JUN: TRE - KNO 10:3 - Na konec baráže exhibice Horáků!

T ř e b í č - V posledním kole baráže o extraligu juniorů přijel na třebíčský led tým HC Klášterec nad Ohří. Domácí začali vlažně, přesto se v 5. minutě ujali vedení gólem Dočekala. Severočeši srovnali skóre brankou Hučka z 23. minuty. Poté přišel ze strany domácích doslova uragán, když během tří minut vsítili 3 branky a rozhodli o vítězi utkání. Hattricku se zaslouženě dočkal aktivně hrající Tomáš Vondráček. Domácí pak skóre průběžně navyšovali až na konečný stav 10:3. K vidění tak byl poslední zápas této hokejové sezony.

6.kolo, neděle 3.4.2011
10:31:0, 6:1, 3:2
KNO KNO
Branky a nahrávky: 5. Dočekal (Horký), 24. Paták (Vlašín), 24. Vondráček (Vysloužil, Dočekal), 25. Vondráček (Dočekal, Vlašín), 34. Vondráček (Vlašín), 36. Vysloužil (Vondráček, Dočekal), 39. Vysloužil, 45. Paták (Vondráček, Krejčí), 46. Dočekal (Vlašín), 59. Vlašín (Dočekal, Kún) - 23. Hučko (Zeman), 53. Hučko (Zendl), 60. Štelcich (Zendl, Hučko). Rozhodčí: Jeřábek A. - Klein, Mlčoch. Vyloučení: 8:7 + Zendl (KNO) 10 min OK. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 9:1, 9:2, 10:2, 10:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf, 45. Černý - Čtveráček, Krejčí, Belatka, Kún - Vondráček, Krutiš, Dočekal - Horký, Vysloužil, Paták - Vlašín, Kastner
HC Klášterec nad Ohří: Čermák, 39. Zavadil - Blažek, Zendl, Čížek, Pokorný, Fiala, Kovář - Štelcich, Toman, Zeman - Flieger, Hučko, Komma - Procházka, Palička, Danyo

Zápas, ve kterém již o nic nešlo. Tak by se dalo charakterizovat poslední vystoupení juniorů Horácké Slavie. Horáci vstoupili do zápasu v hodně okleštěné sestavě a utkání rozehráli dosti vlažně. Přesto se dostali brzy do vedení. Již v 5. minutě se lehce prokličkoval před branku severočechů Martin Dočekal a střelou mezi betony otevřel skóre zápasu, 1:0.

Další šanci ke zvýšení svého vedení dostali domácí hned třikrát. Třikrát po sobě se totiž rozezněla píšťalka hlavního rozhodčího Jeřábka, která poslala hráče Klášterce do čtyř hráčů v poli. Všechna oslabení však přestáli. Z části díky „profesorskému“ přístupu domácích útočníků, z části díky nepřesným střelám Vysloužila či Vondráčka.

V úvodu druhého dějství, 23. minutě, měli obrovskou šanci Horký s Patákem, kteří se pokusili dostat puk do sítě i s gólmanem Čermákem. Neuspěli. Téměř okamžitě udeřili hosté, ti však z ojedinělého útoku srovnali - z levé strany Wolfa prostřelil Hučko, 1:1. Domácí to zdravě nabudilo a za půl minuty to bylo 2:1, když Lukáš Paták vrátil do sítě puk vyražený Čermákem po střele Vlašína. Za další půl minuty, tedy na konci minuty 24., to bylo již o dvě branky. Pohlednou akci celého útoku zakončil přesně Tomáš Vondráček, 3:1. Fantastické dvě minuty skončili další brankou v síti Klášterce – metr před brankovištěm dostal prostor k zakončení Tomáš Vondráček a střelou do horní poloviny branky nedal Čermákovi šanci, 4:1. Přestože běžela pouze 25.minuta, o vítězi tohoto zápasu bylo rozhodnuto.

Domácí se poté hokejem bavili, jedna pěkná akce střídala druhou. V brankovou se proměnila až ta z 34. minuty, kdy Vlašín vybojoval puk v útočném pásmu, nabil Tomáši Vondráčkovi a ten se nemýlil - 5:1. Potlesk na otevřené scéně si v 35. minutě vysložil Radek Vysloužil, který střelou švihem vymetl pavučiny z levého růžku branky Čermáka, 6:1. To však v této třetině nebylo vše. Dvě minuty před druhou sirénou se mezi střelce opět zapsal Radek Vysloužil, který svojí individuální akcí vyhnal Čermáka z branky, 7:1. Zavadil již v této třetině neinkasoval.

Třetí a poslední dějství zahájili hosté minutovou přesilovou hrou 5 na 3. Když ji nedokázali využít, udeřili opět Horáci ve 45. minutě. Lukáš Paták poprvé překonal Zavadila a navýšil skóre na 8:1. Domácí dnes dávali slepené góly. To se potvrdilo po minutě hry, kdy Martin Dočekal dostal spoustu prostoru na hranici brankoviště a byl nekopromisní, 9:1. Hosté byli nebezpeční výhradně v přesilových hrách. Z mnoha nabídnutých však využili až tu z 53. minuty, kdy Wolfa prostřelil nejlepší hráč Klášterce v tomto utkání – Hučko, 9:2. Po této brance si přišel užít konec sezóny i další brankář Horáků, Jiří Černý.

Desátou a poslední branku juniorů v ročníku 2010/2011 vsítil v 59. minutě Michal Vlašín střelou z levého kruhu, 10:2. O tom, jak je důležité být ve správný čas na správném místě, se přesvědčil Martin Štelcich, který v poslední minutě šťastně tečoval puk za záda Černého a uzavřelstav zápasu na konečných 10:3.

Zpestření pro diváky si připravili hráči až po závěrečném hvizdu rozhodčího Jeřábka. Za brankou Černého se vytvořili dvě dvojičky hráčů, kteří měli potřebu si v rukavicích vyjasnit svoje postoje. Za domácí se úspěšně zúčastnili Radek Vysloužil a Vojtěch Kún. Hlavní arbitr nakonec tyto „debatní kroužky“ žádnými tresty neocenil a tímto skončila sezóna pro všechna družstva Horácké Slavie.