráli vlastní nedisciplinovaností. Hráči neudrží emoce a reagují tímto způsobem a bohužel jsou to stále ti samí. Prohráli jsme druhé utkání venku o gól, vždy dostaneme skoro všechny góly v oslabeních. Na rozhodčího se nechci a nebudu vymlouvat. Zápas dnes rozhodly přesilovky. Před poslední třetinou jsme si řekli, že pro to uděláme všechno, protože už jsme spoustu zápasů otočili v posledních třetinách, ale to jsme opravdu hráli jako jeden chlap. Disciplinovaně, jednoduše, vyhráli jsme takhle na Kladně, takže jsme se před poslední třetinou vyhecovali. Musím znovu opakovat, že dnes rozhodly přesilovky a individuality Třebíče. Jeden hráč nám dal tři góly, druhý dal ten čtvrtý. Hráče jsme na to upozorňovali, ale je těžké to uhlídat. Naše slabá stránka je prostor před brankou, odkud dostáváme góly po dorážkách."

Kamil Pokorný

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: "Musím konstatovat, že to byl hodně těžký zápas, soupeř hrál velice dobře, agresivně a velmi dobře bruslil. My jsme se díky individuálnímu výkonu Lukáše Nahodila dostali do vedení. Musím říct, že někteří hráči, od kterých čekáme trochu víc, za svým výkonem zaostali, ale naštěstí si to po druhé třetině uvědomili a tu třetí třetinu zabrali, šli na doraz tak, abychom si ten výsledek už pohlídali. Měli jsme v plánu dát ještě nějaký gól z brejku, šance tam byly, ale nepovedlo se to. Proto jsme se museli o výsledek strachovat až do poslední vteřiny. Takovéto vítězství je cenné z toho pohledu, že mužstvo muselo bojovat až do konce, což je možná lepší než výhra třeba 8:1, ke které mužstvo přijde až moc lehce."