JUN: TRE - OLO 1:9 - Junioři utrpěli další těžkou porážku

T ř e b í č - V dalším zápase extraligy juniorů přivítala Horácká Slavia na svém zimním stadionu Olomouc. Utkání začali domácí velice dobře, byli aktivnější a zaslouženě vstřelili první branku utkání. Jenže ještě v první třetině odpustil velice nepřesný hlavní rozhodčí faul na domácího útočníka, hosté vyrovnali a do první přestávky se dostali do vedení. Toto vedení postupně navyšovali až do krutého konečného skóre 1:9. Olomouc na co v zápase sáhla, padlo jí do branky. Výsledek je pro Třebíčské až příliš krutý.

30.kolo, pátek 12.12.2008
1:91:2, 0:3, 0:4
OLO OLO
Branky a nahrávky: 3. Vítek (Dočekal) - 17. Venkrbec (Luňák, Dostál), 20. Luňák (Janáček), 24. Frieb (Skácel), 31. Skácel (Frieb), 38. Málek (Krause, Skácel), 49. Coufal (Venkrbec, Janáček), 50. Prášek (Dostál, Frieb), 55. Coufal (Venkrbec, Luňák), 56. Prášek (Dostál, Pánek). Rozhodčí: Vampola - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 6:10, navíc Böhm (OLO) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 37:37. Průběh utkání: 1:0, 1:9.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf (38. Telecký) - Měčiar, Dvořák, Rajský, Jaroš, Mlejnek, Belatka, Švaříček, Kadela R., Vondráček, Křenek, Vítek, Krutiš, Němec, Kadela E., Dočekal, Vyhnálek, Kesner, Sochor, Klíma, Jordan
HC Olomouc: Slovák - Ustrnul, Koryčanský, Krause, Axman, Trojan, Janáček, Spurný, Prášek, Venkrbec, Luňák, Dostál, Frieb, Málek, Dopita, Skácel, Coufal, Rác, Böhm, Pánek, Heža

Třebíč vstoupila do zápasu dobře. Zvýšeným pohybem dělala obraně Olomouce značné problémy před její brankou. Ve druhé minutě šel pykat olomoucký Dostál za podražení. Dočekal uvolnil na modré čáře Davida Vítka, který dělovkou otevřel skóre – 1:0.
Horácká Slavia nadále divoce útočila. Zejména Jordanův útok byl před brankou olomouckého Slováka nebezpečný. Domácí ale nebyli schopni svůj náskok navýšit. Eda Kadela pálil z příhry Jordana mimo, pak se až před branku proháčkoval Jaroš, jenže Slováka neprostřelil. V další velké šanci tečoval Jordanovu střílenou přihrávku těsně vedle Dočekal. Při další přesilovce domácích si sjel mezi kruhy Křenek, jehož ránu se štěstím vyrazil olomoucký brankář ramenem mimo své tyče.
V 17. minutě vedl kotouč přes střední pásmo kotouč Jordan, kde byl nedovoleně zastaven. Nepřesný rozhodčí Vampola tento zákrok překvapivě neodpískal a z protiútoku vymetl pavučiny v pravém horním rohu Matouš Venkrbec - 1:1.
Branka Olomoucké povzbudila. Friebovu střelu dorážel Trojan vedle. Při vyloučení Křenka dorazil Janáčkovu střelu Lukáš Luňák, čímž stanovil stav po první třetině – 1:2.

Třebíčskými hráči závěr úvodní části viditelně otřásl. Lehkost, se kterou kombinovali na začátku zápasu, byla pryč. Ve 24. minutě se krásně uvolnil přes beka Aleš Frieb a prostřelil Wolfa – 1:3.
O dvě minuty později měli domácí výhodu dvou mužů v poli. Horácká Slavia mlela svého soupeře před brankou, ale ani nadvakrát nebyla schopná dorazit touš do prázdné branky. Nevyužití zdvojené početní výhody potrestali hosté hned v zápětí. Frieb se natlačil mezi dva domácí obránce, kam se přiřítil Patrik Skácel a nechytatelnou bombou pod horní tyč uklidnil svoje spoluhráče – 1:4.
Definitivně pohřbil třebíčské naděje na zvrat v utkání Matěj Málek - 1:5. Po pátém gólu se nechal Wolf vystřídat Teleckým.

Závěrečná třetina se dohrála z povinnosti. Zdecimovaná domácí juniorka působila velice odevzdaným dojmem a nakonec ještě čtyřikrát inkasovala, když dvakrát obdržela dva slepené góly. Nejprve se prosadil tečí Viktor Coufal - 1:6 a za několik okamžiků zakonči nádhernou akci hostů neméně krásným blafákem Marian Prášek - 1:7.
V 55. minutě si srazil přihrávku Viktora Coufala do vlastní branky obránce Belatka – 1:8. Poslední hřebíček do třebíčské rakve zatloukl Marian Prášek střelou pod víko – 1:9.
Olomouc dohrávala utkání v exhibičním tempu. V závěru ještě zachránil Telecký několika výbornými zákroky své spoluhráče od potupné desítky.

Třebíč tak znovu tápe, když v posledních třech zápasech inkasovala neuvěřitelných 26 branek.