JUN: TRE - HBR 5:3: Rebelové Třebíč potrápili, nakonec se však museli sklonit

T ř e b í č - První přípravné utkání před domácím publikem odehráli junioři Horácké Slavie s Havlíčkovým Brodem. Mladí Rebelové byli domácím velmi důstojným soupeřem, po první třetině dokonce vedli o dvě branky. Třebíčští se ale od druhé třetiny zlepšili a nakonec utkání otočili a zvítězili 5:3 a stále čekají na svého prvního letošního přemožitele. Výborný výkon v utkání podal David Vítek, jenž vstřeli tři branky a na jednu nahrál. Přidány fotografie - najdete je TADY.

5.kolo, pátek 17.8.2007
5:3
HBR HBR
Branky a nahrávky: 24. Vítek (Nahodil), 41. Vítek (Jaroš), 49. Vítek (Klíma), 56. Nahodil (Fila), 58. Klíma (Vítek) - 6. Mlejnek (Lamberský), 20. Muras, 47. Dolejš (trestné střílení). Rozhodčí: Petr Blecha - Klouda, Samuel. Vyloučení: 7:10.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dršata (21. Burgr) - Popela, Jaroš, Čtveráček, Kadela R., Vlašín, Dvořák, Rajský, Švaříček, Vítek, Kesner, Klíma, Kadela E., Němec, Kejda, Vyhnálek, Krutiš, Křenek, Fila, Nahodil, Dočekal.
BK Havlíčkův Brod: Opršal (33. Pešek) - Mlejnek, Bělohlávek, Krajíček, Pfeifer, Capouch, Kufr, Mečiar, Janata, Štros, Muras, Benda, Dolejš, Vylíčil, Škarýd, Venc, Lamberský, Blažek, Myslivec, Milfait.

První třetina se domácícm vůbec nepovedla. První branku inkasovali už v šesté minutě, když se prosadil Viktor Mlejnek po přihrávce Lukáše Lamberského - 1:0. Ale ani tenhle gól Slávisty k lepšímu výkonu nevybičoval. Rebelové toho využili, byli lepším mužstvem a v poslední minutě první třetiny se jim podařilo vstřelit i druhou branku. Nepříliš prudkou střelu od modré brankář Dršata propustil až do sítě. Autorem gólu byl Lukáš Muras - 2:0.

Druhá třetina konečně přinesla od domácícho týmu zlepšení a také gól. Ve čtyřiadvacáté minutě snížil na 2:1 svojí první brankou v zápase David Vítek po přihrávce Lukáše Nahodila. Rebelové se snažili co nejdéle udržet vedení a dlouho se jim to dařilo. Domácí se však dostávali do obrátek a rozhodně nechtěli utkání před vlastními diváky prohrát. Protože se však už ve druhé třetině ani jednomu týmu vstřelit branku nepovedlo, šlo se do kabin za stavu 1:2.

Ve třeří třetině viděli diváci pět branek. Nejprve ve 41. kuriózní polovlastní brankou vyrovnal na 2:2 agilní David Vítek, asistoval Václav Jaroš. Domácí mužstvo začalo mít převahu, ale pak přišla minuta sedmačtyřicátá a poněkud přísně nařízené trestné střílení proti brance Burgrově, ketré proměnil ve vedení 3:2 pro Rebely Petr Dolejš. Na další vyrovnání se ale nečekalo dlouho, už o dvě minuty později svítil na ukazateli skóre stav 3:3. Hattrick tímto gólem završil David Vítek, přihrával Jakub Klíma. Čtvrtobu branku Horácké Slavie vstřelil a domácí tak poprvé poslal do vedení Lukáš Nahodil, který opakovanou střelou už do prázdné brány zasunul puk po přihrávce Petra Fily. Domácí už byli v této fázi zápasu lepším mužstvem a to se projevilo dvě minuty a jedenáct vteřin před koncem zápasu, kdy pátý gól domácích přidal Jakub Klíma. Asistenci u této barnky si připsal David Vítek - 5:3.

Po závěrečné siréně si ještě oba týmy vyzkoušeli sérii samostatných nájezdů.

Štěpán Oberreiter - Třebíč: "Zase jsme v první třetině podali rozpačitý výkon a to i přesto, že jsme se na to připravovali. Prohrávat s někým 2:0, to už je na pováženou. Utkání pak otočili mladí hráči, kteří se v útočné třetině velmi dobře pohybovali a ten zápas strhli na naši stranu. V poslední třetině jsme měli mnoho gólových šancí a samostatných nájezdů, které jsme lehkomyslně zahazovali. Po zápase jsme si ještě vyzkoušeli nájezdy, ke kterým ale hráči přistoupili laxně, ale i v soutěži nájezdy můžou přijít. Celkově lze říct, že dnešní první třetina byla snad nejhorší, jakou jsme letos odehráli. V té druhé jsme se zvedli a ta třetí už byla podle našich představ. Dneska jsme nechali odpočívat celou první pětku, protože byla hodně vytížena v minulých utkáních. Chtěli jsme dát šanci dalším hráčům, aby se mohli o místo v sestavě poprat. Někteří ukázali, že si o místo mohou říct, pro některé budeme muset najít angažmá jinde, aby nám celou sezónu nestáli. Přechod z dorostu do juniorů není lehká záležitost a my nikoho nechceme zatratit. Brankář Dršata tady byl na zkoušku a my jsme mu slíbili, že mu dáme příležitost i v zápase, což jsme dnes splnili. Máme ale brankářů dost, takže by musel přijít opravdu vynikající gólman, aby naše kluky předčil. Od druhé třetiny chytal Burgr a myslím, že zachytal velice solidně."