JUN: TRE-LIB 5:0 - Bílí tygři si vylámali v Třebíči zuby, Tomáš Burgr vychytal nulu

T ř e b í č - Junioři Horácké Slavie přivítali Bílé tygry z Liberce, kteří se pohybují v popředí extraligové tabulky. Zápas v Třebíči jim však nevyšel podle představ, neboť nevstřelili ani jednu branku, naopak v tygří kleci jich bylo nakonec pět. Do střelecké listiny se zapsalo pět různých hráčů, ani jednu branku nepustil Tomáš Burgr, jenž skvěle zastoupil v dnešním i včerejším utkání nemocného Ondrůje. Junioři Horácké Slavie zvládli i dnešní duel o pomyslných šest bodů na výbornou a zvítězili jednoznačně 5:0. Tímto získali tento víkend plný bodový zisk při skóre 8:2 a i nadále patří ke špici nejvyšší juniorské soutěže.

18.kolo, sobota 27.10.2007
5:02:0, 1:0, 2:0
LIB LIB
Branky a nahrávky: 16. Jánský (Burian), 19. Hobza (Dostál), 28. Němec (Fila), 43. Burian, 48. Kurial (Burián). Rozhodčí: Vampola - Doležálek, Pelikán. Vyloučení: 5:6 + navíc Kedršt (LIB) 5. minut za vražení na hrazení + osobní trest do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 135. Střely na branku: 31:38. Průběh utkání: 5:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Burgr - Vlašín, Hobza, Jaroš, Čtveráček, Kadela R. - Němec, Dostál, Vítek, Dočekal, Kesner, Nahodil, Jánský, Kundela, Burian V., Fila, Klíma, Kadela E., Burián, Kurial.
Bílí Tygři Liberec: Blažíček - Niko, Hanousek, Kolmann, Kajínek, Zákoutský, Přibyl, Diviš - Tomiš, Čanky, Skalický, Vopálka, Kedršt, Mizerík, Kopic, Vařecha, Bezděk, Klíma, Peřina, Liška.

První vážnější šance utkání se zrodila ve třetí minutě, kdy vystřelil Niko od modré – Burgrovi puk vypadl, avšak do míst, kde nečíhali žádní tygři. Poté se představila první útočná formace Třebíčských. Vilém Burian přihrál před branku Nahodilovi, ten zkoušel Blažíčka obelstít – puk po bekhendové střele jen těsně přeletěl tygří klec… Při vyloučení domácích kousali Liberečtí, Zákoutský tečoval střelu od modré, puk však skončil nad, Peřina z kruhu také neuspěl. Na druhé straně se o chvíli později ukázali v dobrém světle Kurial a Nahodil, ani jeden však Blažíčka nepřekonal. Při brejku dva na jednoho nevyužil nabídnutou situaci Tomiš a přestřelil. Cestu do sítě si nenašla ani těžká střela Hobzy od modré. Branka padla až v čase 15:51. Vilém Burian nalákal libereckého brankáře mimo branku, poté ji objel a nabídl ke skórování Jánského – 1:0. Navýšit brankové skóre mohl Kurial, jeho tvrdou střelu udržel Blažíček se štěstím. Na další branku v tygří síti se však dlouho nečekalo. Hobza prostřelil při přesilové hře od modré vše, co mu stálo v cestě – 2:0.

Začátek druhé třetiny patřil aktivnějším tygrům, kteří agresivně kousali. Bezděk přihrál Kopicovi, jeho ránu Burgr jen vyrazil do míst, kde číhal Peřina, ten však spálil stoprocentní brankovou příležitost, když trefil v odkryté kleci pouze ležícího třebíčského brankáře… Poté přišla navíc přesilová hra hostů, Liška a Tomiš se ocitli sami před Burgrem, prvý jmenovaný však volil přihrávku, která byla zblokována. Jen, co se vrátil Lukas Němec na led po vyloučení, tak skóroval. Petr Fila mu nabídl puk v situaci dva na jednoho a navrátivší útočník prostřelil z první Blažíčka – 3:0. Snížit mohl Zákoutský, který si sjel po nabídnutém puku až před brankáře, přesně zakončit však už nestihl. Neuspěl ani Mizerík, který to zkoušel z úhlu. Skóre se do konce třetiny už nezměnilo – Kundelova pumelice skončila nad, liberecký Klíma Burgra neprostřelil a Hobzovu střelu od modré Blažíček ukryl.

Na počátku třetí dvacetiminutovky mohl navýšit brankový účet Burian, když se prokličkoval až před libereckého brankáře, toho však zachránila dobře postavená tyč. Vilém Burian si však spravil chuť zhruba o minutu později, když se trefil přesně do šibenice – 4:0. Třebíčští i nadále úřadovali. Nahodil přenechal puk Kundelovi, jeho ráno Blažíček vyrazil ramenem. Poté si vyměnil Petr Burián kotouč s Kurialem a ten střelou nad brankáře zvýšil už na 5:0. Hosté přesto nesložili zbraně, ale Burgr byl i nadále neprůstřelný. Postupně si na něm vylámali zuby Kedršt, který pálil z kruhu, Diviš, Kopic, který tečoval střelu Bezděka, i dvojice Vařecha – Vopálka, kteří ujeli dokonce ve dvou na třebíčského brankáře – prvý jmenovaný sice udělal kličku, ale branku minul. Třebíčští vyslali ještě několik střel při dlouhé přesilové hře 5 na 4, branku však už nevstřelili.