JUN: TRE - KOM HK 6:0 - Junioři s přehledem vyhráli

T ř e b í č - Druhé kolo ligy juniorů postavilo Horácké Slavii Třebíč do cesty Kometu Úvoz. Domácí hráči drželi otěže zápasu ve svých rukou celých 60 minut a soupeře téměř k ničemu nepustili. Třebíč získala v úvodní části hry dvoubrankový náskok. Pokus o nápor Brna na začátku druhé periody utla Horácká Slavia dalšími dvěma brankami. Domácí si pak náskok s přehledem hlídali a zápas dovedli do vítězného konce. Třemi body se v zápase blýsknul Jakub Klíma za branku a dvě asistence.

2.kolo, pátek 18.9.2009
6:02:0, 3:0, 1:0
KO2 KO2
Branky a nahrávky: 8. Kadela R. (Vítek, Klíma), 12. Kesner (Dočekal), 21. Vítek (Kadela E.), 26. Klíma (Vítek), 33. Vítek (Kadela E., Klíma), 51. Křenek (Krutiš). Rozhodčí: Čech - Lukš, Skopal. Vyloučení: 8:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 6:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf - Kadela R., Čtveráček, Belatka, Kún, Kotrba, Dvořák - Klíma, Vítek, Kadela E., - Vondráček, Krutiš, Dočekal - Kesner, Křenek, Giz - Vyhnálek, Švaříček.
HCM Warrior Brno: Štirálek (26. Vrba) - Korbas, Hemala, Rosenberg, Ješko, Tesař, Najt, Sedláček S., Bažant, Mikule, Šedý, Čech, Březa, Lesonický, Harmim, Gregorovič, Röhrl, Sedláček T.

Utkání neprobíhalo v nijak závratném tempu. Horácká Slavia postupně přebírala aktivitu na své hole. Střelu Vítka z bezprostřední blízkosti dokázal Štirálek v brance Brna. V 7. minutě byl vyloučen hostující Tesař za hákování. Roman Kadela schoval svoje prudké nahození od modré mezi hráče před brankou a letící kotouč zapadl do branky – 1:0.
V polovině první třetiny hrála Třebíč další přesilovou hru. Dočekal našel překrásnou přihrávkou zcela volného Karla Kesnera, jenž jemnou teči usměrnil touš mezi betony přesunujícího se gólmana hostů do sítě – 2:0.
Další šance Třebíče v podání Křenka, Romana Kadely a Dočekala pochytal Štirálek. Až ve 14. minutě si poprvé v zápase sáhl na puk domácí brankář Wolf, když zlikvidoval nepříjemný výpad Mikulemu.

Do druhé třetiny chtěla vstoupit Kometa aktivně a rychlou brankou se vrátit do zápasu. Ješko prověřil Wolfa tvrdou střelou. Domácí podnikli rychlý protiútok dva na jednoho. David Vítek se rozhodl vypálit a puk prolétl pod vyrážečkou Štirálka do sítě – 3:0.
Ve 26. minutě hrála Třebíč další přesilovou hru. Několik závarů hosté přežili, ale pak dorazil Vítkovo nahození Jakub Klíma – 4:0. Do branky hostů se stěhoval Filip Vrba.
Zbytek třetiny rozdrobila řada vyloučení. Vrba vydržel odolávat atakům domácích do 33. minuty, kdy poslal puk zpoza brány do brankoviště David Vítek a Vrba si ho hokejkou srazil za svá záda – 5:0.

Třetí třetina se dohrávala z povinnosti. Kometa se sympaticky snažila vstřelit alespoň čestný úspěch, ale nebylo jí to souzeno. Definitivní podobu výsledku dal v 51. minutě David Křenek, který zužitkoval nezištnou přihrávku Krutiše podél přední tyčky od mantinelu – 6:0. Třebíč zasloužené vyhrála a připsala si výhru.