JUN: TRE - LIB 0:4 - V dohrávce úspěšnější Bílí Tygři

T ř e b í č - V dohrávce pátého kola juniorské extraligy přicestovali na třebíčský led Bílí Tygři Liberec. Přestože hosté nepředvedli žádný super výkon, dokázali bezradné slávisty porazit 4:0. Slepené góly ze 42. a 45. minuty definitivně otupily snahu domácích. Čtvrtým gólem pak Tygři vyhnali z brány Adama Wolfa, kterého vystřídal Leoš Mikulka. Dlužno říci, že obrana nechala Wolfa několikrát na holičkách a za branky nemohl. Juniory teď čeká téměř dvoutýdení přestávka, v níž by si měli hlavně psychicky odpočinout, potrénovat a jít do další části soutěže s čistou hlavou.

5.kolo, úterý 4.11.2008
0:40:0, 0:1, 0:3
LIB LIB
Branky a nahrávky:21. Jágr (Liška, Kedršt), 42. Varga (Hataš, Liška), 45. Liška (Varga, Skalický), 49. Skalický (Liška, Varga) . Rozhodčí: Vampola - Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 29:41. Průběh utkání: 0:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf od 49. Mikulka - Mečiar, Čtveráček, Dvořák, Jaroš, Mlejnek, Kotrba, Belatka, Kadela R., Vondráček, Křenek, Vítek, Krutiš, Němec, Kadela E., Dočekal, Kesner, Sochor, Vlašín, Jordan, Deveri
Bílí Tygři Liberec: Skliba - Müller, Hataš, Kulda, Diviš, Sobotka, Drbek, Oppelt, Klíma, Varga, Vopálka, Kedršt, Chochola, Skalickjý, Vařecha, Jágr, Mizerík, Liška

První třetina utkání byla vyrovnaná nejen co se skóre 0:0 týká, ale i počtem střel. Oba týmy zaměstnaly protivníkovy brankáře desetkrát. Domácí mohlo mrzet několik dobrých gólových příležitostí. Nejvíc asi neproměněný samostatný unik kapitána Davida Vítka, jenž si vylámal zuby na brankáři Sklibovi. Třebíčští měli v první třetině přecejěn o něco více ze hry a to díky přesilovým hrám. Hráli tři, zatímco hosté měli v první třetině výhodu jednoho muže pouze jednou. Ani jeden tým však svoji výhodu nedokázal zužitkovat a tak se do šaten šlo po první dvacetiminutovce za nerozhodného stavu 0:0.

Druhá třetina začala bleskově. Diváci se ještě trousili z místní vyhřáté restaurace, když už se hosté radovali z prvního gólu utkání. Přesně po osmatřiceti sekundách překonal Adama Wolfa v třebíčské brance Petr Jágr - 1:0. Podíl na vedoucí brance Tygrů si připsali Lukáš Mizerík a Jaroslav Kedršt. Třebíčští se snažili probít před branku soupeře a co nejrychleji vyrovnat, ovšem díky nepřesnostem v rozehrávce a nedobrému zpracování puku se jim to ne a ne podařit. A když už se dokázali s kotoučem dostat a ž do obranného pásma, jejich pokusy likvidoval jistě působící brankář Sklíba. Jedna taková akce se povedla Martinu Dočekalovi, ovšem gólově z ní nezapršelo. Hezkou kombinaci předvedl domácí útok po osem Krutiš – Křenek – Vondráček, ale ani z této akce se vyrovnání nekonalo. Odpověď Libereckých byla podobná. Hezky zakombinovali Varga se Skalickým, ovšem Wolf akrobaticky v záklonu akci přerušil. Ve třiatřicáté minutě sklepl přímo ze vzduchu Kadelovu rozehrávku Vařecha a střelou schovanou do chumlu hráčů vystrašil Wolfa. Ten však nakonec ani zasahovat nemusel, střela jeho branku minula. Ve třicáté třetí minutě hráli domácí přesilovku, na trestnou musel Marek Hataš. Slávisté však početní výhodu trestuhodně promrhali, s trochou nadsázky by se dalo říct, že ji odehráli za vlastní brankou. V osmatřicáté minutě ještě musel Adam Wolf vytáhnout parádní zákrok lapačkou, když její hranou vytěsnil mimo tři tyče prudkou ránu Tomáše Lišky. Druhá třetina tedy i díky tomu skončila za stavu 0:1 pro hostující hráče.

Také třetí třetina začala rychlou brankou a opět se radovali hosté. V čase 31:39 totiž Branislav Varga objel neatakován třebíčskou branku a bekhendem po ledě překonal třebíčského brankáře podruhé - 0:2. Přihrávali Hataš a Liška. O necelé tři minuty se hosté radovali potřetí. Střelou ze skrumáže před brankou rozsvítil červené světlo za domácí svatyní potřetí Tomáš Liška po příhrách Vargy a Skalického - 0:3. V této fázi zápasu najednou domácí nevěděli kam dřív skočit a dělali jednu chybu za druhou. Hosté však nedokázali trestat ani z takové situace, jako byla k vidění v minutě sedmačtyřicáté. Zcela sám před gólmanem Wolfem se zjevil Kedršt, ale domácí brankář byl tentokrát neprůstřelný. To ale neplatilo v čase 48:29, kdy podobně, jako při třetí brance prostřelil klubko hráčů nikým neatakovaný Daniela Skalický a zvýšil už na rozdíl čtyř branek - 0:4. Asistovali Liška a Varga. To už nevydržel třebíčský brankář a přenechal své místo kolegovi. Do branky se tedy postavil Leoš Mikulka. Příležitost ke snížení se Třebíčským naskytla v padesáté druhé minutě, kdy se do úniku dostal obránce Jaroš, ale byl faulován. Diváci čekali, že rozhodčí zkříží ruce nad hlavou, ale byly z toho jen dvě minuty za držení. S přesilovkou ovšem slávisté nenaložili dobře. Zajímavou akci ještě předvedl v pětapadesáté minutě domácí Sochor, jenž unikl po pravé straně ale jeho střela jen vyprášila Sklíbovu lapačku. Hosté už svůj náskok dá se říci v klidu pohlídali. Nic už neřešila ani judistická vložka těsně před poslední sirénou.

Martin Knap po utkání juniorů Třebíč - Liberec 0:4

Štěpán Oberreiter po utkání Třebíč - Liberec 0:4

Martin Knap – HC Bílí Tygři Liberec: „Do utkání jsme nastoupili po třech porážkách v řadě. Proto jsme začali hrát zodpovědně odzadu. Ve druhé třetině se nám povedlo vstřelit gól. Do třetí třetiny jsme šli znovu se zodpovědným přístupem a pozornou hrou z obrany. Povedlo se nám v této části hry vstřelit další tři branky a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Kluci podali dobrý výkon. Velmi dobře zachytal i brankář, který chytal první extraligový zápas. Po kolektivním výkonu celého mužstva jsme si dnešní vítězství zasloužili.“

Štěpán Oberreiter – SK Horácká Slavia Třebíč: „My jsme v Liberci odehráli jedno z našich nejpovedenějších utkání, i když jsme tam prohráli 3:1. Stačili jsme tam soupeři ve všech směrech. Dnes se na nás soupeř asi líp připravil a ve všech směrech nás přehrál. Byli jsme špatní v osobních soubojích, vytvořili jsme si pouze dvě gólové šance, což je na zápas velice málo, nešli jsme do brány. Chyběla nám agresivita a hokej je dnes hlavně o ní, o tom, kdo vyhraje osobní souboj, dostane se do přečíslení. My nemáme odvahu zkusit překonat hráče v souboji jeden na jednoho, kdežto Liberečtí to zkoušeli a vyšlo jim to. Nedali jsme už 180 minut gól. To pak nemůžeme vyhrát s nikým. Rozehrávku trénujeme, ale obránci to dnes řešili naprosto bezhlavě. Dostali puk a místo aby zvedli hlavu a přesvědčili s o tom, že puk je možno vyvézt, tak nesmyslně odpalovali puky pryč. Jediný Jaroš se pokoušel puky vyvézt. Dnes jsme hráli špatně a výsledek jsme si zasloužili.“