JUN: TRE-LIT 3:1 - Junioři znovu vítězně - tentokrát si poradili s Litvínovem

T ř e b í č - Po včerejším vítězství na nájezdy nad ústeckými Lvy se Třebíč postavila tentokrát proti Litvínovu. Hosté začali hrát velice aktivně ovšem s přibývajícím časem se domácí zlepšovali. Po bezbrankové 1. třetině se ve druhé dvakrát trefil Jan Kurial. Třebíč tak svému soupeři odskočila a do závěrečné dvacetiminutovky měla uklidňující náskok, který pojistil v 54. minutě David Vítek. Litvínovští dokázali již pouze snížit. Třebíč tak i díky výbornému výkonu brankáře Petra Ondrůje porazila Litvínov 3:1.

8.kolo, sobota 22.9.2007
3:10:0, 2:0, 1:1
LIT LIT
Branky a nahrávky: 24. Kurial (Burián), 34. Kurial (Dostál), 54. Vítek (Hobza) - 57. Bojer (Andres). Diváci: 150. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Ondrůj- Vlašín, Hobza, Popela, Jaroš, Čtveráček, Dvořák, Kadela, Němec, Dostál, Vítek, Kesner, Nahodil, Jánský, Kundela, Fila, Klíma, Kadela, Kejda, Burián, Kurial.
HC Verva Litvínov: Pošusta- Panuška, Lomička, Havelka, Kubát, Čejka, Žatecký, Klíma T., Maxa, Klíma L., Andres, Kůs, March, Krastenics, Bojer, Uíma, Přeučil, Bíza.

Utkání začalo lépe mužstvo z Litvínova. Hned v úvodní minutě dokázala dvojice Maxa - Mach udělat v třebíčském brankovišti pořádný průvan. Všechno nakonec vyřešila bez úhony domácí obrana. O minutu později se do tlaku mohla dostat také Horácká Slavia, ovšem první přesilovka se domácím nepovedla. I v oslabení hráli hosté velmi aktivně a Třebíč se takřka k ničemu nedostala. V 9. minutě hrál pro změnu v početní výhodě hostující Litvínov, ale domácí sehráli oslabení podobně, jako jejich soupeř, takže ani tentokrát nebyla přesilovka využitá. Horké chvíle prožívalo domácí mužstvo ve 12. minutě, kdy byli na trestné lavici dva domácí hráči. Litvínovští odstřelovali domácí klec, ve které ale stál Petr Ondrůj a všechny hostující šance dokázal zlikvidovat. Další nebezpečnou střelu vyslal na domácího gólmana v 15. minutě Lomička, který ani tentokrát na Ondrůje nevyzrál. V 18. minutě sehrála Třebíč další přesilovku. Skóre se však ani tentokrát nepohnulo. Ke vstřelení branky měl blízko domácí Jan Kurial. Kotouč vystřelený z jeho hole však těsně minul litvínovskou klec.

Začátek prostřední třetiny patřil Petrovi Ondrůjovi, který efektivně zlikvidoval souhru litvínovských hokejistů. Ve 23. minutě měl opět velkou šanci ke skórování Jan Kurial, který unikl obráncům a s kotoučem si to mířil přímo na hostujícího gólmana. Tam ovšem narazil na překážku v podobě zákroku Pošusty. Minutu nato se již červené světlo za hostující klecí rozsvítilo. Po přihrávce Petra Buriána se z pravé strany trefil Jan Kurial - 1:0. Šanci navýšit skóre měl při přesilovce Lukáš Dostál. Jeho tvrdá rána se mezi tři tyče nevešla. Ve 34. minutě se v rohu uvolnil opět Jan Kurial a našel skulinku mezi tyčí a betonem gólmana - 2:0. Když v závěru třetiny přečkali domácí nápor Litvínova, do kabin odjížděla mužstva za dvoubrankového vedení Horácké Slavie.

Stejně jako začátek 2. třetiny i začátek té závěrečné patřil Ondrůjovi. Tentokrát si poradil s akcí Maxy a Bízy. Jinak se úvodní minuty závěrečné třetiny diváci nedočkali příliš šancí jak na jedné, tak i na druhé straně. Až v 51. minutě diváci zpozorněli. Podél mantinelu se probil hostující Maxa, který sám také zakončil. Jeho rána jen těsně minula masku domácího brankáře. Po této akci si hostující střídačka vyžádala oddechový čas pro poradu. V 52. minutě hráli dvojnásobnou přesilovku domácí. Třebíč nepromarnila a dokázala v 54. minutě zvýšit vedení. Od modré prostřelil Pošustu David Vítek - 3:0. Utkání se zdálo být rozhodnuté. Z omylu však vyvedl diváky v 57. minutě Jan Bojer. Hosté si připsali branku v početní převaze - 3:1. V poslední minutě zápasu nedokázal nadvakrát překonat brankáře třebíčský Marek Kandela. Horácká Slavia si tak do extraligové tabulky připsala další tři body a v konkurenci dvaceti čtyř klubů se usadila na skvělém prvním místě.