JUN: TRE-LIT 2:4 - Bojácný výkon na body nestačil

T ř e b í č - V dalším kole extraligy juniorů přivítala Horácká Slavia Třebíč na svém ledě HC Litvínov. Hosté rozhodli o svém vítězství už v první třetině třemi brankami. Domácí se nebyli schopní dostat do tempa. Své branky vstřelili až v poslední dvacetiminutovce, když se prosadili Jakub Klíma v situaci dva na jednoho a Tomáš Mečiar v přesilové hře. Třebíčští junioři tak od prvního kola znovu nebodovali.

10.kolo, sobota 4.10.2008
2:40:3, 0:1, 2:0
LIT LIT
Branky a nahrávky: 42. Klíma (Kesner, Mečiar), 54. Mečiar (Mlejnek) - 6. Gerhát (Majdan), 16. Maxa (Kafan, Bojer), 19. Gerhát (Havelka, Majdan), 26. Bíza (Gerhát, Maxa). Rozhodčí: Minář - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 22:40. Průběh utkání: 0:4, 2:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mikulka (26. Wolf) - Mečiar, Čtveráček, Dvořák, Mlejnek, Kotrba, Belatka, Kadela R., Vondráček, Křenek, Vítek, Krutiš, Němec, Kadela E., Dočekal, Kesner, Sochor, Klíma, Jordan, Jankovský.
HC Verva Litvínov: Brzobohatý - Hora, Panuška, Kousalík, Havelka, Čejka, Gula, Mackal, Ptáčník, Majdan, Gerhát, Lindner, Zavřel, Bojer, Maxa, Bíza, Přeučil, Kafan.

Třebíč na svého soupeře vlétla a hned v prvé minutě zasypala Brzobohatého sprškou střel. Pak ale přišel zcela zbytečný faul Dvořáka, což mělo za následek velký útlum ve výkonu domácích hráčů. Mikulka zlikvidoval šance Mackala s Horou. Třebíč si také vyzkoušela první přesilovou hru. Místo toho, aby branku vstřelila, ji naopak inkasovala. Mlejnek předal v rychlém protiútoku kotouč Františku Gerhátovi, jenž puk dostal pod Mikulkovou vyrážečkou do sítě – 0:1.
Horáckou Slavii branka Litvínova zaskočila. Mikulka vyrazil těžkou střelu Hory a dorážku mu znemožnil odpálením puku do středního pásma. V polovině první třetiny se oba týmy předháněly v nepřesnostech. V šestnácté minutě chybovali v rozehrávce Třebíčští, ke střele se dostal Jakub Maxa, který puk procedil skrz Mikulkovu výstroj do sítě – 0:2.
Litvínov byl při chuti, nadále testoval Mikulkovu pozornost. Těžkou střelu z voleje v podání Zavřela domácí gólman vykopl špičkou betonu. Na přesnou ránu do pravého horního růžku v přesilovce z hole Františka Gerháta nedosáhl – 0:3. Před přestávkou zkoušel ránu z první opět Zavřel, ale ani tentokrát na Mikulku nevyzrál.

V úvodu druhé periody dohrávali domácí přesilovou hru. Soupeře i po skončení početní výhody svírali před vlastní brankou, leč branku z toho nedokázali vytěžit. Jen co se Litvínov odpoutal od své branky, udeřil počtvrté. Jan Bíza schoval svou dělovou ránu za obránce – 0:4. Třebíčští trenéři se rozhodli dát svému týmu nový impuls, a proto poslali do branky Adama Wolfa.
Brankář Wolf se trenérům odvděčil dobrým výkonem. Litvínov byl i nadále nebezpečnější. Schovanou střelu Panušky Wolf jistě zachytil. Ve 35. minutě se jal do útoku Klíma, krásně se uvolnil přes obránce, ale v rozhodujícím okamžiku mu kotouč odskočil z čepele. Na druhé straně se snažil třebíčského forvada hostující Majdan.

Juraj Majdan zkoušel štěstí znovu, brance byl hodně blízko, protože jeho střela rozezvučela břevno Wolfovy svatyně. Ve 42. minutě přečísli Třebíčští litvínovskou obranu, Kesner nádherně našel Jakuba Klímu, jenž přečíslení dva na jednoho zakončil – 1:4. Domácí zvýšili aktivitu a snažili se zkorigovat stav utkání. Vondráček dobře našel Havelku, Brzobohatý si s jeho jedovkou věděl rady. Při vyloučení Přeučila za vysokou hůl ještě Kesner neuspěl, kotouč putoval na modrou čáru, odkud prudkým švihem prostřelil klubko těl Tomáš Mečiar - 2:4.
Třebíčští se dále snažili zápas zdramatizovat, ale jejich převahu zabrzdila zbytečná vyloučení.
Litvínov vyhrál 4:2 a zcela zaslouženě si odvezl na sever Čech všechny body.

Josef Beránek – HC Litvínov: Já si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Měli jsme více ze hry a daleko více šancí. Ve druhé polovině zápasu se nám je nepodařilo proměňovat, ale myslím si, že si zaslouženě odvážíme tři body.

Štěpán Oberreiter – SK Horácká Slavia Třebíč: Litvínov má velice silné mužstvo, my jsme začali bojácně proti nim. V podstatě dvě třetiny jsme nehráli nic, nechodili jsme do těla, pomalu jsme bruslili, ztráceli jsme zbytečně puky, soupeř toho využil a dostal se do čtyřbrankového vedení. Zkusili jsme s tím něco udělat v poslední třetině. Pozitivní je na zápase to, že jsme to nepoložili a v poslední třetině jsme dali dva góly.