JUN: TRE - PRE 5:0 - Druhá třetina nastartovala další vítězství Třebíče

T ř e b í č - Junioři Třebíče přivítali na svém ledě tým HC Zubr Přerov. Po bezbrankové první třetině se domácí postupně prosadili a skvěle chytajícího gólmana hostí překonali celkem pětkrát, připisují si tak další zaslouženou výhru v poměru 5:0.

26.kolo, neděle 20.12.2009
5:00:0, 4:0, 1:0
PRE PRE
Branky a nahrávky: 24. Vondráček (Vítek, Kesner), 34. Kún (Vondráček), 37. Vítek (Kesner), 37. Koza (Kún), 59. Belatka (Kesner). Rozhodčí: Skoupý - Humpoliček, Musil M.. Vyloučení: 11:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: . Průběh utkání: 5:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf - Černý, Belatka, Kún, Švaříček, Kadela R., Kotrba, Krejčí - Vondráček, Vítek, Vlašín - Křenek, Krutiš, Koza - Paták, Kesner, Vyhnálek - Giz
HC ZUBR Přerov: Ginter - Hoferek, Molnár, Bosák, Blinka, Ferenc M., Ferenc J., Konečný, Hlídek - Dočkal, Šrámek, Málek, Šteiner, Holík, Nedbal, Hradil, Kocan, Žúrek, Ryšánek, Prášek

Z utkání uběhla pouhá půlminuta, když se před Wolfem zjevil zcela sám hostující Málek a domácí gólman si připsal první ostrý zákrok. I hosté z Přerova však měli v brankovišti oporu, brankář Ginter si s bravurou i štěstím poradil se střelci domácích – ve 3. minutě s tvrdou střelou Vyhnálka od modré čáry, s nebezpečných nahozením kotouče na teč od Švaříčka i dělovkou R. Kadely z 9.minuty. Zubři se opět dostali ke slovu v 11. minutě, kdy vyrážečku Wolfa prověřil Blinka. Šanci k otevření skóre dostal ve 13. minutě Horák Křenek, ani nadvakrát však Gintera nepřekonal. Hosté poté hrozili pouze v přesilových hrách – ve 20. minutě, navíc při signalizované výhodě, vykopl Wolf puk pravým betonem při šanci Holíka.

Druhou třetinu začali Zubři dohrávkou více než minutu trvající přesilovou hrou 5 na 3. Wolf však svůj tým podržel, poradil si i se šancemi Málka či Nedbala. Již za rovnovážného stavu hráčů na hřišti udeřili domácí poprvé - Vondráček střelou zápěstím metr za modrou čárou vystřelil na Gintera, jeho lapačka však byla pomalejší a puk se zastavil až v síti za jeho zády, 1:0.

Mezi 25. – 27. minutou si připravila obě mužstva po jedné slibné šanci. Nejprve si před Gintera z rohu vybruslil Vítek, z hranice brankoviště ho ale již nepřehodil. Na druhé straně prověřil Wolfa tvrdou střelou od modré čáry Ryšánek, jeho střela naštěstí pro domácí mířila doprostřed branky, kde byl její strážce připraven.

Další gólový úspěch přinesla 34. minuta – v přesilové hře 4 na 3 vypálil po ledě od modré čáry domácí Kún a jeho projektil se zastavil až v brance, 2:0.

S hosty tato branka otřásla, rozhodující úder domácích ale přišel v zápětí. 37. minuta přinesla do Zubří sítě hned dva přírůstky – nejprve si volný kotouč v mezikruží našel Vítek a poslal jej do šibenice Ginterovi branky, 3:0, za půl minuty dostal čas a prostor u levé tyče Koza a navýšil skóre na průběžných 4:0.

I do posledního dějství vstupovali domácí v početní nevýhodě, tentokrát o jedno muže. Poté již plně kontrolovali průběh zápasu. Hosté se do šancí nedostávali, s jejich do útočného pásma nahazovanými puky si domácí obránci poradili. Za zmínku stojí snad jen střelecký pokus Hoferka a nevydařená teč Blinky. Razanci neměl rovněž střelecký pokus Šteinera v přesilové hře Zubrů 5 proti 3 v 53. minutě.

Poslední slovo si proto vzali domácí, jmenovitě Belatka, který tvrdou střelou od modré čáry uzavřel brankový účet domácích na konečných 5:0.