JUN: TRE-KLA 5:6 - Třebíčští prohrávali o čtyři branky, přesto utkání dokonale zdramatizovali

T ř e b í č - Šestnácté kolo juniorské extraligy nabídlo zajímavou podívanou na třebíčském zimním stadionu. Domácí Horácká Slavia sice prohrávala v průběhu druhé třetiny už 0:4, utkání však nakonec více než zdramatizovala a prohrála pouze o jednu branku 5:6. Dvě branky Třebíčských vstřelil ve třetí třetině Michal Sochor, po něm už bohužel nikdo další červené světlo za kladenským brankářem nerozsvítil.

16.kolo, sobota 25.10.2008
5:60:2, 2:3, 3:1
KLA KLA
Branky a nahrávky: 34. Vondráček (Krutiš, Křenek), 34. Klíma (Vítek), 43. Vítek (Kadela Eduard), 47. Sochor (Jordan, Mečiar), 52. Sochor (Dočekal) - 4. Mužík (Kužel, Kupec), 16. Křepelka (Melka, Mužík), 25. Kupec (Melka, Mužík), 32. Máša, 39. Pour (Kužel, Kupec), 49. Melka. Rozhodčí: Skoupý - Guth, Dřinovský. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 45. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5, 4:5, 4:6, 5:6.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mikulka (32. Telecký) - Mečiar, Čtveráček, Dvořák, Jaroš, Mlejnek, Kotrba, Belatka, Kadela Roman - Vondráček, Křenek, Vítek, Krutiš, Němec, Kadela eduard, Dočekal, Vyhnálek, Kesner, Sochor, Klíma, Jordan.
Rytíři Kladno: Lejsek - Kužel, Stehlík, Vrba, Šmíd, Slánský, Pulchart, Pour - Melka, Křepelka, Máša, Medřický, Bláha, Kupec, Mužík, Strnad, Hošek.

V úvodu utkání se tlačil před Mikulku Mužík, neuspěl stejně jako lehkou střelou Kesner na straně druhé. Křenka z mezikruží vychytal Lejsek, zblízka poté podvakrát dorážel Dočekal, ani on však na kladenského brankáře nevyzrál. Když už se dostával do střelecké pozice Melka, byl zahákován. Následnou přesilovou hru využili hosté za šest sekund – Kužel vystřelil od modré a odražený kotouč si srazili nešťastně domácí za brankovou čáru… Nejblíže stál Mužík a připsal si tak první branku v utkání – 0:1. Poté se přelévaly šance ze strany na stranu. Vyrovnat mohl Křenek, který střílel z první z mezikruží, vychytal ho však Lejsek. Přes obránce to zkoušel Mužík, jeho ránu Mikulka vyrazil. Když pak mohl volit střelu Kesner, přihrával Klímovi a bylo po akci… Přemíra snahy nedovolovala Třebíčským ohrozit hostujícího brankáře více… Lejskovu branku poté minul od modré Roman Kadela. Na druhé straně střílel z mezikruží Strnad, Mikulka byl však připraven. Nebezpečně pálil z kruhu Pour, třebíčský brankář ale svůj tým držel ve hře. V osmé minutě chyboval na útočné modré při přesilové hře hostující obránce, ujel třebíčský Klíma a vystřelil z kruhu, zakročil však dobře připravený Lejsek. Na Mikulku poté nevyzráli Pour od modré ani Bláha z kruhu. Poté přišly horké chvilky před třebíčským brankářem, neboť domácí hráli ve třech proti pěti. Dvakrát pálil od modré Pour, ani jednou však Mikulku neprostřelil. V šestnácté minutě nachází Mužík před brankou Křepelku a ten v pádu posílá hosty do dvougólového vedení – 0:2. Navýšit skóre mohl Mužík, Mikulka ho však vybruslil. Pohlednou kombinaci předvedla na sklonku prvních dvaceti minut trojice Hošek – Máša – Bláha, posledně jmenovaný trefil z první jen brankovou konstrukci.

Druhou třetinu započal svou střelou Krutiš z kruhu, Lejsek kotouč vyrazil. Hostující kapitán Melka poté nachází na modré čáře Poura a jeho těžkou ránu musel Mikulka ukrýt ukázkově do lapačky. Při vyloučení domácího Krutiše využívají hosté další výhodu jednoho hráče v poli. Melka nachází před prázdnou brankou Mužíka, ten ji trestuhodně minul, Melka však vrátil kotouč pohotově do brankoviště a co nedokázal Mužík, dokázal Kupec – 0:3. Snížit mohl svou střelou Eduard Kadela, leč nestalo se – Lejskovi vypadl puk z lapačky, ke smůle domácích však zamířil mimo tři tyče… Vstřelit branku nedokázal ani Kesner – ocitl se s kotoučem na holi osamocen před Lejskem, ten však nekapituloval. Neuspěli ani Mlejnek a Roman Kadela, jehož ránu ukryl hostující brankář do náruče. Poté doslova vypálil od modré Kužel, od pohromy zachránila domácí Mikulkova maska. Ve dvanácté minutě už vedli Kladenští o čtyři branky. Máša jel tváří v tvář proti Mikulkovi, ten jeho střelu sice vystihl lapačkou, od ní se však kotouč odrazil nešťastně do branky… - 0:4. Po čtvrtém inkasovaném gólu došlo ke střídání třebíčských brankářů. Příchod Teleckého určitě oživil hru. Dočekal mířil v palebné pozici nad. Po chybě třebíčského obránce ujížděl sám na nově příchozího brankáře Melka, nedokázal ho ale obelstít. Po chvíli pak přichází první branka Třebíčských – Krutiš nachází Vondráčka a ten poprvé v dnešním utkání překonává se štěstím a s přispěním kladenské obrany dosud bezchybného Lejska. Za osmnáct sekund už to bylo jen o dvě branky – Jakub Klíma vystřelil z mezikruží a kotouč se na malý okamžik objevil za brankovou čarou – 2:4. O pár chvil později se radovali popáté hosté, ale v tuto chvíli ještě předčasně – Pour vystřelil od modré, Melka tečoval ke smůle hostů vysokou holí, branka tak nemohla být uznána. Ale uznána byla po další střele Poura - prostřelil od modré vše, co mu stálo v cestě – 2:5.

V úvodu třetí třetiny trefil Melka břevno třebíčské svatyně. I v další brankové příležitosti se ocitl tentýž hráč, Telecký ho však vychytal. V čase 42:46 vstřelil náhodnou branku domácí kapitán Vítek , když se puk nešťastně odrazil za bezmocného Lejska – 3:5. Snížit na rozdíl jediné branky mohl Krutiš, tentokráte se však kotouč poskakující na rameni Lejska odrazil mimo tři tyče. O radost v publiku se v minutě sedmačtyřicáté postarala trojice Sochor – Jordan – Mečiar. Prvně jmenovaný se trefil z levé strany přesně k tyči a bylo to už jen o jednu branku – 4:5. Po chybě třebíčské obrany ale zvyšuje o chvíli později na 6:4 pro Kladno Melka. Horácká Slavia se ale nevzdává. Martin Dočekal nachází při přesilové hře u levé tyče nekrytého Sochora a ten opět snižuje na rozdíl jediné branky – 5:6. Vyrovnat se už Třebíčkým ale nepodařilo, nepomohla k tomu ani minutu a půl trvající power-play.

Štěpán Oberreiter po utkání juniorů

Štěpán Oberreiter – SK Horácká Slavia Třebíč: „Potěšující je, musím kluky pochválit, že jsme ten zápas za stavu 4:0 nezabalili. Dostali jsme se do hry dvěma góly, soupeře jsme přehráli v pěti. Dostali jsme tři góly v oslabení a ty tři góly v oslabení utkání rozhodly. Celý zápas kluci bojovali, bojovali do konce, dřeli a dřeli. V tom je ten sport někdy krásný i krutý, dneska je pro nás bohužel krutý. Zápas se dá hrát, i když prohráváte o tři góly, je to o tom, že ti kluci tohle v sobě mají a zvedáme se. Věřím, že už to vítězství musí někdy přijít.“