JUN: TRE- KOM 0:4 - Kometa dokázala vstřelit branky a odvezla si z Třebíče všechny body

T ř e b í č - Horácká Slavia přivítala v rámci extraligového klání na domácím ledě Kometu Brno. Třebíčští junioři začali aktivněji, ovšem paradoxně se jako první v zápase trefili hosté. Do prostřední třetiny, za stavu 0:2 pro hosty, vstoupila Třebíč velice agresivně, ale branku jsme neviděli. V závěrečné dvacetiminutovce potrestali Brňané třebíčskou střeleckou neschopnost dalšími dvěma góly, zápas rozhodli a odvezli si z Třebíče všechny body za vítězství 0:4.

32.kolo, pátek 19.12.2008
0:40:2, 0:0, 0:2
KOM KOM
Branky a nahrávky: 6. Stehlík (Grmela, Kempný), 11. Hájek (Štěpánek), 47. Popolanský (Sova), 57. Komínek (Reschowský, Hájek). Vyloučení: 7:8. Diváci: 120. Průběh utkání: 0:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf- Dvořák, Rajský, Jaroš, Mlejnek, Kotrba, Belatka, Švaříček, Kadela, Vondráček, Křenek, Vítek, Krutiš, Němec, Kadela E., Dočekal, Vyhnálek, Kesner, Sochor, Klíma, Jordan.
HC Kometa Brno: Šenk- Kempný, Zítka, Sova, Žalud, Reschowský, Vozdecký, Rosenberg, Juráň, Stehlík, Hnilička, Bednář, Komínek, Zemánek, Touška, Brzobohatý, Grmela, Švaňhal, Štěpánek.

Horácká Slavia vstoupila do utkání s velkým nasazením a soupeře evidentně zaskočila. Hned v 1. minutě přestřelil Kesner nikým neatakovaný před brankou. Nápor Třebíče tlumila až 4. minuta, kdy bylo domácí mužstvo posláno do oslabení. V 6. minutě vystřelil z velkého úhlu Ondřej Stehlík, k jeho štěstí si střela našla skulinku u tyčky a prošla až za záda brankáře. V 11. minutě vedla Kometa už o dvě branky. Domácí gólman se střetl na hranici brankoviště s jedním z hostujících hráčů a toho dokázal využít Tomáš Hájek, jež zvýšil střelou do odkryté klece. V 17. minutě mohla Horácká Slavia korigovat, hrála totiž přesilovku pět na tři. Domácí hráči s početní převahou naložili velice bídně, a tak do přestávky se skóre neměnilo.

Ve 24. minutě mohla Kometa zvýšit již na tři brankový rozdíl, ovšem Grmela proti Wolfovi v samostatném úniku neuspěl. Ve 32. minutě začali domácí dobře napadat soupeřovu rozehrávku a díky tomu si vytvořili tlak na soupeřovu bránu, opět bez brankového efektu. O dvě minuty později předvedl domácí Mlejnek výborný obranný zákrok, díky kterému se kotouč nedostal do hodně odkryté třebíčské branky. Na obou stranách se hrálo bojovně, ovšem povedenější akce diváci v tomto zápase spíše postrádali.

Ve 43. minutě byl vyloučen domácí obránce, dostal za vysokou hůl dvě plus dvě minuty, čímž na hodně dlouho zhatil třebíčské plány na vytvoření tlaku, který by vedl ke vstřelení kontaktní branky. Hosté navíc vyloučení trestali. Ve 47. minutě zvýšil Tomáš Popolanský. O minutu později mohl tentýž hráč zvýšit, ovšem tváří v tvář Wolfovi neuspěl. V 54. minutě byl brance nejblíže z domácích Jakub Klíma, ale trefil pouze tyč. Poslední ránu zasadil třebíčským hokejistům Tomáš Komínek, který obehrál klečícího brankáře. Zápas tedy vyhrála Kometa Brno, ovšem ne svoji převahou, pouze dokázala vstřelit branky, což bylo pro domácí velkou, nepřekonanou překážkou.