JUN: TRE-KLA 4:2 - Domácí předvedli dokonalý obrat a berou další tři body

T ř e b í č - Dvanácté utkání extraligy sehráli junioři Horácké Slavie s Kladnem, které domácí hráče řádně potrápilo. Ještě ve 46. minutě vedli bojovní hosté 2:1. Pak ovšem domácí předvedli dokonalý obrat. Nejprve ve vlastním oslabení vyrovnal Vilda Burian, vedení pak strhl na stranu Třebíče David Vítek a pojistku přidal v pětapadesáté minutě Jan Kurial. Domácí opět potvrdili, že tenhle tým má obrovskou vnitřní sílu a získali další skvělé tři body.

13.kolo, pátek 12.10.2007
4:20:0, 1:2, 3:0
KLA KLA
Branky a nahrávky: 25. Klíma, 47. V. Burian (Nahodil), 51. Vítek (Nahodil), 55. Burián (Klíma) - 27. Valský, 30. Mužík (Plichta). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.
SK Horácká Slavia Třebíč:
Rytíři Kladno:

Zápas mezi domácí Horáckou Slavii a hosty z Kladna začal v rychlém tempu z obou stran. Ve 3. minutě měl velkou šanci na otevření skóre hostující Tomáš Veselý, který byl nepokrytý před brankářem Ondrůjem. Ten však vytasil proti Veselého střele svůj beton. V 5. minutě si hosté vytvořili v útočném pásmu menší tlak, jehož výsledkem bylo vyloučení Čtveráčka. Kladenští se díky dobré třebíčské obraně k ničemu nedostali. V 9. minutě hráli první početní výhodu i hráči Horácké Slavie, když jeden z hostujících ve snaze vstřelit branku sekl svou holí domácího brankáře. Ovšem ani domácí se v přesilovce k ničemu nedostali. V oslabení v 15. minutě ujel kladenský Jakub Valský. Svůj únik neproměnil a následně u mantinelu byl nevybíravým způsobem atakován Hobzou, jehož zákrok byl oceněn pětiminutovým trestem a osobním trestem do konce zápasu. Minutu po vyloučení Hobzy šel na trestnou lavici pykat také Čtveráček. Třebíčská obrana prožívala horké minuty ve vlastní třetině. Ani v této dlouhé přesilovce se Kladnu nepodařilo vsítit branku. Třebíč odehrála oslabení velice dobře.

V čase 23:26 prostřelil hostujícího gólmana z levé strany útočného pásma Jakub Klíma. Hosté přišli s velice rychlým vyrovnáním. Poprvé překonal Ondrůje v 26. minutě Jakub Valský. Utkání, kde jsme čekali dlouho na vedoucí branku, mělo najednou dva střelce. Ve 27. minutě nevyšla domácím akce dva na jednoho, do které se zapojil s Petrem Burianem Jan Kurial. Ve 29. minutě nahrál Michal Plichta před branku, kde číhal Jakub Mužík, který překonal domácího brankáře střelou z mezikruží. Domácí nechtěli zůstat pozadu a okamžitě se pustili do útočné akce, kterou však překazil hostující gólman Cikánek. Ve 34. minutě se musela mít na pozoru opět domácí obrana. Na dvě minuty odjel na trestnou lavici domácí Dvořák. V 39. minutě byl faulován unikající David Vítek. Domácí dostali možnost trestného střílení, které nedokázal proměnit Lukáš Nahodil. Třebíč tak zahodila šanci na vyrovnání.

Do závěrečné třetiny nastupovali domácí hráči s odhodláním otočit nepříznivé skóre zápasu. Ovšem ze začátku se hrálo spíše ve středním nebo v obranném pásmu Třebíče, což hostům maximálně vyhovovalo. V 45. minutě si domácí Ondrůj poradil s blafákem Melky. O minutu později ujel hostujícím hráčům Vilém Burian, který vyrovnal skóre zápasu ve vlastním oslabení. V 50. minutě se Třebíči podařil obrat. Krásnou akci po Nahodilově přihrávce zakončil David Vítek. V 52. minutě se před domácí brankou srazil hlavní rozhodčí s domácím Kadelou. Tento hrozivě vypadající střed se nakonec obešel bez zranění. Další branku přidala Horácká Slavia v 54. minutě a tím odskočila soupeři již na dvougólový rozdíl. Chyby hostujícího brankáře využil Jan Kurial, který po Klímově nahrávce střílel do odkryté klece. Horácká Slava tak třemi brankami v posledním dějství hry rozhodla o výsledku zápasu a do tabulky si připsala body za zasloužené vítězství.